Tyhle knižní postavy patří do Mrzimoru

Mrzimor je mezi kolejemi často upozadňován – protože není tak odvážný jako Nebelvír, tak chytrý jako Havraspár a ani tak ctižádostivý jako Zmijozel. Ale Mrzimor má svoje vlastní kvality, které rozhodně stojí za to a kvůli kterým by se neměl přehlížet. Mrzimorští jsou totiž loajální a pracovití a odvaha jim nechybí – ten, kdo ohrozí jejich blízké, by se měl vážně obávat o vlastní zdraví. Které fiktivní postavy bychom jako Moudrý klobouk zařadili do Mrzimoru? A které byste tam zařadili vy?

Já vím, že na první pohled to tak vůbec nemusí vypadat, ale Matthias ze Šesti vran prostě patří do Mrzimoru. Sama Leigh Bardugo řekla, že Matthias to sice skrývá, ale ve skutečnosti by ho Moudrý klobouk poslal do Mrzimoru. A my, když se na to podíváme, víme, že má pravdu – Matthias má všechny vlastnosti, které do Mrzimoru patří.

Už je to dlouho, co jsme všichni četli Stmívání (ale můžeme si ho teď zopáknout v Půlnočním slunci, Stmívání z pohledu Edwarda), ale jestli je něco jasné i po tolika letech, tak to, že Bella by byla zařazena do Mrzimoru. Nevyhledává konflikty, svou rodinu staví nade vše a když si získáte její důvěru, tak ji máte navždy.

Quint z Instant karmy je od pohledu jasný Mrzimor. Miluje zvířata a pro jejich záchranu by udělal téměř cokoliv (to se ale bohužel netýká školních povinností – pokud se může vyvléct z nějakého úkolu nebo projektu, tak to s radostí udělá). Jinak je Quint velmi přátelský, milý a především obětavý, což jsou přesně mrzimorské kvality.

To, že Lara Jean ze Všem klukům, které jsem milovala patří do Mrzimoru, víme. Ale patří do něj i Kavinský. Jestli je tady nějaká vlastnost, která ho vystihuje, je to loajálnost. Také je velmi oddaný – jen se podívejte, jak se chová k Laře Jean! Ví, že tvrdá práce se vyplácí a nebojí se si máknout, aby se dostal tam, kam chce.

Shelby Mahurin si vytvořila několik e-mailových adres, jen aby mohla své postavy z Holubice a hada rozřadit do bradavických kolejí v oficiálním online kvízu. Ansel z nich vyšel jako Mrzimor a já musím jenom souhlasit. Přestože je to budoucí lovec čarodějnic, tak je taky tak trochu… no… ňouma. Má mírnou povahu, nežene se do konfliktů a bude vám věrný až do smrti, pokud si dokážete získat jeho náklonnost.

Jestli je tu jedna postava, kterou bych jistojistě měla poslat do Mrzimoru, tak je to Peeta z Hunger Games. Loajální, ochotný udělat pro ty, co miluje, cokoliv, obětavý a také laskavý. Možná jsem mírně zaujatá, protože jsem #týmpeeta, ale musíte uznat, že Peeta prostě patří do Mrzimoru a patřil by tam mezi nejoblíbenější studenty.

Milá, přátelská, přívětivá, ochotná… i tak lze popsat Lily z Dash & Lily – Kniha přání. A určitě bych byla schopná vymyslet dalších minimálně deset přídavných jmen, které by Lily vystihly. A jestli mi řeknete, že tohle nejsou jedny z vlastností, které se nejčastěji řadí mezi ty význačné pro Mrzimor, tak bych se na vás asi musela podívat, jako že jste se zbláznili.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *