5 knih, které si přečtěte, pokud se vám líbili Renegáti

Říct, že se vám líbili Renegáti od Marissy Meyer, je slabé slovo. Milujete ten příběh, autorčin styl psaní i svět, ve kterém se děj odehrává. Hlavní postavy se staly vašimi nejlepšími kamarády. Jenže další díl vychází až za dlouho a váš už přestává bavit číst pořád dokola tu samou knihu… Co teď? V dnešním článku najdete hned pět tipů na knížky, které se nějak podobají Renegátům, a proto si je rozhodně nenechte ujít!

1. Lov stínu (AdriAnne Strickland, Michael Miller)

Proč? Stejně jako se v Renegátech střídá pohled Novy a Adriana, i tady se můžete těšit na vyprávění od dvou hlavních postav – jedné ženské (tu napsala autorka) a jedné mužské (tu stvořil autor). Oba protagonisté působí realisticky a určitě si je zamilujete. Kromě toho je Lov stínů taky skvělá sci-fi se spoustou intrik a nových technologií.

2. Série Ohnivák (Claudia Gray)

Proč? Marissa Meyer vymyslela spoustu originálních superschopností. Claudia Gray tuhle hru s fantazií ovšem posunula na novou úroveň: vymyslela rovnou několik světů. Hlavní hrdinka série Ohnivák mezi nimi cestuje a poznává životy svých alternativních já. Celá trilogie se čte sama a její třetí díl snad už brzy vyjde i u nás!

3. Série Diabolik (S.J. Kincaid)

Proč? Jako se Nova vydává mezi Renegáty, i Nemesis se vrhá do středu svých nepřátel, aby ochránila své blízké. Svět v Diabolikovi je opravdu krutý a politické pletichy se táhnou napříč celým vesmírem. Jestli vás bavilo, jak Nova všem nakopává zadky, Nemesis vám teprve ukáže, zač je toho loket.

4. Série Monstra z Verity (Victoria Schwab)

Proč? Dvě strany stojí proti sobě, nedokážou se vystát ani domluvit… a ty po pár stránkách začínáš pochybovat, která je vlastně ta zlá a která dobrá. Renegáti? Ale kdeže, řeč je o Divoké písni a jejím pokračování s názvem Temný duet. Autorka vymyslela zajímavý příběh o dívce-monstru a příšeře, co by naopak ráda byla člověkem.

5. Warcross (Marie Lu)

Proč? Máme tu další originální futuristický svět. Tenhle se sice netočí kolem kultu hrdinů, zato v jeho středu stojí počítačová hra jako forma úniku z reality nebo zbohatnutí. Stejně jako v Renegátech tu najdete technologické vychytávky a hlavní hrdinku, která se nebojí vzít svůj osud do vlastních rukou… V případě Warcrossu tedy spíš klávesnice.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *