5 knih, které si přečtěte, pokud se vám líbili Renegáti

Říct, že se vám líbili Renegáti od Marissy Meyer, je slabé slovo. Milujete ten příběh, autorčin styl psaní i svět, ve kterém se děj odehrává. Hlavní postavy se staly vašimi nejlepšími kamarády. Jenže další díl vychází až za dlouho a váš už přestává bavit číst pořád dokola tu samou knihu… Co teď? V dnešním článku najdete hned pět tipů na knížky, které se nějak podobají Renegátům, a proto si je rozhodně nenechte ujít!

1. Lov stínu (AdriAnne Strickland, Michael Miller)

Proč? Stejně jako se v Renegátech střídá pohled Novy a Adriana, i tady se můžete těšit na vyprávění od dvou hlavních postav – jedné ženské (tu napsala autorka) a jedné mužské (tu stvořil autor). Oba protagonisté působí realisticky a určitě si je zamilujete. Kromě toho je Lov stínů taky skvělá sci-fi se spoustou intrik a nových technologií.

2. Série Ohnivák (Claudia Gray)

Proč? Marissa Meyer vymyslela spoustu originálních superschopností. Claudia Gray tuhle hru s fantazií ovšem posunula na novou úroveň: vymyslela rovnou několik světů. Hlavní hrdinka série Ohnivák mezi nimi cestuje a poznává životy svých alternativních já. Celá trilogie se čte sama a její třetí díl snad už brzy vyjde i u nás!

3. Série Diabolik (S.J. Kincaid)

Proč? Jako se Nova vydává mezi Renegáty, i Nemesis se vrhá do středu svých nepřátel, aby ochránila své blízké. Svět v Diabolikovi je opravdu krutý a politické pletichy se táhnou napříč celým vesmírem. Jestli vás bavilo, jak Nova všem nakopává zadky, Nemesis vám teprve ukáže, zač je toho loket.

4. Série Monstra z Verity (Victoria Schwab)

Proč? Dvě strany stojí proti sobě, nedokážou se vystát ani domluvit… a ty po pár stránkách začínáš pochybovat, která je vlastně ta zlá a která dobrá. Renegáti? Ale kdeže, řeč je o Divoké písni a jejím pokračování s názvem Temný duet. Autorka vymyslela zajímavý příběh o dívce-monstru a příšeře, co by naopak ráda byla člověkem.

5. Warcross (Marie Lu)

Proč? Máme tu další originální futuristický svět. Tenhle se sice netočí kolem kultu hrdinů, zato v jeho středu stojí počítačová hra jako forma úniku z reality nebo zbohatnutí. Stejně jako v Renegátech tu najdete technologické vychytávky a hlavní hrdinku, která se nebojí vzít svůj osud do vlastních rukou… V případě Warcrossu tedy spíš klávesnice.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Jmenuji se Markéta, ale všichni mi říkají Marky. Jsem rozený multitasker a ráda zkouším všechno možné. Kdybych si měla vybrat druh umění, byla by to hudba, ale ve volném čase…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *