Stačí jedna kniha?

Standalones (samostatné knihy, co nejsou součástí série) mají své výhody i nevýhody. Výhody jsou takové, že se vše krásně uzavře v rámci jedné knihy a nemusíme pak čekat na další díly. Největší nevýhoda je taková, že už pak nemáme šanci se znovu setkat s oblíbenými postavami, protože jejich knižní příběh už skončil. A my je milujeme tak jako tak! Připravili jsme si pro vás seznam těch nejlepších standalone knížek, ke kterým se zaručeně budete vracet, protože se budete chtít navrátit do skvělého příběhu k oblíbeným postavám!

V Kouzlech rodu Thornů od Margaret Rogersonové se ocitáme v magickém světě s ohromujícími knihovnami ukrývajícími magické mluvící grimoáry, které se dokáží proměnit v monstra z kůže a inkoustu. Nechybí ani čarodějové, kteří svou moc získávají ze spojení s démony, za cenu předání své životní energie. Hlavní hrdinka Elisabeth je nařčena z vraždy a spolu s ní se vydáte na cestu za jejím osvobozením, která odkryje více, než kdo čekal. Tajemství, která měla být skryta totiž ohrožují nejenom její život, ale i životy všech ostatních.

Sněhurku známe všichni. Jenže Otrávená od Jennifer Donnellyové se od původní verze pohádky i od všemožných retellingů velmi liší. Princezna Sophie, poté co ji najde 7 bratrů v kaluži její vlastní krve a pomohou jí zotavit se, si uvědomí, že nemusí čekat na prince, který jí vrátí srdce, které jí bylo ukradeno. Protože jak se u nás říká – co si neuděláš sám, to nemáš. V Otrávené se můžete těšit nejen na originální pohled na klasickou pohádku, ale také feminismus, dobrodružství a nechybí ani vtip!

Nechte na přenést do slovanského prostředí v Kostech Mraza od Alžběty Bílkové. Ponoříte se zde do magické atmosféry a vydáte se na hon za mocným magickým artefaktem s hlavní postavou Sivou, která je potomkem boha a díky tomu je schopná přežít ukrutné zimy. Bez kostí samotného Mraza nebude mít Siva dost sil, aby bojovala proti ženě, která chce zničit její domov. Při honu za pradávnými kostmi také potkáte řadu mýtických stvoření, ze kterých vám bude naskakovat husí kůže.

S láskou, Lukov, nová pomalá romantika z pera Mariany Zapaty se odehrává v prostředí sportovního krasobruslení. Jasmine už začíná být zoufalá, roky tvrdě trénuje, ale přijde jí, že to k ničemu nevede, a tak se spojí s Ivanem, zlatým medailistou a velmi nadaným krasobruslařem. Všechno by bylo mnohem příjemnější, kdyby Lukova mohla vystát… A kdyby se nehádali kdykoliv je k tomu příležitost (a vlastně i když není).

Tajná identita, zprávy s neznámým klukem, Star Wars a schopnost být neviditelná, bez toho, aniž by skutečně neviditelná byla. To jsou takové hlavní body, které charakterizují Avu z Miluju tě. Já vím od Nofreeusernames. Ava je totiž cosplayerka a na Instagramu má spoustu sledujících, ale ve škole si jí nikdo nevšímá a vlastně ji nikdo pořádně nevidí. A začala si taky psát s jedním klukem… jenže vůbec neví, kdo to je! A tak začíná mise „zjistit, s kým si vlastně píše!“

Toužíte po tom, mít schopnost tak trochu popohnat karmu, aby dělala svojí práci? Přesně takovou schopnost získala Prudence z Instant karmy od Marissy Meyer! Samozřejmě to není tak super, jak se na první pohled zdá – obzvlášť proto, že tu je někdo, na koho tento dar nefunguje a na koho si Prudence moc přeje, aby fungovala. Nezbývá jí nic jiného, než vypátrat proč! A mezitím třeba i vykročí mimo svou komfortní zónu a pozná, že záleží i na jiných věcech než na škole.

V Černobylských dívkách od Anne Blankman máme možnost sledovat tři osudy dívek ve dvou časových rovinách – v roce 1986 a 1941, kdy je jedna situace horší než druhá. V roce 1986 prcháme společně s Valentinou a Oksanou na venkov po výbuchu Černobylu a v roce 1941 spolu s Rifkou naopak unikáme před Němci. Knížka ukazuje na děsivých událostech minulost a připomíná nám stále vzdálenější historii, na kterou se nesmí zapomínat.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *