Milujete příběhy Sarah J. Maas? Přečtěte si těchto 5 knih

Kdo nikdy neslyšel o autorce Sarah J. Maas, jako by nežil. Alespoň v tom našem  knižním světě, ve kterém slova Trůn a Dvůr skloňuje každý druhý. Ačkoliv ke vztah k jejím knížkám u někoho trochu komplikovanější, shodneme se na jednom: Sarah umí psát. A přesně proto jsme se rozhodli vám v tomto článku představit několik dalších young adult románů, které podle nás splňují to, co nás u jejích sérií drží.

1. Víly? Krutý princ

V knihách od Sarah J. Maas najdete spoustu mýtických stvoření, autorka si ovšem libuje především ve vílách. A ne v takových těch malých, třpytivých s křidélky, které známe z Petra Pana (ano, věříme na víly), ale drsné, mnohdy i brutální magické bytosti, které mají svou prastarou kulturou opravdu daleko od té lidské. Pokud se vám právě tato rasa na knížkách Maasové líbí, pak si rozhodně přečtětě podobně napínavou knihu Krutý princ, ve které víly taktéž hrají hlavní roli a která zboří vaše zbylé dětské představy o těchto na první pohled nevinných stvořeních.

2. Psaní? Temnota

Jak už bylo řečeno – autorka má rozhodně talent na psaní. Konkrétněji na tu výpravnou, lyričtější část. Pro někoho to může být právě to, co jej spíš odradí, ostatně ne každý je stavěný na dlouhé odstavce plné popisů či metafor líčících emoce hrdinů. Ale kdo si v těchto detailech libuje (viď, Markét?), tomu určitě doporučujeme Temnotu, ke které se zatím – podle našich skromných průzkumů mezi přáteli – čtenáři staví buď velmi kladně, nebo je naopak roztahanost příběhu znudí dřív, než se skutečně něco stane. Za nás obě rozhodně velký palec nahoru a příští díl klidně delší a rozvleklejší, prosím!

3. Napínavé konce? Měsíční kroniky

V čem si autorka libuje, jsou rozhodně napínavé a (co hůř) otevřené konce. Jakmile se dostanete na posledních 100 stran každé knihy, je jasné, že ten večer nepůjdete spát, dokud to nedočtete. A jakmile se tak stane, tak stejně neusnete, protože budete přemýšlet, co autorka s hlavními hrdiny zamýšlí dál. A přesně takhle jsme se cítily při dočítání každého dílu Měsíčních kronik od Marissy Meyerové. Jsme velmi rády, že tato autorka pro české čtenáře Měsíčními kronikami nekončí, a že na pultech knihkupectví od ní můžete najít i novou pecku Renegáti či komixové pokračování Měsíčních kronik Iko.

4. Silné vedlejší postavy? Šest vran

Že je hlavní hrdinka v knihách Maasové mnohdy na pěst? Nevadí! Autorka totiž umí bravurně vystavět charaktery vedlejších postav a vy tak máte možnost zamilovat si je mnohem víc než ty hlavní. Stejný (a velmi ojedinělý) jev můžeme pozorovat i u Šesti vran od Leigh Bardugo, která dokázala do příběhu zapojit všech šest hlavních postav stejnou měrou, takže máte možnost oblíbit si či se ztotožnit s každou z nich.

5. Magií prostoupený svět? Divotvůrce

Pokud máte rádi Maasovskou, tak trochu nevyzpytatelnou magii, která s příběhem umí velmi dobře zamávat a posouvá ho kupředu, pak bychom vám rády doporučily Divotvůrce odd Sebastiena de Castella. Tento příběh ukazuje osud chlapce, který ve světě plného magie kouzla vůbec neovládá. To je velmi sympatické, protože ne vždy je nutné vyklouznout z problémové situace díky magii, mnohdy je pro čtenáře zábavnější použití důvtipu a logiky, s čímž oba autoři velmi dobře pracují.

Jaké další knihy byste doporučili čtenářům Sarah J. Maas vy?

předchozí
další
Markéta alias Marillee

Když vezmu v potaz zbytek našeho týmu, tak rozhodně nepatřím mezi ty nejrychlejší čtenáře, abych vám týden co týden přinášela nové recenze na oblíbené knížky. Ale každý dobrý tým se…

více
Míša alias Radši knihu

Čauky! Jmenuji se Míša a do knižního světa jsem přinesla novinku v podobě recenzí na instagramu, neboť do té doby byly prakticky bez výjimky na blozích. Na Instagramu a Youtube…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *