7 nejlepších milostných trojúhelníků

Milostné trojúhelníky jsou něco, co spousta z nás v knihách rozhodně nevyhledává. Ale když se udělají dobře, tak nepůsobí jako klišé a naopak je díky nim celá kniha o to zajímavější a napínavější. Připravili jsme si pro vás ty nejlepší milostné trojúhelníky, díky kterým na ně rozhodně změníte názor.

Ve Falešném polibku od Mary E. Pearson se hlavní hrdinka Lia rozhoduje mezi dvěma muži. Oba jsou krásní, výřeční a tak trochu to zní jako splněný sen. Jenže háček je v tom, že Lia je princeznou a utekla takříkajíc od oltáře a jeden z jejích nápadníků je její bývalý snoubenec, kterého nikdy nespatřila a druhý je vrah, který ji chce zabít. Ona neví, kdo je kdo, my nevíme, kdo je kdo a celé je to jedna velká jízda.

Milostný trojúhelník, který se v knize Selekce od Kiery Cass odehraje mezi Americou, Apenem a Maxonem je už tak trochu legendární. Princ, jeho možná budoucí manželka a její přítel z dětství. Když je America vybrána, aby se účastnila honu (jinak to snad ani nazvat nejde) na prince, úplně nadšená není. Přeci jen si malovala úplně jinou budoucnost s Aspenem a nemá ambice k tomu, stát se královnou. Jenže pak potká Maxona a začíná ho poznávat a najednou už vše není tak jisté, jak si předtím myslela.

Mei v Navždycky od Nofreeusernames byla vždycky zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Travise. A taky odjakživa válčila se svým sousedem Liamem. A dokonce to vypadá, že Travis ji má taky rád! Jenže tak snadné to není. Najednou se ukazuje, že Liam vlastně není tak špatný, jak si Mei odjakživa myslela a její city k Travisovi možná nebudou tak silné, jak předpokládala. Milostný trojúhelník zahrnující nejlepšího kamaráda a „bad boye“ může začít!

Americká princezna od Katherie McGeeové, je mixem Selekce a Gossip Girl, kde kromě všemožných druhů zakázané lásky nesmí chybět ani milostný trojúhelník. Odehrává se v alternativní realitě, kdy hlavou spojených států je král (nebo královna, samozřejmě) a každý ze tří sourozenců řeší svá milostná dramata. Nejmladší Jefferson řeší velké dilema, která z jeho nádherných nápadnic je pro něj ta pravá, nejstarší Beatrice se fakt nevhodně zamilovala a prostřední Samantha jakbysmet. O zábavu jde zde doopravdy postaráno.

Mia ze série Nikdynoc od Jaye Kristoffa je přesný důkaz toho, že láska si prostě nevybírá a je jedno, jestli se zamilujete do holky, nebo do kluka, nebo do obou naráz. A vlastně je jedno, jakou minulost sdílíte – co je pár vražd, když toho druhého prostě milujete?

Milostný trojúhelník mezi Katniss, Peetou a Hurikánem z Hunger Games od Suzanne Collinsové dokáže vyvolat hádky i dnes. Samozřejmě většina z nás tuto část Katnissina života závidíme (tu jinou část, kde musí v aréně bojovat o svůj život už zase tolik ne), protože kdo z nás kdy bude mít možnost vybírat si mezi dvěma fakt pohlednými kluky (protože Josh i Liam prostě jsou fešáci). I když jeden samozřejmě s přehledem vede, ale nechám na vás, který z nich je tím pravým pro vás.

Všem klukům od Jenny Han a milostný trojúhelník, který se tam odehraje mezi Larou Jean, Johnem Ambrosem a Kavinskym taky dokáže v lidech probudit nečekané vášně. Obzvláště po vydání filmového zpracování, kdy herec ztvárňující Johna je prostě fakt fešák. Navíc si to přiznejme, ani jeden z nich není k zahození a Lara to fakt vyhrála.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

8 komentářů: “7 nejlepších milostných trojúhelníků”

 1. Jana napsal:

  Pěkný článek, ale chybí mi tam Twilight sága. xD

 2. Alaras napsal:

  Nejlepší milostné trojúhelníky jsou ty, kde na konci jsou všichni spolu 😀 Americká královna

 3. Veronika napsal:

  Milostný trojuhelník byl nejlepší Bella Edward a Jackob o tom žadná a pak Hunder Games♥️

 4. Sára napsal:

  Mě tam třeba chybí DIMILY, tam se vystřídal víc než jeden trojúhelník 🥺❤

 5. Marie napsal:

  Mě upřímně ty milostné trojúhelníky štvalyve všech těchhle knihách 😅 možná snad kromě falešného polibku, tam to bylo naopak to jediné co se v knize pomalu dělo… Asi jim prostě nikdy nepřijdu na chuť

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *