Bookstagram tipy 6

Zdá se mi, že instagramová poezie je stále na vzestupu a účtů s nimi je bezpočet. Přečíst jednotlivé básně netrvá dlouho, ale dokáží vám toho dát spoustu. Jsou mnohem srozumitelnější, než nějaký Mácha nebo Borovský a díky tomu, jak jsou psané, se s nimi dokáže ztotožnit snad každý. Řada takových se objevila už i na české scéně, ale ani ty anglické vám nebudou dělat problémy. Z té spousty, co jsem našla, jsem vybrala takové, které mě takříkajíc zrovna trefily do očí. A jako vždy, pořadí je náhodné.

Profil @thetypewriterdaily mě ihned zaujal svou podobou. Hrozně se mi líbí, že to není taková ta klasika s bílým papírem a fontem jak z psacího stroje. Její básně jsou většinou krátké, ale i tak dokáží přesně vystihnout daný pocit a vy si pak řeknete „jo, to je o mně.“

Na první dobrou mě okouzlil i profil @bysampayne. Vypadá harmonicky, podzimně, klidně. Básně tomu dost odpovídají, jsou takové trochu melancholické, trochu nadějné. Každý si tam něco najde a o to přesně jde.

Třetí profil @marya.layth mi také padl do oka kvůli své grafické stránce. Používá hodně koláže a fotky a vypadá to hrozně zajímavě. Některé její básně jsou nádherné, jiné mě osobně trochu míjí, ale i tak si myslím, že pro každého tam něco je.

Z českých účtů s instagramovou poezií mě hrozně zaujala @pise.b. Hned u několika prvních básniček, co jsem přečetla, jsem si řekla „to sedí.“ A tak jsem četla dál a dál. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem měla pocit, že mi Bára mluví úplně z duše a potřebovala jsem vědět, co dál v ní našla.

@zhloubiduse mě zaujal už jen svým názvem. A jak jsem pročítala jednotlivé básně, tak i ony. Každý, kdo kdy byl nebo je zamilovaný, se v nich pozná. Jsou krásné, ladné, plné optimismu a naděje.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *