Seriálové #LikeTryWhy

Seriály milujeme snad všichni, no ne? Ale když už se konečně rozhodnete odpojit od Netflixu a ponořit se do nějakého příběhu v knižní podobě, jak si v té záplavě novinek má člověk vybrat? Právě pro takovou situaci jsme si pro vás dnes připravili devět knižních doporučení na základě tří výborných seriálů. Některé tipy mají k seriálu blíž než jiné a i ke komedii se nebojíme doporučit něco z úplně jiného žánrového soudku.

Knihy pro ty, kdo milují Umbrella Academy

Umbrella Academy je možná trochu zvláštní, ale jakmile na ni jednou začnete koukat, nejde přestat. Zvláštní charaktery hrdinů vás zkrátka a dobře musí začít bavit. Pokud nedáte dopustit právě na tenhle seriál, koukněte i na tři následující knihy.

Renegáti
Marissa Meyer

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost

Jestli v rámci young adult existuje série, kterou milují úplně všichni a snad ji vůbec nelze nedoporučit, jsou to Renegáti. V tomto světě mají někteří lidé superschopnosti a dělí se na dva týmy: vládnoucí Renegáty, kteří údajně konají jen dobro, a podvratné Anarchisty, jež se snaží stávající režim svrhnout. Nic ovšem není jednoznačné a žádný charakter není vyloženě zlý ani jednoznačně dobrý. Tenhle titul si prostě žádný fanoušek Umbrella Academy nemůže nechat ujít!

Série DC Icons
Wonder Woman, Batman, Catwoman

 Světově úspěšná série o mládí komiksových superhrdinů

Každý díl této série napsala jiná známá autorka young adult: Wonder Woman má na svědomí Leigh Bardugo, Batmana zpracovala Marie Lu a Catwoman je dílem Sarah J. Maas. Všechny tyhle autorky známe a milujeme, což je už samo o sobě záruka kvality, ovšem kdyby vám to nestačilo, třeba pomůže doporučení od HumbookTeamu! A pokud milujete Umbrella Academy, tyhle superhrdinské příběhy jste už určitě stejně všichni četli.

Z kouře a kamene
Alžběta Bílková

Neotřelá urban fantasy, která se stala vítězným rukopisem literární soutěže Hvězda inkoustu

Skvěle napsaných fantasy knih se specifickou atmosférou najdete na české literární scéně opravdu jen pár, ale Z kouře a kamene mezi ně jednoznačně patří. Náš běžný svět se v tomto příběhu prolíná s univerzem tajemných bytostí, které mají dost děsivé záměry. S každým ze čtyř hlavních hrdinů se navíc snadno identifikujete a děj vás naprosto pohltí.

Knihy pro ty, kdo zbožňují Přátele

Parta kamarádů a spousta smíchu – to jsou Přátelé ve zkratce. Kdo neviděl ani jeden díl tohoto seriálu, jako by nebyl. A vsaďte se, že něco podobně skvělého najdete i v knižní podobě.

Devadesátkrát jinak
Robert E. Walters

Může se Sophie za devadesát dnů změnit?

U téhle knihy si stejně jako u Přátel výborně pobavíte. Devadesátkrát jinak totiž začíná rozchodem a pokračuje tím nejdobrodružnějším létem, které hlavní hrdinka Sophie kdy zažila. Má totiž kamarádku, která ji nenechá jen tak plakat v koutě, ale zorganizuje jí spoustu výzev – některé z nich jsou samozřejmě zábavné, ale jiné možná i trochu nebezpečné…

Má lady Jane
Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows

Historie se nemusí brát příliš vážně… Dopřejte si královskou zábavu!

Tuhle knížku napsalo combo tří autorek: Cynthia Hand (za pozornost stojí i její Posmrtný život Holly Chaseové), Brodi Ashton a Jodi Meadows. Tahle trojice přišla v Mé Lady Jane s originálním příběhem o manželce krále Eduarda, která je možná trochu šílená, ale taky hodně zábavná. A ano, lidé se tam možná mění v koně.

Série Šest vran
Leigh Bardugo

Úspěchy ověnčená fantasy od současné hvězdy young adult literatury Leigh Bardugo!

Tady snad důvod musí být jasný každému – lepší partu kamarádů než gang Šesti vran. Všichni mají své chyby a vlastně jsou docela nebezpeční, ale dohromady fungují naprosto dokonale a vytváří spoustu humorných situací uprostřed něčeho, co by možná jiní nazvali bojem o přežití. Ovšem pro ně je to denní dávka akce.

Knihy pro ty, kdo nedají dopustit na Anne with an E

Anne with an E je kombinace historického prostředí a milého dětského příběhu s příjemnou oddechovou atmosférou a krásným provedením. Máme tu i tři podobné knihy.

Anna ze Zeleného domu
Lucy Maud Montgomery

Nesmrtelný příběh upovídané zrzky v novém ilustrovaném vydání

Tenhle titul samozřejmě nemůžu vynechat – knižní verze Annina příběhu vyšla loni v prosinci v nádherném novém vydání, které se jistě zalíbí dětem i dospělým. Anna ze Zeleného domu s ilustracemi Ivony Knechtlové by za mě rozhodně neměla chybět v žádné knihovně, protože se k tomuto příběhu jistě budete ještě rádi vracet.

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky
Francesca Cavallo, Elena Favilli

Inspirujte své malé rebelky životy stovek výjimečných žen, které se nebály dělat věci po svém

Anne jako hrdinka by se do téhle knihy o inspirativních ženách rozhodně hodila. Určitě se vám bude líbit myšlenka, kdy se autorky snaží představit mnoho žen jako vzory pro malé holčičky. Každá osobnost má svůj vlastní krátký popis a samozřejmě také ilustraci. Pokud tedy v Anne with an E nacházíte inspiraci, Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky vám jistě dodají několikanásobnou várku.

Hvězdy nad Berlínem
Sarah Matthias

Příběh o lásce dvou mladých lidí osudu navzdory

Tato kniha je o něco smutnější než Anna, pojednává o holocaustu romských obyvatel za druhé světové války. Oba příběhy mají ale kromě historického prostředí společnou hlavní hrdinku, která se nevzdává a vždy se snaží vidět pozitivní aspekty v každé situaci. Do Anny i Lili se zkrátka nutně musíte zamilovat.

 

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *