5 názorů na Město duší

Dovedete si představit, že ve světě, kde vládne přetvářka a faleš, existuje společnost, v níž je zakázáno skrývat své emoce? Přísně utajený vládní experiment, jehož cílem bylo lépe pochopit lidský imunitní systém, se zvrtnul. Proto bylo postaveno město, které není na žádné mapě a řídí se jinými zákony než zbytek světa. Mé jméno je Raven a v tom městě žiju. Jsem součástí komunity, která měla zůstat utajena. Ale tenhle plán nevyšel.

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Město duší, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Divka.mezi.stranami

Město duší jsem četla už na Wattpadu a bylo skvělé si jej znovu zopakovat v oficiální vydané verzi. Bavilo mě sledovat, v čem se kniha liší a v čem je naopak stejná. Ačkoli se nejedná o nějaké světoborné dílo, má originální myšlenku, zajímavé hrdiny a hlavně se parádně čte. Opravdu, Město duší prostě neodložíte, protože budete potřebovat vědět, jak to skončí. A dlouho po přečtení vám žádná kniha nebude připadat tak dobrá, protože se po něčem takovém prostě nebudete schopni začíst do čehokoli jiného. Pokud se řadíte mezi méně náročné čtenáře, kterým nejvíce záleží na chytlavosti a čtivosti, prvotina této sympatické české autorky je něco pro vás! Určitě vás zabaví na nějaké to odpoledne a čas s ní nebude ztracený.

2. Zacitarna

Město duší jsem už rozečetla na Wattpadu pod názvem Jiná DNA a neuvěřitelně mne bavilo, proto jsem se nemohla dočkat, až kniha vyjde v papírové podobě. V době, kdy jsem ještě na Wattpadu četla, jsem si úplně zamilovala autorčiny povídky a příběhy, u kterých jsem si vždy mohla odpočinout. Námět s lidskými dušemi, které se zjevují jako zvířata vedle jejich lidských dvojníků, je prostě skvělý, a ještě lepší je čtivý styl psaní autorky. Její vyprávění plyne samo, a proto jsem knihu přečetla během pár dní. V ději jsou malinké detaily, které mi neseděly, ale celkově jsem z příběhu byla nadšená a jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Myslím si, že Martina má skvělý potenciál a těším se na její další tvorbu, o které věřím, že bude skvělá.

3. Farys_books

Tohle si rozhodně musíte přečíst! Knížka plná napětí, přátelství, zvířecích duší. Samozřejmě tam najdeme i nějaké ty romantické linky, která vás budou bavit (musím se přiznat, že mně osobně se líbila spíše ta „vedlejší”). Hlavní hrdinka Raven je sympatická, samostatná a průbojná dívka, která se radši zdržuje v klučičím kolektivu. To je jedna z věcí, která Město duší ozvláštňuje a odlišuje od ostatních young adult. Knihu rozhodně nebudete chtít pustit z ruky, obzvláště na konci, kdy příběh krásně vygraduje. Bohužel vás však taky nechá v lehkém napětí tak, že si budete chtít co nejdřív přečíst další díl. Rozhodně tedy dejte Městu duší šanci, protože po přečtení prvních pár stran objevíte chytlavý a napínavý příběh, který se jen tak nevidí. A to ani nemluvím o božské obálce, která prostě úžasně dotváří atmosféru celé knížky.

4. Knizni_maya

Raven, dívka, kterou na každém kroku doprovází její duše v podobě vlka, jistě dokáže zaujmout. Její potýkání se s výjimečností, napsané lehkým vypravěčským stylem mi rychle ubíhalo. Myslím, že osloví především ne tak velké nadšence do knih a třeba jim i ukáže, jak může být čtení fajn. Já osobně jsem u čtení mohla vypnout díky lehké, přímé dějové lince a jednoduchým postavám. Bohužel pro ty z nás, kteří už mají v tomto žánru kde co načteno, příběh nenabídne nic nového a závratného. Pro mě to byl návrat o pár let zpět do doby mého jedenáctiletého já, kdy jsem se v podobných příbězích, točících se jen kolem výjimečné hrdinky, vyžívala.

5. Maya_and_books

Ke knize mám po dočtení velice zajímavý vztah. Nápad byl originální a neotřelý, schválně mi ukažte na knihu, kde mají postavy své vlastní zvířecí duše! Prostředí autorka také popsala poutavě, vše mělo své kouzlo a já se do čtení plně ponořila. Bohužel jsem si v polovině knihy přestala plně rozumět s hlavní hrdinkou, ale kdo tohle při čtení běžně nezažívá. Starosti mi dělaly pouze situace, které by klidně snesly více rozepsání, aby se do nich čtenář vžil, a také otevřené zápletky, které nám před koncem nebyly vysvětleny. Mé pocity při čtení posledního řádku tedy byly jednoznačné – potřebuji pokračování! Knihy se vůbec nebojte, je to něco, co tady ještě nebylo. Jsem moc ráda, že právě Martina Čekalová HumbookStart vyhrála a její knihu si tak bude moci přečíst každá čtenářská dušička, která nepohrdne young adult s prvky sci-fi, akce a napětí, a to všechno se špetkou romantiky

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *