5 názorů na Zmizení Sáry Lindertové

Jednoho podzimního večera vešla bezproblémová studentka Sára Lindertová do metra a víckrát ji nikdo neviděl. Hlavní vyšetřovatel Richard Ehler spojuje Sářino zmizení se starým případem, který mu ani po letech nedává spát.

Po dívce pátrá i její sestra Klaudie se Sářiným přítelem Oliverem. Oni i policie vědí, že nezmizela dobrovolně, a brzy zjišťují, že není jediná, po kom se slehla zem. V metru totiž začíná mizet stále víc lidí. Klaudie je přesvědčená, že hluboko pod městem žije něco, co se nedá vysvětlit ani popsat. Neviditelné zlo, které lační po další oběti. A tou má být ona…

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Zmizení Sáry Lindertové, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Zuzana_alam

Nikdy bych nečekala, že tohle řeknu o začínajícím českém autorovi, zde autorce, ale… TOHLE SI MUSÍTE PŘEČÍST! Moje zásada zní: Pokud má kniha výborný prolog, ten zbytek se v absolutní většině případů už nezkazí! A nezkazil. Mělo to jiskru, švih, skvěle se to četlo, postavy nebyly ploché, bylo to napínavé a dějově velmi bohaté a hlavně to mělo hrůzu nahánějící atmosféru. Nevěřila bych, že to přiznám živé duši, ale já, milovnice hororů a thrillerů jsem měla dost nahnáno. Předem lituji ty, kteří se denně pohybují po městě metrem. Upřímně si to cestování užijte, třeba to bude naposled…

2. Bo_okista

Jsem od přírody strašpytel, proto po detektivkách, thrillerech a hororech zásadně nesahám. U téhle české pecky jsem udělala výjimku a rozhodně nemůžu litovat. Příběh mě naprosto vtáhl svou atmosférou a já měla pocit, že knihu nedokážu odložit, dokud se nedozvím, jestli něco z toho, co se děje postavám, nehrozí náhodou i mně. Ačkoli se kniha četla rychle, měla jsem pocit, že příběh měl dostatek prostoru, aby se vyvíjel přirozeně. A když už jsem měla pocit, že jsem autorku nachytala v nějaké nepřesnosti, o pár stránek dál mi vmetla do obličeje, že mě vlastně nachytala ona. A to mě na tom bavilo nejvíc – nechat se vodit za nos a nemít tušení, čemu můžu věřit. S jistotou můžu říct asi tolik, že to bude ještě chvíli trvat, než v Praze vlezu do metra.

3. Knizni_dilna

Obvykle knihy, při kterých bych se mohla bát, nečtu. Ale jakmile jsem se jednou do této ponořila, už mě nepustila. Dějí se tu věci, které chcete, aby se vysvětlily a neustále přemýšlíte nad tím, jak je tohle všechno vůbec možné. Autorka dokázala v příběhu mistrně popsat situace a místa, takže byť čtenář nemá prozkoumaná všechna místa v Praze, jako by tam byl. U napínavějších pasáží si pohrává s atmosférou, která dodává knize ten správný šmrnc a ačkoli nejsem z Prahy, do metra bych při čtení této knihy nevstoupila. A to je na tom to úžasné – autorka to napsala tak, až tomu všemu člověk téměř věří. Tahle fantasy s prvky detektivky navodí mrazivé pocity a rozhodně vám husí kůže nebude cizí. Moc autorce tleskám za originální námět. A postavy? Těm nechybělo reálné provedení a co oceňuji, byl jejich vývoj na základě událostí, které je potkaly.

4. Mala_knihomolka_zanet

Knihy jsem se nejprve trochu obávala, protože tento styl moc nečtu, ale nakonec to byla trefa do černého! Postavy mají perfektně vystavěné charaktery a do děje jsem se hned vžila. Celý příběh mě naprosto dostal a já jsem obracela jednu stránku za druhou. Knihu nebudete chtít odložit, protože se neustále něco děje. Je to napínavé, čtivé, tajemné a naprosto mně to pohltilo. Hlavní hrdinka mi nejprve strašně vadila, ale postupem času mě začala zajímat a chtěla jsem vědět její tajemství. Nejlepší na téhle knize je to, že kdykoli rozlousknete jednu záhadu, přijdou s ní další dvě. Příběh je zkrátka bohatý na čtení a nudit se rozhodně nebudete, ukrývá v sobě spoustu akce a neskutečné zvraty (při kterých jsem nejednou měla husí kůži). Pokud hledáte knihu, která je napínavá, akční, trochu strašidelná s příběhem, který vás nepustí, tak je Zmizení Sáry Lindertové přesně pro vás!

5. Annainword

Upřímně jsem se young adult knihám od českých autorů vyhýbala, proto jsem Sáru Lindertovou, která se mi líně povalovala v poličce nepřečtených knih, bravurně přehlížela několik týdnů. Když jsem usoudila, že je na čase si ji přečíst, byla jsem mírně řečeno skeptická. Zpětně bych si za to nafackovala. Protože teď, pár dní po jejím dočtení, na ní stále musím myslet. Kniha, která spadá do sekce YA, je totiž mnohem víc než to. Je to horor, thriller, fantasy, trochu esoterika, náboženství. Zmizení Sáry Lindertové překračuje všechny hranice běžné knihy pro teenagery a stává se jednou z nejvíce napínavých knih, které jsem kdy četla. Zkrátka a jasně: PŘEČTĚTE SI TO. (A už se nikdy nedívejte do tmy v metru.)

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *