Blog

citáty

Možná tě zlomili, ale tím pádem jen naostřili tvůj vztek. A je načase udeřit.

Laura Sebastian: Princezna popela
videa
Říjnová online merenda

Víte, jak bude vypadat váš říjen? Budíček, číst, číst, škola/práce, číst číst, jít spát, budíček, číst, číst, škola/práce, číst číst, jít spát… Jen víkend bude mít speciální režim, to se bude číst celý den 😁 Njn, tento měsíc vychází 21 knížek.

citáty

V tu chvíli jsem nad ničím nepřemýšlel, jenom jsem se soustředil na to, aby moje rty odpovídaly těm jeho. Zamiloval jsem se do místa, které nám tuto chvíli umožnilo. A plně jsem si uvědomil, že se zamilovávám do něj.

Adéla Rosípalová: Zlomky nekonečna
žebříčky
7 nejlepších citátů z Musím tě zradit

Rumunsko, 1989. Sedmnáctiletý Cristian Florescu sní o tom, že se stane spisovatelem, ale Rumuni nemají svobodu snít. Režim diktátora Nicolaea Ceauşesca provází izolace a strach. Na Cristiana se zaměří tajná policie a nutí ho, aby donášel na své blízké. Mladík se rozhodne riskovat vše, aby odkryl pravdu o režimu a ukázal světu, co se v […]

citáty

Neznámé děcko Havel Borovský, naše nová celebrita

Karolína Zoe Meixnerová: Průvodce literární hysterií 19. století
citáty

Jsem ženská chlapče. Jsme jako chlapi, jen šikovnější a s větší kuráží.

Sebastien de Castell: Divotvůrce
videa
Q&A Alice Oseman

Proč je příběh Nicka a Charlieho v komiksu a ne na stránkách románu? Co Alice na její sérii nejvíc překvapilo? Oblíbená vedlejší postava, zpracování queer témat, nej romantická linka, hraní Pokémonů, chození do kina… Alice Oseman, autorka Srdcerváčů, odpovídá na hromadu otázek. * V titulcích je použito zájmeno „she“ k udržení konzistence překladu.

citáty

Jsou jen dva způsoby, jak se stát nesmrtelným – buď se narodíš jako bůh, anebo se staneš příšerou. My jsme to druhé.

Vladimíra Šebová: Dcera zimy
citáty

Zjištění, že někoho milujete, se vlastně podobá spálení od slunce – nejste si jistí, kdy přesně k němu došlo, víte jen, že jste se paprskům vystavili na příliš dlouhou dobu.

Rachel Griffin: Období čarodějů
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
  6. ...
  7. 125