Young adult hrdinové podobní zaklínači Geraltovi

Připravit si článek o hrdinech, kteří jsou jako Geralt, byl docela oříšek. Protože, řekněme si to narovinu, nikdo není jako Geralt. Zcela upřímně beru v potaz jenom toho seriálového v podání Henryho Cavilla, který s velkou radostí říká hmmm a taky sper to ďas (a různé jiné varianty).

No, a protože najít někoho jako Geralt, kdo není Geralt je prakticky nemožné, tak jsem si vždycky vzala nějaké kvality, které Geralt má a použila je při hledání jemu podobných hrdinů. Stejně je vtipný, že nejvíc mi na tu pozici sedí Shrek – moc toho nenamluví, má svoje zásady a přidal se k němu zpívající společník, který ne a ne mlčet.

Holubice a had v češtině právě teď vychází, tak vás hned nalákám Reidem, hlavní postavou z této knihy. On je teda o dost roztomilejší než Geralt, ale oba jsou velmi zásadoví lidé (i když u Geralta by se dalo polemizovat nad pojmem člověk) a jen tak nezmění názor. Abyste je zviklali z jejich zásad a vlastních pravidel, musíte mít dost pádné důvody a důkazy, proč by to měli udělat.

Lorcan ze série Skleněný trůn je stejně jako Geralt mužem mála slov. Můžete se snažit, jak chcete, ale moc toho z něj nevyrazíte. Pokud nejste Elide – pro tu se totiž promění v poměrně přístupného chlapa, který se o ni hodlá postarat se vším všudy. Stejně jako Geralt nehodlal nechat Ciri napospas osudu, tak ani Lorcan by nenechal ve štychu někoho, na kom mu záleží.

A když jsme u Skleněného trůnu, tak nemůžu vynechat ani Jeřába. Ten toho taky moc nenamluví, a když ho ohrozíte, nemá problémy vás zbavit končetin. Krom toho, kdybyste ho postavili vedle Geralta, tak je rozeznáte možná leda tak podle kožených kalhot, které by Henry Cavill měl nosit i normálně v reálném životě.

(P. S. Upřímně, z Maasové se Geraltovi podobá snad skoro každý druhý. Jen si představte Rhysanda s Henryho obličejem! To chceme.)

Ryker z Prokletého roku je stejně málomluvný jako Geralt. Radši za sebe nechá místo slov mluvit své činy. Geralt vám taky nevysvětlí, co přesně plánuje udělat, prostě to udělá. Taky se ani u jednoho z nich nemusíte obávat, že nebudete vědět, jak na tom u nich jste, protože vám to dají dost jasně najevo.

Seberte mu ten jeho dlouhý kožený kabát, udělejte mu z něj kalhoty, kolík nahraďte mečem a dejte blonďatou paruku a skoro nepoznáte rozdíl mezi Dimitrim z Vampýrské akademie a Geraltem. Dokonce má i svou verzi Jaskiera v podobě Rose – ta sice nezpívá, ale taky tu pusu nezavře.

Prohnaný, lstivý, mazaný. I tak lze Cardana z Krutého prince popsat, a stejně tak Geralta. Není situace, ze které by se nějakým způsobem nevyvlíkli a nedokázali ji otočit k jejich prospěchu. A taky vás oba dokážou parádně zpražit pohledem a uzemnit tak, že se z toho budete ještě dlouho vzpamatovávat.

Gideon z Drahokamů je tajemný jako hrad v Karpatech a dostat z Geralta jakoukoliv kloudnou informaci je také téměř nadlidský úkol. Oba pro to mají své důvody, ale stejně… to by je zabilo něco odhalit o chvíli dříve?

Murtagh z Eragona to v dětství, a vlastně ani v dospělosti, neměl vůbec lehké. Musel se potýkat s řadou nástrah a vytrpěl si toho víc, než kdokoliv jiný. I když se to mohlo zdát nemožné, tak šel dál a nevzdal to. Stejné odhodlání naleznete i v Geraltovi, který si toho v životě protrpěl mnoho a stejně stále šel dál.

Reed z Kronik prachu byl nejdřív takový bručoun, asi jako Geralt, když se potřebuje pořádně prospat. Reed takový nebyl z nevyspání, on tu svou zádumčivost a bručounství používal jako obranu. Jakmile jste mu dokázali, že vám může věřit, stal se z něj loajální přítel, ze kterého srší charisma.

Teď se asi ptáte, proč sem dávám ženskou postavu, když Geralt je chlap. Je to jednoduché, Lada z Temnoty je Geraltovi v lecčem podobná. Třeba v tom, že pokud ji ohrožujete je schopná vám bez mrknutí oka udělat díru do hrudi. Oba v sobě také nosí hrdost, díky které je nedostanete na kolena.

(Tyhle vlastnosti sdílí i třeba Mia z Nikdynoci. #girlpower)

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *