HumbookFest

Milujete knihy? Přijďte se osobně setkat se světovými i českými autory, s redaktory, překladateli a bloggery a užít si zábavu během workshopů a bohatého doprovodného programu. HUMBOOKFEST, to je festival knih, co hýbou vaším světem!

HumbookFest se poprvé konal na podzim roku 2016 a od té doby pořádně vyrostl co do počtu účastníků i množství programu. Každý rok přidáváme nové věci, rosteme, přivítáme více účastníků a doufáme, že se také zlepšujeme.

HumbookFest 2020

HumbookFest už popáté! Možná takový, jaký ho znáte, možná v rouškách a jen pro ty nejrychlejší, co urvou omezený počet lístků, možná čistě online, ale nějak bude. 😉 Pište si do kalendářů: #humbookfest2020 se koná v sobotu 10. října 2020 v Cubex Centru v Praze. Přidejte se na událost, ať vám nic neuteče. Jako první budete vědět, co bude na programu, kdy se začnou prodávat lístky a plánujeme i exkluzivní soutěže. A protože je škoda jít na tak parádní fesťák bez kamarádů, pozvěte je taky. Vyrobili jsme i vlastní rámeček na profilovku na Facebooku, tak si ji můžete upravit.

Protože už teď máte určitě milion otázek, když vezmeme v potaz aktuální situaci, tady jsou 4 důležité body:

  1. Cestování ze zahraničí je teď komplikované, proto v tuto chvíli připravujeme čistě ČESKÝ HUMBOOKFEST! Ze začátku nás trochu mrzelo, že nepřivezeme žádnou velkou zahraniční hvězdu, ale nakonec nám to přijde jako super příležitost dát konečně pořádný prostor těm českým. Ostatně máme tu dost autorů a autorek, kteří píší skvělé knihy, a spoustu témat, o kterých můžeme diskutovat. Letošní ročník pro nás bude velkou oslavou české young adult scény a doufáme, že se přidáte a nenecháte si ho ujít.
  2. Zda bude HumbookFest pro plný počet návštěvníků, nebo jen pro omezené množství fanoušků, zatím nevíme. Budeme se řídit aktuálním nařízením vlády. Bez ohledu na to, jestli nás tam nakonec bude 500 nebo 2500, začínáme vymýšlet i online variantu, aby se co nejvíce lidí mohlo zúčastnit alespoň virtuálně.
  3. Lístky začneme letos prodávat až ve chvíli, kdy budeme mít informace ohledně kapacit a podmínek akcí pořádaných během podzimu. Předběžně to plánujeme na konec srpna, ale může se to samozřejmě změnit. Takže stay tuned 😊
  4. Bude HumbookFest s rouškami? Budou k dispozici dezinfekce na ruce? Budeme návštěvníkům měřit teplotu u vstupu? Pravděpodobně ano, uvidíme, jak se bude situace vyvíjet. Rozhodně budeme opatrní a budeme dodržovat všechna hygienická nařízení. Moderní prostory Cubexu, kde jsou dobře omyvatelné povrchy, dobrá vzduchotechnika apod., nám v tom hodně pomohou. Hlavní prioritou pro nás bude minimalizovat jakákoliv rizika.

To je zatím vše, co víme, a co vám můžeme slíbit. Situace se ale neustále vyvíjí a je možné, že to nakonec bude úplně jinak. Budeme určitě aktualizovat veškeré info, pravidelně informovat o novinkách, před prodejem lístků bychom chtěli mít co nejvíc jasno ohledně kapacit i programu. Ale i kdyby trakaře padaly a autoři měli sedět u sebe doma v obýváku a streamovat, tak HumbookFest 2020 prostě bude!

Související posty
humbookfest
2 pravdy a 1 lež Petry Podolové
humbookfest
2 pravdy a 1 lež Kateřiny Šardické
humbookfest
2 pravdy a 1 lež Júlie Matulové