5 názorů na Warcross

Warcross upoutá už obálkou. CooBoo převzalo originál a palec nahoru za to, je skvělá. Pak po něm možná sáhnete i proto, že se letos díky filmu dost proslavil Ready Player One a tohle je další kniha „na hráčské téma”. Oproti RPO je ale mnohem míň nerdovská (hra samotná dělá spíše kulisu) a taky se nedočkáte žádných popkulturních narážek. Zato se dočkáte silné hrdinky s duhovými vlasy, tetováním a stříbrným skejtem. Co na Warcross říkají blogeři?

1. Endlessbibliophile

Tak tohle byla do-ko-na-lost. ♥ Do příběhu hackerky s duhovými vlasy jsem se zamilovala hned na první stránce, přečetla jsem ho za jednu noc a nadšení mě neopustilo. Je to strhující, originální a překvapivé… A já nutně potřebuju druhý díl, protože tahle série má neuvěřitelný potenciál. Trochu jsem se bála se do ní pustit, protože hrám a virtuální realitě moc nerozumím, ale tahle jízda rozhodně stála za to! Warcross má prostě všechno: neotřelou hlavní hrdinku, fantastický nový svět, šokující zápletku, komplexní vedlejší postavy a originální romantickou linku. Tohle. Chcete. Číst. ????

2. Nofreeusernames

Emika mě jako hlavní postava neskutečně bavila. Malá holka s duhovými vlasy, potetovanou rukou a stříbrným skejtem, která umí číst kód jako nikdo jiný. Perfektní jsou i její spoluhráči v čele s invalidním Asherem (do Warcrossu si ale vozík nebere) a proti jejich temperamentním povahám stojí stoický a odměřený Hideo Tanaka, jednadvacetiletý vynálezce s temnou minulostí. Nabídka postav je neskutečně pestrá – různé národnosti, typy lidí i povah, chudí, bohatí, postižení, gayové… Láska tu je, ale něco se začne klubat až za půlkou a není to nijak bolestivé. Myslím, že budou spokojené oba tábory – ti, co už mají té romantiky po krk, i ti, kteří si ji v knížkách užívají. Konec je otevřený, chci další díl! Warcross si na Goodreads drží hodnocení 4.25 a zaslouženě. Emika není žádná neporazitelná hrdinka, konec nabízí i nějaké to morální dilema. Zápletku rozluštíte chvíli před velkým finále, ale nevadí to, spíš oceníte, že je docela chytře vymyšlená. Takže ano, opravdu vřele doporučuju.

3. Mollyvknize

Pulzující metropole. Neonová záře. Tokio, které žije Warcrossem. Láká vás virtuální realita a baví vás hraní her? Pak je Warcross pro vás jasná volba. Emika, dívka s duhovými vlasy na elektrickém skateboardu, není žádná princezna, která čeká na svého zachránce. Protlouká se jako sirotek a musí platit účty, než se jí povede husarský kousek – nabourat se do zahájení Warcrossu a přimět Hidea Tanaku, jeho zakladatele, že by rád tuhle rebelku poznal blíž a obrátí tak Emice život naruby. Pokud toužíte po změně v YA žánru (víl a elfů už tady máme dost, že?), pak utíkejte pro tuhle knihu. Je plná akce, napětí, týmového ducha a i kapky romantiky. Žádné rozvleklé popisy, zato šokující až skoro špionážní zápletka! Osvěžující ve své kategorii a možná právě proto, mě tolik bavilo žít Warcrossem.

4. Mlovesreading

Předtím, než jsem začala Warcross číst, tak jsem byla hodně skeptická. Herní svět? To není nic pro mě. Ale spletla jsem se. Jakmile jsem začala číst, nedokázala jsem se odtrhnout. Musela jsem prostě číst dál. Právě virtuální realita byla na tom celém to nejlepší. Tolik možností, tolik fantazie. Warcross byla má první taková knížka a naprosto mě ohromila. Zápletka byla zajímavá, místy jsem si říkala, že vím, jak to přesně skončí a pak to celé bylo úplně jinak. Třešničkou na dortu byly postavy. Každá jiná a jedinečná. Lu je vypravěčka s velkým V. Kudy jsem šla, tudy jsem četla Warcross a jediné, co mě mohlo zastavit, byl déšť. A to zakončení? Prosila bych druhý díl.

5. Radši knihu

Tak tohle… tohle bylo naprosto SKVĚLÉ. Opravdu. Jedna z nejlepších knih nejen za tento rok, ale za celý můj život a pomyslně se řadí mezi Hunger gamesHarryho PotteraSirotčinec a další mé nejoblíbenější knihy. Warcross je připodobňován k Ready Player One, což platí prvních několik stran, ale pak se příběh takovým způsobem rozjede, že nechá Ready Player One hodně daleko za sebou. Je to příběh, který nám nehráčům bude bližší, protože je to příběh plný krásných citů a velkého odhodlání. Emika jako hlavní hrdinka splňuje všechny aspekty úžasné a zábavné postavy, díky které se do příběhu vžijete a budete se radovat, bát (i hackovat) s ní. Je to frajerka, která nejen že měla štěstí, ale také ví co dělá. Na druhou stranu Hideo, tvůrce Warcrossu a druhá hlavní postava, je tak tajemný jak jen může být, a mě hrozně bavilo ho společně s Emikou rozkrývat, až vám na konci zůstane pusa údivem otevřená a vy nebudete chápat, jak se to mohlo stát. Je to jedinečné, originální a skvěle napsané. Doporučuji všem a obratem dávám na přečtení mému taťkovi.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *