Staňte se ambasadory HumbookFestu 2021

Miluješ knihy? Žiješ literaturou? Jsi knihomol každým coulem? Došlo to u tebe až do fáze, že máš vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast nebo bookstagram a šíříš tak své názory na knihy mezi lidi? Chceš se posunout dál, poznat podobně „postižené“ 😊 duše a proniknout do zákulisí největšího YA knižního festivalu u nás? Staň se ambasadorem HumbookFestu 2021!

Ambasadorský program otevíráme již popáté a slibujeme, že to bude jízda. Především proto, že – podobně jako loni – někdy ani my sami nebudeme tušit, co nás vlastně čeká. Nicméně stejně jako v předchozích letech jsme se poučili z chyb, vyslechli připomínky našich minulých ambasadorů a připravili se na letošek nejlépe, jak jsme dovedli 😉 Někdy se nám možná budou plány měnit za pochodu pod rukama, takže je potřeba být flexibilní, ale o to lepší je pak pocit dobrého výsledku 😉

Staň se součástí HumbookFestu – čeká vás spousta výhod a zajímavých zkušeností. Ale také spousta povinností…

Jaké jsou podmínky pro ambasadory?

 • Na sociálních sítích sdílet informace, lajkovat, podporovat, zvát své přátele a odběratele, zapojit se do propagace HumbookFestu dlouhodobě (od dubna až do festivalu v říjnu).
 • Aktivně se zapojovat do příprav – vítáme nápady a připomínky k programu, návrhy na workshopy, besedy či jiné aktivity v rámci festivalu. Těš se na dlouhé debaty s organizačním týmem a vymýšlení toho, jak HumbookFest pojmout tak, aby byl zas o chlup lepší 😉
 • Informovat o HumbookFestu na svém blogu a sociálních sítích, sdílet informace – být aktivní. Zkrátka ukázat, že na téhle akci rozhodně nebudeš chybět a neměli by tam chybět ani ostatní. Za celou dobu ambasadorství s tebou budeme sdílet několik informací, které bys měl kreativně zpracovat a sdílet dál. Několik z nich je povinných (například sdílení eventu HumbookFestu, promo jeho programu nebo ukázání dárkového balíčku od sponzorů) a je nutné o nich informovat na svých dominantních kanálech. Poté tu bude několik dalších novinek/úkolů, ze kterých si můžeš vybrat, zda je sdílet chceš. Dohromady tě čeká něco okolo 10 výstupů za dobu, po kterou bude ambasadorský program probíhat. Na splnění výstupu budou cca 3 týdny.
 • Dle zájmu rádi poskytneme ambasadorům jakoukoliv knížku autorů HumbookFestu výměnou za recenzi. Recenzování není v rámci ambasadorského programu povinné, ale když budeš mít chuť, rádi pošleme něco na čtení, na recenzi je měsíc od odeslání knihy. Většinu knih, které se přímo týkají autorů či programu, dostane ambasador darem a není jeho povinností je recenzovat.
 • Účastnit se akcí kolem HumbookFestu (i samotného festivalu). Tentokrát půjde o HumbookStage v červnu, ambasadorskou merendu v létě, merendu den před festivalem a samozřejmě samotný HumbookFest.
 • Pro účast v amabasadorském programu by ti mělo být 15 a víc let. V případě, že ti ještě nebylo 15 let, počítej prosím s tím, že k účasti v něm bude potřeba mít písemný souhlas tvých rodičů či zákonných zástupců.

Jaké výhody nabízíme našim ambasadorům?

 • Samozřejmostí vždy byl very very VIP vstup na HumbookFest, balíček s knihami a dárky od partnerů a další výhody v rámci akce. V současné době tohle úplně garantovat nemůžeme, ale věříme, že ať už letos HumbookFest proběhne v jakékoli formě, ty na něm chybět nebudeš 😉
 • Budeš mít možnost účastnit se samotných příprav HumbookFestu – proniknout do zákulisí, pomoc s přípravou akce na místě a zároveň dlouhodobě pomoc s přípravami programu – chceme, aby vás HumbookFest co nejvíc bavil a chceme znát váš názor. Kreativitě se meze nekladou!
 • Staneš se tváří kampaně HumbookFestu. Máš tak možnost získat nové čtenáře, odběratele a followery. A k nim taky spoustu nových přátel, které baví to samé co tebe.
 • Pozveme tě na speciální ambasadorskou merendu, kde se budeme bavit o nápadech, programu a všem kolem HumbookFestu. A to i kdyby měla být jen online.
 • Mimo jiné připravujeme speciální dárkový balíček pro ambasadory, určitě dostaneš spoustu knih a dárků a třeba i nějakou reading copy.
 • Budete dostávat exkluzivní čerstvé informace k festivalu dřív než všichni ostatní.
 • Pokud to jen trochu půjde, budeš mít možnost setkat se alespoň s jedním z autor HumbookFestu a ostatními ambasadory už den před festivalem. Můžeš se ptát, fotit, diskutovat, nechat si podepsat (klidně všechny) knihy a poznat a užít si autora dřív a víc než všichni ostatní!
 • Pokud budeme s tvou prací opravdu spokojeni, uvidíme tvoje nadšení pro věc, píli a posun vpřed, je možné, ž ti na konci ambasadorského programu nabídneme spolupráci s Albatros Media.

Co tě jako ambasadora nečeká?

 • Rozhodně se nemusíš bát toho, že se staneš naší loutkou a budeš muset říkat vše tak, jak my chceme. Naopak! Komunikuj s námi upřímně a se svými followery tak jako doteď. Nechceme tě měnit a věříme, že každý z vybraných ambasadorů může svým unikátním stylem HumookFestu přidat na zajímavosti 😉
 • Nečeká tě nuda! Být ambasadorem je výzva.

Co se stane, když nebudeš plnit podmínky ambasadorského programu?

Takovou variantu si vůbec nechceme představovat! Jenže počet míst je velmi omezený a pokud by tě být ambasadorem nebavilo, nebo jsi z osobních důvodů nestíhal(a) a neplnil(a) tak podmínky programu, spolupráci ukončíme. Každý úkol má svůj deadline, do kterého je nutné ho splnit. Pokud ti budeme více jak dvakrát připomínat, že nemáš úkol splněný, tak se rozloučíme. Chceme mít v týmu lidi, na které se můžeme spolehnout, takže opravdu pečlivě zvaž, zda do toho jít.

Pravidla a harmonogram naší spolupráce:

 1. Do 5. 4. do 12:00 odešli přihlášku. (Co musí přihláška obsahovat najdeš níže.)
 2. Poté se my u nás v rámci HumbookTeamu poradíme a do 12. 4. vybereme ambasadory.
 3. V ten den oznámíme výsledky všem přihlášeným, veřejně je ale budeme oznamovat až 16. 4. Do té doby je informace o tom, zda jsi ambasadorem HumbookFestu tajná a obzvlášť, pokud jsi uspěl(a), neměl(a) bys ji sdílet. To pak uděláme koordinovaně.
 4. Od dubna do října vás čekají nové informace, akce, brainstormingy a spousta dalšího. Vše budeme koordinovat ve skupině na Facebooku (je tedy nutné mít Facebook).
 5. Po celou dobu očekáváme tvé zapojení.

PŘIHLÁŠKA

I v letošním roce přijímáme do ambasadorského programu POUZE 15 ČLENŮ, proto musí být přihláška opravdu vypovídající, abychom věděli, co od tebe v průběhu programu čekat. A proto je tu takzvaný modelový úkol 😊

Na něm uvidíme, jak máš v plánu nám své výstupy v rámci samotného programu odevzdávat a s jakou formou prezentace můžeme počítat. Buď kreativní! Popusť uzdu fantazii! A především… užij si to 😉

Modelovým zadáním je letos promo HumbookStage, která stejně jako loňský HumbookFest proběhne online. Cílem výstupu je nalákat co nejvíce lidí na přidání se na facebookový event, kde bude pak probíhat odhalování programu apod. Protože v této chvíli ještě nemáme ani event samotný, ani detaily k programu, je to o to větší výzva. Můžeš samozřejmě sdílet své zážitky z minulých ročníků či úkol pojmout úplně jinak, tvé fantazii se meze rozhodně nekladou! Do přihlášky nám poté tento výstup odevzdej jako například fotku s popiskem, který bys pak následně dal(a) na Instagram, nebo soukromé video na YouTube či odkaz na článek na blogu, který odevzdáš ve Wordu…

Mysli na to, že se nám každoročně přihlásí nespočet nadějných ambasadorů, mezi kterými chceš být vidět. Zaujmi nás, překvap nás, rozesměj nás… Prostě to udělej tak, abychom si řekli: JO! Tu/toho tam rozhodně MUSÍME MÍT! Výhodou tohoto modelového úkolu je fakt, že pokud tě přijmeme do programu, budeš mít rovnou hotový jeden povinný výstup, který budeš moct pouze upravit, odevzdat a na který by jinak nebylo tolik času! 😀

Druhou důležitou součástí přihlášky je motivační dopis. Nemusí být dlouhý, ale měly by z něj vyznívat odpovědi na tři zásadní otázky 😊

 • Proč chceš být ambasadorem / ambasadorkou HumbookFestu?
 • Proč máme vybrat právě tebe?
 • Co bys na HumbookFestu vylepšil(a)? Aneb je něco, co ti na něm (ať už v offline nebo online verzi) vadí, co ti chybí? Co bys udělal(a) jinak? Jak konkrétně bys tvář HumbookFestu změnil(a) právě ty?

Dále do přihlášky, prosíme, doplň také tyto další informace:

 • jméno a příjmení
 • přezdívku, pod kterou vystupuješ
 • e-mail
 • poštovní adresu
 • telefon
 • věk
 • zda jsi již v minulosti byli na HumbookFestu (případně kolikrát) – v tomto bodě bychom rádi upozornili, že se snažíme dávat šanci „neokoukaným“ tvářím, pro které možná bude ambasadorství velká výzva, ale zároveň jim může nejvíc dát. A tím nemyslíme jen nové followery, ale především zkušenosti, větší zapojení v komunitě apod. Pokud jsi ambasadorem byl(a) zatám jen jednou nebo vůbec, je to určitě plus 😉
 • odkaz na vás Instagram + počet fanoušků
 • odkaz na váš Facebook + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 • odkaz na váš YouTube kanál + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 • odkaz na váš Blog + průměrný počet čtenářů na jeden článek (pokud nemáš, nevadí)
 • odkaz na jakoukoli jinou sociální síť

Přihlášky či jakékoliv dotazy směřuj na e-mail ambasadori@albatrosmedia.cz. Hledáme blogery, youtubery, instagramery a jiné influencery z České republiky i ze Slovenska.

předchozí
další
Komentáře

2 komentáře: “Staňte se ambasadory HumbookFestu 2021”

 1. Lucie napsal:

  Chtěla bych se zeptat kdy bude HUMBOOK fest??

 2. Eliška Gritzová napsal:

  Jak se stanu ambasadorem protože já strašně miluji knihy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *