20 knižních tipů podle tvého oblíbeného DC hrdiny

Obchody a služby se pomalu probouzí k životu a já slavím! Budu mít totiž příležitost schovat se před letními vedry (nejsem fanoušek teplot na 25 °C) do vychlazeného kino sálu a dívat se na filmy na krásném velkém plátně místo malého notebooku, kde musím Netflix přesvědčovat, že ano, opravdu se stále ještě koukám 😃 Během lockdownu jsem totiž viděla znovu všechny díly Batmana, zopakovala jsem si Wonder Woman a zasmála se u Sebevražedného oddílu a Birds of Prey. Vyšla taky nová série Lucifera, takže teď opravdu jedu na DC vlně. No, a protože jsem v lockdownu i něco málo přečetla, zkusila jsem si představit, co bych tak doporučila jednotlivým DC hrdinům, kdyby chtěli poradit co číst.

Jako první tu mám Wonder Woman, u které mě okamžitě napadly dvě knížky na doporučení. Jako první je January a deset tisíc dveří. V téhle knize se také prochází mezi světy, a i když se to může zdát jako super dobrodružství, k rozhodnutí odejít ze známého je třeba pořádná dávka odhodlání.  Hlavní hrdinka v knize mi svou silnou osobností Wonder Woman dost připomíná. Jako druhou jsem zvolila knihu Sestry ve zbrani a písni, protože i když je Wonder Woman ve světě lidí superhrdinka, ve svém světe vyrůstala po boku svých sester a cvičila se na to být jedinečnou válečnicí.

Haley Quinn sice není hrdinka, je to spíš záporačka, pokud jste ale viděli Sebevražedný oddíl, tak víte, že si svoje místo tady přeci jen musí urvat. Úplně nejvíc mi k ní sedí kniha Každé srdce je bránou, která je podivná, neotřela a s ničím se nerozpakuje. Jako druhou knihu bych Harley doporučila Prokletý rok, který navenek svou růžovou obálkou působí nevinně, když se do něj ale ponoříte, tak odhalíte, že vzhled rozhodně není všechno.

Superman je taková superhrdinská ikona, kterou mám spojenou spíš se svým dětstvím a starými komiksy. Vybrala jsem tedy třeba knihu Enola Holmes: Případ pohřešovaného markýze. Tu totiž taky můžete číst v každém věku a nikdy nezestárne.  No jako druhou mám jednu, která je v barvách Supermanova oblečku – Instant karmu. Při jejím čtení budete taky dumat o dobru a zlu a veškeré té rovnováze 😊

Původně jsem chtěla Jokerovi vybrat nějaké super vtipné knihy, jenže on Joker vlastně vtipy úplně nesrší, a tak jsem výběr změnila. Sedí mi k němu třeba super bizár kniha Mezi světy, kde se děj stáčí úplně neočekávanými směry. Potom by ho určitě bavily Tesáky, protože tahle útlá kniha je nacpaná černým humorem, kterému se chcete smát, i když vlastně nevíte, jestli je to ok.

No jó, na Batmana jsem samozřejmě nezapomněla. Tenhle nemluvný drsný týpek si zaslouží i drsný výběr knih. Tu drsnou část bych spojila se sérií Tři temné koruny, která už vyšla celá a černé obálky ukrývají příběh temný jako Batmanova jeskyně. Hodí se mi k němu i kniha Spát v moři hvězd, která je o Kiře, která toho taky moc nenamluví a je připravena vše důležité zvládnout sama.

Je libo nějaké vodní osvěžení? To se teď v létě určitě bude hodit nejen Aquamanovi, ale i vám. Pro Aquamana bych vybrala Vládkyni kouře, druhý díl Princezny popela. Hlavní hrdinka se zde spojí se svou tetou, proslulou pirátkou a musí přistoupit na podmínku, na kterou by dřív nikdy nekývla. No a pak bych mu doporučila Pozorovatelku. Selah se zde plaví všude možně a poznává dosud neobjevené.

Lucifer Morningstar patří mezi mé oblíbence, to přiznávám rovnou. Padlý anděl a vládce pekel, který neumí lhát, sestoupí mezi smrtelníky, aby poznal život obyčejných lidí (no dobře, obyčejný život neuvěřitelně bohatého a charismatického chlapa, kterého nejde zabít). Ve spojitosti s padlým andělem musím zmínit Půlměsíční město, ve kterém je ta podobnost mezi Luciferem a Huntem docela nápadná. Jako druhou bych vybrala Otrávenou. Proč? Protože je to pohádka, ve které hlavní hrdinka hned na začátku umře! Není to dostatečně ďábelské?

Arrow je přezdívka Olivera Queena, který ztroskotá na pustém ostrově, všichni ho mají za mrtvého a on se po pěti letech vrátí zpět, odhodlaný udělat ve svém městě pořádek. Vybrala jsem mu Studii jedu, protože Jelena v ní taky místo smrti dostane druhou šanci a musí si tím údělem poradit. Druhá kniha, která mi k Oliverovi sedí, je Cela. Pokud jste viděli celý seriál, určitě víte proč. A pokud ne, tak vězte, že být samozvaným superhrdinou není tak úplně legální.

Tak rychlý, že může i cestovat v čase. Kvůli tomu cestování v čase jsem mu vybrala čerstvou novinku Srdce času, ve které hlavní hrdinka také chce zjistit, co se stalo jejím rodičům. Nesmí chybět ani superhrdinská klasika – Renegáti. Moc lidí se superschopnostma totiž znamená i hodně problémů.

Nakonec jsem si nechala Batmanova parťáka Robina. Protože on každý superhrdina má někoho, na koho se může spolehnout a bez nich by to prostě nešlo. Do jeho knižního výběru tedy zaručené patří Kouzla rodu Thornů, ve kterých jsou dva vedlejší hrdinové tak důležití, že bez nich by hlavní hrdinka byla jen obyčejná holka z knihovny. Druhou knížkou pak je York: Stínová šifra, ve které tři hlavní hrdinové pracují spolu, aby zvládli rozluštit hádanku, která je má zachránit.

předchozí
další
Áňa alias Áňa z papíru

Říká se mi Áňo, Ani nebo Anče (Kubo, Hajnej). V mé knihovně najdete zastoupení většiny žánrů, ale úplně nejraději mám dystopie a fantasy. Jsem Blíženec, to znamená, že se ve…

více
Komentáře

Jeden komentář: “20 knižních tipů podle tvého oblíbeného DC hrdiny”

  1. Kristýna napsal:

    Co se Olivera týče, strašně mě štve, že na netflixu je seriál jen do 7 série. Když si chci zabrečet u posledních dílů, musím hledat jinde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *