Pět názorů na Šťastně až navěky?

Pořád nejste na sto procent přesvědčeni, jestli si chcete Šťastně až navěky? přečíst? Tak věnujte pár minut názorům pěti Humbook blogerů, kteří od nás dostali reading copies knížky ještě před vydáním a mohli si tak knihu přečíst jako jedni z prvních.

@ctenar_adam

Kniha Šťastně až navěky? byla jedním slovem roztomilost. Ponoříte se do příběhu skoro dospělého, mladičkého, ale přesto ambiciózního kluka z vesnice Areka, kterému bylo proroctvím určeno, že musí zabít krále. Sám to ale nedokáže, proto sebere lidi stejného věku, jako on, aby se ho prostě zbavili. Sledujeme, jak se z vesnického burana stává uznávaný král Arek. Sledujeme ale především jeho vtipné dvoření svým kámošům, protože co by to byl za krále bez druhé polovičky? No a vadí snad někomu, že by na trůně seděli dva králové? Vtipný příběh plný humoru, magie, kouzelného vztahu mezi hlavními hrdiny, při kterém se několikrát přistihnete, že se uculujete a rozplýváte. Doporučuji všem, kteří mají rádi feel-good fantasy.

@zacitarna

Feel good queer fantasy o partě kamarádů, kteří mají po poražení zlého vládce najednou na starosti celé království? To je vše, co vlastně potřebujete vědět! Šťastně až navěky? mě zaujalo hned od první stránky a bavilo mne až do konce. Oceňuji humor dělající si legraci z fantasy klišé a skvělou skupinu postav, která připomínala chaotic dnd group. Romantika byla předvídatelná, ale v tomto případě to neberu vůbec jako špatnou vlastnost knížky, naopak! Baví mě, jak si autor*ka hrál*a s naším očekáváním a pak ho vždycky překroutil*a. Ráda bych se seznámila více i s vedlejšími postavami a neměla bych co vytknout. Pokud si chcete odpočinout u milé oddechové fantasy, toto je přímo pro vás.

@ami.ma.fotak

U knihy Šťastně až navěky? od F. T. Lukens se nejprve pozastavíte nad originálně znějícím námětem, hned nato nad nádherně zpracovanou obálkou. A během čtení pak pravděpodobně nad rychle utíkajícím dějem a humorem (ale jenom v dobrém!). Tato kniha je asi něčím trochu jiným, než na co je většina českých čtenářů zvyklá, ale věřím, že si i v našich knihovničkách najde své čestné místo kvůli hodnotám a myšlenkám, které předává.

Kromě trochu praštěné skupiny nejlepších přátel mě v příběhu nejvíce nadchlo převyprávění artušovské legendy – nemusíte znát původní příběh pro jeho pochopení tady a zároveň skvěle utváří pohádkovou atmosféru. Pokud hledáte originální mix fantastiky, dramatu, akce, feel good romantiky (té trochu víc) a přátelství, Šťastně až navěky? je knihou právě pro vás.

@klarinkniznisvet

Šťastně až navěky? je ten typ knihy, která vás od prvního momentu naprosto pohltí. Jazyk vyprávění je velmi nápaditý a dost připomíná známé romantické komedie, které máme všichni tak v oblibě. Příběh sleduje „předurčeného“ Areka, jenž se po záchraně království dostane do nezáviděníhodné situace. Musí s někým do tří měsíců uzavřít duševní pouto, jinak s ním bude konec. Ačkoliv se jedná o fantasy román, děj se netočí okolo nadpřirozených motivů. Hlavní roli hraje přátelství a samozřejmě romantická zápletka. I když sama přiznávám, že by ději trochu dobrodružství neuškodilo, nenudila jsem se. Postavy jsou chaotické, ale právě proto si je tak snadno oblíbíte. Přece jen jsou pouhými teenagery, kteří se dostali do pozice, ve které nikdy předtím nebyli, a snaží se z toho nezbláznit. Moc se mi líbila velká queer reprezentace, na kterou v tomto podání jen tak nenarazíte. Máte-li rádi slow-burn romance s LGBTQ+ linkami plné humorných momentů, je pro vás tento titul přímo povinnost!

@knizni.supernova

Šťastně až navěky? od F. T. Lukens začíná ve chvíli, kdy se Arekovi a jeho přátelům podaří přemoci temného panovníka jejich země a osvobodí tím svou říší od zla. Tímto se ale tato banda teenagerů připlete ke kralování, o kterém toho tolik neví. Proto se to musí rychle naučit, a i když to vypadá, že po smrti krále Úděsného, se jim konečně dostane trochu klidu, brzy zjistí, že ani nyní nejsou jejich životy zcela v bezpečí. Rychle jsem se zamilovala do super queer magického světa i do všech z této sarkastické bandy vyvolených. A ta romantika! Pomalá, pomalinká, která potěší všechny milovníky slow burn trope. Culila jsem se, smála jsem se, nechtěla jsem knihu odkládat – rozhodně to nejlepší, co jsem letos četla!

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *