5 názorů na Kouzla rodu Thornů

Elisabeth vyrůstala v jedné z austermérských veleknihoven. Od malička procházela kolem spoutaných grimoárů – kouzelných knih, které se po osvobození změní v běsnící monstra z kůže a inkoustu. Když při útoku na veleknihovnu jeden z nejmocnějších grimoárů uprchne, Elisabeth se ocitne uprostřed gigantického spiknutí a je obviněna ze zločinu. A co hůř, k soudu ji bude doprovázet čaroděj Nathaniel Thorn, který je ztělesněním čirého zla… Nebo je vše jinak?

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Kouzla rodu Thornů, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Knihomolka_sarka

Příběh plný vtipných hlášek, úžasných postav, a především kouzelných grimoárů, které ožívají. Tak přesně to jsou Kouzla rodu Thornů. Tahle kniha má podrobně vykreslený svět, v němž nechybí akce a ani lehká romantická linka. Kniha je navíc standalone, takže žádná nová nekonečná série, ale jeden ucelený příběh. Ten je ovšem natolik podmanivý, že ani nebude chtít, aby skončil. Za to, jak autorka dokázala celý příběh úžasně vykreslit, si zaslouží obdiv. Veškeré její nápady s grimoáry, originálním pojetím čarodějné moci a vyobrazením celého světa zvládla na jedničku s hvězdičkou. Akce, kterou tu najdete, neubírá ničemu z toho na věrohodnosti. Celkově děj tedy rozhodně stojí za pozornost. Tak pohodovou a zároveň dobrodružnou fantasy pohádku jen tak na pultech knihkupectví nenajdete.

2. Knizky_a_ja

Kouzla rodu Thornů je úplně nová fantasy, kterou si hnedka zamilujete. Aspoň podle mě. Fungování magického světa a jeho démoni je něco, co jsem dřív asi nikde neviděla a rozhodně mě to nadchlo. Nebo celkově udělat z knížek oživlé tvory je neskutečně originální a já musím říct, že jsem z toho nadšená doteď. Navíc funkce knihovníků, kteří ty grimoáry musí chránit a pečovat o ně, je děsně fascinující. Já bych se klidně nebránila něco takového zkusit, po řádném výcviku. I když se to zpočátku nemusí zdát, za srdce vás chytnou i hlavní postavy, které působí každá reálně a lidsky. Nebýt magických schopností Silase, dokážu si je všechny živě představit v našem světě. Žádná z postav navíc není černá nebo bílá, vždycky je vidět, co a jak ovlivnilo jejich chování a rozhodnutí. Až mě mrzí, že to má být standalone, protože bych si hrozně ráda přečetla, jak to bylo dál. Pokud hledáte nové nápady v YA sekci, tohle by vás rozhodně nemělo minout.

3. Best_book_princess

Kouzla rodu Thornů, kniha, ve které samotné knihy – grimoáry – ožívají a mají svou vlastní duši. Už jenom to každému knihomolovi napovídá, že tahle kniha bude pro něj velká jízda. To si přece nenecháte ujít. Super, čtivá, originální kniha plná akce. Velmi obdivuji, jak je vše do detailu promyšlené. Postavy jsem si oblíbila již od začátku knihy. Elizabeth, Nathaniel, sluha Silas – u něj jsem si nejdřív nemyslela, že bude nějaká pro mě fajn postava, ale nakonec se stala dost oblíbenou, nějakým způsobem mi jaksi i přirostl k srdci. Mezi Elizabeth a Nathanielem probíhá hate-to-love romantika. Elizabeth je dívka, která vyrůstala v knihovně, žila téměř odděleně od zbytku světa pouze v okolí svých milovaných knih. No a Nathaniel je z jejího pohledu krutý čaroděj, který využívá magii ke konání zla. Já jako milovník romantiky toto velmi ocenila. A v kombinaci s magií, grimoáry, tímto neskutečným světem a spoustou dalších věcí to byla naprostá bomba. Doporučuji všem, kteří mají rádi knihy, ale nejen jim, tak jako hlavní hrdinka Elisabeth.

4. Knihetty

Kouzla rodu Thornů vás již zprvu zaujmou nejen nádhernou obálkou, ale zároveň skvěle vybudovaným fantasy světem, ve kterém i knihy mají duše a magie jím prosakuje skrz na skrz. Přidejte k tomu úžasnou atmosféru Austemérských knihoven, odvážnou hlavní hrdinku a skvěle vystavěnou zápletku a máte knihu, která vás hned na první dobrou pohltí a naprosto vám vyrazí dech. Kouzla rodu Thornů jsou neotřelou fantasy se špetkou romantiky a humoru, která si vás zkrátka musí získat. A ačkoliv jsem se zprvu bála, že se má velká očekávání nemají šanci naplnit, nakonec mě kniha opravdu uchvátila a příběh Elisabeth, Silase a Nathaniela jsem si jednoduše zamilovala – a nemohu jinak, než vám knihu doporučit, protože značku HumbookTip i moje srdce si rozhodně získala právem. Co víc si přát?

5. Flossielex

Čtení knihy Kouzla rodu Thornů jsem si moc užila a rozhodně jsem u toho neměla čas se nudit! Děj knihy odsýpá tím správným tempem, a tak i přesto, že kniha má téměř 450 stran, jsem ji měla přečtenou jako nic. Svět, který tu autorka stvořila je opravdu jedinečný, zajímavý a já jsem si ho moc oblíbila. Přiznávám, že hlavní hrdinové mi přirostli k srdci. Jak vývoj romantické linky, tak i linky přátelství jsem si moc užívala a zkrátka se u  toho nešlo neculit (občas i slza z dojetí ukápla). Margaret Rogerson si sice krásně pohrála s vývojem hlavních hrdinů, ale mrzí mě, že stejný prostor na vývoj nevěnovala i záporné postavě. Čtenář velmi rychle zjistí, kdo za tím vším stojí a od té chvíle byl pro mě děj dosti předvídatelný… Celkově se mi ale i tak kniha moc líbila a vám ji vřele doporučuji.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *