Nejlepší páry podle typu romantické linky

V young adult knihách najdete tisíce rozmanitých příběhů a romantických linek, které vás uchvátí a donutí vás otáčet stránku za stránkou. Některé jsou roztomilé, některé jsou srdcervoucí, některé vám vyrazí dech a kvůli některým si okoušete nehty. Jedno ale mají společné, nakonec vás všechny přinutí k úsměvu. Nachází se v nich tolik nezapomenutelných párů a dost často si přejeme, aby určité postavy žily i v reálném světě. Kdybychom mohly, tak by následný seznam byl ještě desetkrát tak dlouhý, ale byly jsme nucené vybrat jen zlomek z našich oblíbenců.

ZAKÁZANÁ LÁSKA

Mámě štěstí, že young adult autoři se poučili od Shakespeara a většina příběhů už nekončí jako Romeo a Julie. Zakázaná láska totiž už nemusí přinášet jen zkázu a utrpení (ve většině případů), ale naopak dodává příběhu další dávku napětí, díky kterému pro vás bude ještě těžší knihu odložit.

Camellie je Kráska, což jí dává schopnosti měnit vzhled lidí a dokonce i jejich povahu (v jejím světě se všichni lidé rodí s šedou pletí, což nepovažují za úplně atraktivní rys). Háček je v tom, že Krásky mají zakázané navázat s kýmkoliv romantický vztah – jinak hrozí, že přijdou o své schopnosti. Camellie však není schopná poručit svému srdci, aby ho nezaujal ministerský syn Auguste… nebo její osobní strážce Remy. Krom bitvy zuřící v jejím srdci čeká Camelii mnoho dalších nebezpečných nástrah, které mohou ovlivnit více, než jen její život.

Každý rok je skupina dospívajících dívek poslána na rok pryč, aby se zbavily své magie. Rok v exilu často dívky dost změní a řada z nich se nakonec ani nevrátí domů. Jsou zabíjeny lovci, kteří mají jediný cíl: najít dívky a zabít je dříve, než budou schopné je okouzlit. Krutému osudu se dívky mohou vyhnout dodržováním jediného pravidla – nepřekračovat hranici. A Tierney ji překročí, čímž se jí odhalí celá nová realita. Je vydána lovcům na milost a myslí si, že tam není nikdo, kdo by ji zachránil. Až na to, že jeden lovec se od těch ostatních liší.

Čarodějka a lovec čarodějnic – to je příběh starý, skoro jako čas sám. Louise je čarodějka, která se schovává nejenom před vlastní rasou, ale i před lovci, kteří by ji nejraději upálili na hranici. Nakonec se nepovedenou lstí dostává do sídla nepřítele, jako manželka jednoho z nich (situace se jí jen drobně vymkla z rukou). Reid manželstvím také není nijak nadšen a bojuje proti všemu, co by ho mohlo přesvědčit, že Louise není ďábel, za kterého ji má.

OD NENÁVISTI K LÁSCE

Příběhy, v nichž se vyskytuje romantická linka, kde se hlavní hrdinové zprvu nenávidí, se prostě čtou jedna báseň. Hádky mezi postavami, zvyšující se napětí, popírání, že k sobě začínají ve skutečnosti něco cítit a uvědomění si, že ani jedna postava není taková, jak ji ta druhá vidí – to je něco, co vždycky žene celý příběh dál a díky tomu se nelze odpoutat.

Dovedete si představit, že by vás připoutali za kotníky pouty k někomu, koho bytostně nesnášíte? A pak byste se toho druhého ani nemohli zbavit, protože ho potřebujete, abyste přežili. Přesně tohle prožívají Jase a Kazi ve Zlodějském tanci. Shodou náhod jsou uneseni a podaří se jim utéct, ale ani tak nemají vyhráno. Jejich největšími nepřáteli totiž nejsou hlad, přírodní podmínky a dokonce ani fakt, že musí společně překonat neskutečné dálky. Jejich největšími nepřáteli jsou oni sami.

Cardan a Jude se z duše nenávidí už spoustu let. On je vílí princ a ona ani není vílou. V dětství ji unesli a ona se už dekádu snaží začlenit do vílího kolektivu a stát se součástí královského dvora. To ji však znesnadňuje fakt, že ji ostatní víly nenávidí a v jejich čele stojí právě Cardan. Jude nezbývá nic jiného, než se pořádně ponořit do moře intrik a vybojovat si své vysněné místo, i přes Cardanův nesouhlas.

Animant dostane nabídku, kterou by neodmítl snad žádný knihomol – možnost strávit celý měsíc v univerzitní knihovně v Londýně. Zanechává tak za sebou nudné městečko, kde se nikdy nic neděje a pouští se do svého životního dobrodružství. Jenže idylické chvilky v knihovně jí kazí zdejší vrchní knihovník Reed, nabručený hnidopich, který je věčně nespokojený. A své pocity dává Animant pěkně jasně najevo. Ale nemusíte se obávat, ona se Animant jen tak nedá a pěkně mu ten jeho přístup vrací.

LGBT

Ačkoliv by se páry z této kategorie daly začlenit i do kterékoliv jiné, je fajn se na ně podívat i takhle samostatně, protože se všechny od sebe tak liší a nabídnou různé pohledy na věc. Nakonec vás ale každý z nich přiměje trochu zapřemýšlet.

Tohle je asi ta nejroztomilejší záležitost pod sluncem. Charlie je gay a všichni v jeho škole to ví, což mu trochu znesnadňuje školní život. Náhodou se začne bavit s Nickem, oblíbeným, veselým, energickým starším spolužákem, který převrátí jeho život naruby. Jenže Nick není na kluky.. nebo je? Takže ano, jak říkám, je to roztomilé, ale zároveň vám to dá i něco jiného, co byste možná od podobného komiksu nečekali.

Nemusíte se obávat toho, že by se tady Jay Kristoff držel nějakých konvencí. Cokoliv si představíte, to tam asi bude. Mimo jiné i hrdinka, která se nad ničím moc nerozpakuje (co je trocha krve?) a je jí jedno, jestli osoba, která ji přitahuje, je kluk nebo holka. A protože Mia je prostě ten typ, který dostane vždy to, po čem touží, tak ani Ashlinn není vůči jejímu kouzlu imunní.

Představa života ve světě, kdy vám na začátku dne bude oznámeno, že do čtyřiadvaceti hodin zemřete, je děsivá, ale pro Mattea a Rufuse je to holá realita. Na začátku dne se neznají, ale oba dostanou zprávu, která jim změní život, i když asi ne tak, jak si původně představovali. Cizinci spojení stejným osudem spolu tráví čas a díky tomu se o sobě dozvídají řadu nových a nečekaných věcí. A teď – vsadíte se, jestli je název doopravdy spoiler nebo ne?

POMALÁ ROMANTIKA

Pomalé romantické linky jsou jak naprosto úchvatné, tak frustrující. Můžeme totiž sledovat, jak se hlavní postavy postupně poznávají a odkrývají svá tajemství, ale zároveň máme často chuť jimi zatřást, ať se konečně proberou, seberou nervy a konečně něco udělají! O to sladší pak je, když nakonec k nějakému posunu vážně dojde.

Inej dokáže vyšplhat na kteroukoli stěnu a postarala se o to, aby tu kterou si vybudovala okolo svého srdce, nemohl nikdo překonat. Možná až na Kaze. Kaz není typickým zloduchem. Jasně, jeho morální kompas nemíří úplně na sever, ale má své zásady a krom toho je tak vychytralý, až to není pěkné. Inejiny vnitřní zdi by mohl v klidu a míru probořit a nestarat se o nějaké šplhání, ale nakonec to možná bude muset být on, kdo zboří vlastní zábrany.

Gaby to momentálně nemá úplně jednoduché – její přítel dostal předponu ex, práci taky nemá a celkově se cítí dost v koncích. Takže možnost vyjet na turné s kapelou čtyř lidí, na které nedá dopustit, nemá důvod odmítnout. Situace se trochu komplikuje, když musí autobus sdílet i s další kapelou.. jejímž členem je i Saša… Saša Malychin. Člověk, který Gaby hodně rychle přiroste k srdci. Boj proti vznikajícím citům prostě nemá smysl.

Paříž v roce 1789 na sklonku revoluce. Camille má momentálně trochu jiné starosti, než myslet na lásku. A tak proti tomu bojuje. Ona a Lazare jsou a budou jen přátelé. Camille musí myslet nejen na své přežití, ale i na svého bratra. A fakt, že tak trochu žije dvojí život, jí nenechává moc času na vztahy (krom toho, Lazare také není žádný svatoušek a díky svým aktivitám také nemá času nazbyt). Jenže ať se snaží, jak se snaží, tak srdci se nedá poručit.

DOMLUVENÝ SŇATEK

Řada knižních hrdinek má tu smůlu, že nemají možnost volby a jsou kvůli svému původu donuceny uzavřít sňatek s někým, koho neznají a koho vlastně ani znát nechtějí. Ale jako čtenáři to máme rádi, protože můžeme sledovat, jak se přístupy postav postupně mění a domluvený sňatek s hezkým princem už nezní jako konec světa. I když výjimky potvrzují pravidla.

Princezna Catherine se narodila v království, kde jsou ženy považované za podřadné a jedná se s nimi jako s majetkem. Její otec jí domluvil sňatek s princem Zaynem a jakýkoliv odpor odmítá. Co na tom, že se Catherine líbí někdo jiný a se Zaynem si nevyměnila jediný dopis a vůbec se neznají. Catherine se rozhoduje, že nenechá tuhle situaci, aby ji zlomila, a postaví se jí čelem.

Selah má jako princezna jedinou povinnost – najít si manžela. Jenže když ji odmítne její nejlepší kamarád, nezbývá jí nic jiného, než se vydat na cestu do jiných království a hledat své štěstí jinde. Jenže najít si vhodného manžela, který by se jí i líbil, není tak snadné, jak si původně představovala. Musí se postavit spoustě nástrah a dostat se z řady nezávidění hodných situací. Její cestu za láskou budou komplikovat intriky, lži a podvody, které bude muset odkrýt a najít skrytou pravdu.

Princezna Aurelia je předurčena k tomu, aby si vzala prince Zana, čímž by konečně po dvou stoletích došlo je spojení dvou království v jedno a zeď, která je rozděluje, by mohla být zbořena. Aby toho nebylo málo, tak Aurelia je mocnou čarodějkou a to je pro řadu lidí nežádoucí, a kdyby to o ní věděli, pokusili by se ji odstranit z cesty (ideálně na hranici na hlavním náměstí). Okolnosti Aurelii donutí vydat se do sousedního království v utajení, jinak hrozí, že by mezi královstvími nenastal mír. I když to znamená, že si bude muset vzít kluka, o kterého by si jinak ani neopřela kolo.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *