Pět názorů na Korunní princezny

Pokud vám nestačilo doporučení HumbookTeamu na zadní části obálky, tak jsme pro vás přichystali pět názorů Humbook blogerů, kteří si mohli Korunní princezny přečíst ještě před samotným vydáním.

@bunny_the_reader

Korunní princezny jsou typický YA příběh, po kterém můžete sáhnout, když chcete něco na oddech. Rose a Wren jsou dvojčata, které se sice nikdy nesetkaly, ale nyní si musí vyměnit místa a žít život té druhé. Zde ovšem nastává hlavní problém – on ten život není tak jednoduchý, jak se mohl zdát. Čarodějka Wren se musí poprat s královskou etikou a naopak zhýčkaná princezna Rose se musí naučit žít mezi čaroději. Obě sestry jsou jiné, každá byla vychovávaná v jiných podmínkách a s jinou pravdou. Nejvíce mě na knize bavily vedlejší postavy a rozdělení dějových linek. Máme tedy přehled o každé straně a postupně rozplétáme klubko intrik a lží, do kterých se naše sestry zamotaly. I když mě závěr knihy trošku zklamal, moc se těším na další díl, který by nás měl vzít do nové země. Dokážou ovšem dvojčata spolupracovat, aby zachránily to jediné, co jim zbylo?

@virgo_books

Korunní princezny jsou knížka, která vás svým příběhem hned od začátku vtáhne do děje. Každá ze sester je úplně jiná, ale i přesto vás oba úhly pohledu nadchnou a bude vás zajímat, co se stane dál. Nejen, že si zamilujete hlavní hrdinky, ale i ostatní postavy vám postupem času přirostou k srdci a vy budete chtít znát jejich příběh. Nesmí tu chybět ani romantické linky, které jsou malinko pomalejší, ale potom to opravdu stojí za to. Korunní princezny mají pohádkovou atmosféra s akcí, nebezpečím, odhalováním minulosti a dvěma odhodlanými hrdinkami, které stůj co stůj, chtějí ochránit své nejbližší a zastavit zkázu, která by mohla přijít.

@anet_z_knihy

Svět čarodějnic, dvojčata, výměna, romantické linky, dva úhly pohledu. Nic co byste předtím již stokrát nečetli. Avšak duo autorek si s tématy poradilo velice bravurně, takže ač to zprvu může vypadat jako další tuctovka – zdání klame. Dvě naprosto skvělé hlavní hrdinky, Wren a Rose, vás budou nutit číst dál a dál. Pokud jste unaveni světem víl, tak zde si přijdete na své, jelikož tu máme svět čarodějnic protkaný proroctvím, válkami a vyhnanstvím a to vše samozřejmě se špetkou skvělé magie. Výměnu dvojčat provází humorné chvíle, intriky, poznávání a samozřejmě i láska, u které se místy zaculíte. V neposlední řadě je zde krásné rodinné a sesterské pouto, takže i na dojímačku dojde. Myslím si, že samolepka HumbookTip je zde na pravém místě.

@kristyne_kaderova

Kniha Korunní princezny je vtipná a milá fantasy se silnými hlavními hrdinkami, které si myslí, že přesně ví, co chtějí a jaký je jejich osud, dokud se neukáže opak. Nechybí perfektní milostné zápletky, nad kterými moje srdce plesalo a interakce mezi hlavními hrdinkami a jejich protějšky jsem si neskutečně užívala. Chemie mezi nimi je tak hmatatelná, že ji člověk nedokáže přehlédnout, ani kdyby si na hlavu nasadil pytel. Tohle je přesně ten typ knihy, který tak moc ráda čtu. Je to spíše milostný příběh s fantasy prostředím než fantasy příběh s milostnou linkou. Pokud jste na tom stejně jako já, tak vám příběh Wren a Rose určitě perfektně sedne!

@adel_the_knihomol

Korunní princezny jsou knížkou, která slibuje princeznovskou atmosféru, ale stejně tak téma čarodějnictví a sesterské pouto. A přesně to od knížky dostanete. Na začátku jsem z knížky opravdu cítila Disney/Barbie pohádkovou atmosféru, pak se to s postupným odhalováním dalších a dalších tajemství přerodilo v něco temnějšího, ale o to více se mi to líbilo. Oblíbila jsem si obě hlavní hrdinky, ani jsem na konci nevěděla, které fandit více. Stejně tak jsem si zamilovala oba love interesty, chemie mezi nimi a děvčaty skvěle fungovala a těšila jsem se, kam se to bude vyvíjet. Bavilo mě, jak se postavy mění vlivem toho, co všechno zažijí a s čím vším se musejí potýkat. Četlo se to moc hezky a já si knížku opravdu užila, takže pokud hledáte nějakou fajn oddechovku, s Korunními princeznami rozhodně nesáhnete vedle.

 

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *