10 důvodů, proč si přečíst Iko

Měsíční kroniky jsou srdeční záležitost a Marissa Meyer se konečně vrací s navazující knihou ze stejného světa. Nový komiks Iko sleduje stejnojmennou hrdinku – androidku, která se vrhla na speciální misi. V tomhle příběhu se ale můžete těšit na mnohem víc! A proč si ho nutně potřebujete přečíst právě vy?

1. Další osudy našich oblíbenců

Upřímně: kdo z nás nesnil o možnosti sledovat další osudy našich milovaných postav z Měsíčních kronik? Tyhle fantazie se prostřednictvím Iko stávají skutečností! Marissa Meyer se totiž nesoustředí jen na samotnou androidku, ale také na její přátele, které všichni dobře známe a zbožňujeme.

2. Humor

Pokud si Iko aspoň trochu pamatujete z původní série, jistě víte, že její silnou stránkou jsou především vtipné repliky, kterými dokáže rozesmát všechny kolem. A není sama – i Thorne dokáže každou situaci obrátit v legraci a Cinder je v podstatě chodící sarkasmus. Takže si připravte spoustu lepíků a kapesníčků, protože slzy smíchu vás dříve nebo později dostanou.

3. Umělecké provedení komiksu

Nepatřím mezi skalní komiksové fanoušky, takže se už vůbec neřadím mezi znalce technik a podobně, ale Iko mi svým provedením naprosto učarovala. Všechny obrázky jsou nakreslené ve stejném modro-černo-bílém schématu, přesto v nich rozeznáte sebemenší detail a všechny postavy jako by vám vyvstávaly přímo před očima.

4. Hlavní hrdinka Iko

Tělem android, myslí člověk… Iko se vymyká veškerým konvencím svého světa. Nedokážu si představit čtenáře, kterému by tahle slečna se zálibou v módě, která ve volném čase nakopává zadky vlčím vojákům, nepřirostla k srdci. Autorka si s charakterem Iko dala velkou práci a její vývoj je nejvíc patrný právě na barevných stránkách tohoto komiksu. Ale pořád je to naše vtipná pomocnice, jak ji známe!

5. Rozšíření známého světa

Měsíčních kronikách jsem se podívali na Zemi i Měsíc, ale spousta zákoutí z obou vesmírných těles nám zůstala utajena… Prostřednictvím komiksu nám Marissa Meyer ukazuje palác v hlavním měsíčním městě Artemisii, pozemský obchod s náhradními díly pro androidy, futuristickou verzi Los Angeles a mnoho dalších zajímavých míst v rámci tohoto světa, kam bychom se jinak nepodívali.

6. Formát jako Illuminae?

Možná trochu přeháním – většina příběhu je odvyprávěna formou komiksu. Přesto se můžete sem tam těšit na nějakou tu zprávu či náhled dokumentu, který Cinder studuje prostřednictvím svých čoček. Jedná se o takové milé zpestření zvlášť v místech, kde by jinak bylo třeba hodně textu na vysvětlení situace.

7. Spousta akčních scén

Iko se zhostila mise dopadení uprchlých vlčích vojáků, kteří se pochopitelně nevzdávají snadno. Spoilery vynechám, ale není jediná, kdo v tomhle příběhu bojuje. Akčních scén v komiksu tedy najdete spoustu – ale nemusíte mít strach, není to na úkor děje samotného!

8. Láska!

Spoustu prostoru taky dostávají vztahy v rámci naší milované party hrdinů. Můj nejoblíbenější pár budou navždycky Cress s Thornem, ale i fanoušci ostatních si jistě přijdou na své. Vztahy se stejně jako ostatní postavy vyvíjí a roztomilost občas málem překračuje hranice… no, přesvědčte se sami.

9. Android nebo člověk?

Před Iko se neustále otevírá dilema: je víc androidem s chybným charakterovým čipem, nebo člověkem se skutečnými pocity, ale tělem z kabelů a kovu? Odpověď na tuhle otázku nezná ani její okolí, natož ona sama. Sledovat její vývoj a váhání je tedy skutečně zajímavé a krásné, protože postupně víc a víc věří v sebe sama. To by mohlo motivovat leckteré z nás, i když nejsme androidi.

10. Měsíčních kronik prostě není nikdy dost

Všechno, co jste si na původní sérii tolik zamilovali, je tu zase. Marissa Meyer zkrátka píše skvěle a v kombinaci s nádherným grafickým provedením Douglase Holgatea vytváří dokonalý příběh. Najdete v něm zkrátka a dobře úplně všechno, co byste mohli chtít… A můžu vám zaučit, že po dočtení se hned budete těšit na další díl!

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *