Olympijský knižní tag

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo, kdyby se naše oblíbené postavy z různých knih mezi sebou potkaly? A to ne na nějakém ledajakém místě, ale rovnou na Olympiádě? Tak to my jsme nad tím rozhodně uvažovaly a rovnou jsme některé postavy postavily proti sobě v nelítostném sportovním souboji!

Šerm – kord: Nathaniel x Ansel

Nesmí chybět klasické utkání v šermu s kordy! Proti sobě bych postavila Nathaniela z Kouzel rodu Thornů, který v šermu rozhodně přeborník není, ale za to za ním stojí jeho démonský přítel Silas, který by mu vypomohl! Proti němu bych postavila Ansela z Holubice a hada, který (aby to nebylo nefér) má na své straně naopak Lou, která mu může pomoci.

Kdo vyhraje v šermu?

Plavání – 800 m volný způsob: Inej x Katniss

Závodit v plavání by proti sobě mohly Inej z Šesti vran a Katniss z Hunger Games. Obě jsou rychlé a obratné, takže by to byl vážně zajímavý závod a netroufám si ani odhadnout, kdo by mohl vyhrát! Každopádně by to ale určitě byl velmi vyrovnaný závod.

Kdo vyhraje v plavání?

Sportovní gymnastika – kladina: Nesta x Alina

Poměřit svoje síly na kladině by měla Nesta ze Dvorů a Alina z Grišy! Tanec na kladině vyžaduje velkou kontrolu nad svým tělem, a to jak Nesta, tak Alina mají. Obě by určitě předvedly dokonalé sestavy, které by si vysloužily desítky.

Kdo vyhraje ve sportovní gymnastice?

Běh na 100 m: Cardan x Lorcan

V běhu na 100 metrů by proti sobě měly určitě stát dvě víly – jedna ze světa Holly Blackové a druhá ze světa Sarah J. Maasové. Volba padla na Cardana z Krutého prince a Lorcana ze Skleněného trůnu. Tohle by byl určitě ten nejsledovanější závod v historii!

Kdo vyhraje v běhu?

Trojskok: Percy x Harry

Ve trojskoku by se mohli poměřit Percy Jackson a Harry Potter. Oba jsou občas nešikovní a neohrabaní (zvlášť v mladších letech), takže by možná došlo i k nehodě a zakopnutí o vlastní nohy. Ani jeden z nich však nerad prohrává, což by zaručilo velkou snahu a ve výsledku by určitě šlo o milimetry.

Kdo vyhraje v trojskoku

Hod oštěpem: Manon x Cinder

A jak by to dopadlo, kdyby proti sobě soupeřily Manon ze Skleněného trůnu a Cinder z Měsíčních kronik v hodu oštěpem? Manon je sice čarodějnice a má velkou sílu, ale Cinder má mechanickou ruku. Dokázala by tato mechanická ruka vyvážit Manoninu přirozenou sílu?

Kdo vyhraje v hodu oštěpem?

Rychlostní kanoistika: Adrian x Eragon

V závodě v rychlostní kanoistice by mohli změřit své síly Adrian z Renegátů, který si své tělo vylepšil několika tetováními, které mu dodávají sílu a Eragon, Dračí jezdec, který by svou silou mohl konkurovat Adrianovi.

Kdo vyhraje v rychlostní kanoistice?

Šachy: Kaz x Temnyj

Já vím, já vím. Šachy nejsou součástí běžných Olympijských her, ale i tak na našem seznamu nesmí chybět! A ten největší a nejlepší souboj by zaručeně vznikl mezi Kazem ze Šesti vran a Temnyjem z Grišy. V knihách se sice nesetkali, ale jestli jste viděli seriál Shadow & Bone tak víte, že by to byl epický zápas.

Kdo vyhraje v šachu?

Desetiboj: Mia x Bryce

Kdo jiný by se mohl postavit proti sobě v desetiboji, než Mia z Nikdynoci a Bryce z Půlměsíčního města? Obě jsou vytrvalé a hlavně tvrdohlavé, což jsou vlastnosti, které se při desetiboji rozhodně neztratí.

Kdo vyhraje v desetiboji?

Judo: Kady x Lia

A jako poslední by si mohly změřit síly Kady z Illuminae a Lia z Falešného polibku! Kady přežila všechno, co si na ni nastražil Spiro, takže se rozhodně nedá nazvat jako křehká, a to samé Lia – ta zase přežila únos přes poušť. Obě to jsou velké bojovnice, takže by rozhodně nedošlo k rychlému konci a bojovaly by až do konce svých sil.

Kdo vyhraje v judu?

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *