Tyhle knižní postavy patří do Nebelvíru

Pamatujete si, jakými slovy popsal Moudrý klobouk studenty a studentky Nebelvíru?

Možná tě čeká Nebelvír, kde mají chrabré srdce; odvaha, klid a rytířskost jdou u nich ruku v ruce.

Jaké knižní postavy se těmito vlastnostmi také vyznačují? Připravili jsme si pro vás sedm postav z young adult knih, které by v Nebelvíru rozhodně zapadly. A koho byste tam zařadili vy?

Emmett z Půlnočního slunce je tím nejsoutěživějším členem klanu Cullenů a rozhodně by právě jeho Moudrý klobouk poslal do Nebelvíru. Prakticky pořád je dobře naladěný a miluje, když může i ostatním zvednout náladu. Do všeho se vrhá po hlavě a rozhodně se nebojí vyjádřit svůj názor. Nikdy se nevyhýbá možnostem poprat se (většinou za dobrou věc), ale dokáže také ustoupit.

Někdo, kdo se nebojí vzít do ruky meč, aniž by ho kdykoliv předtím držel, a rozběhnout se bojovat proti příšeře z inkoustu a kůže, nemůže patřit jinam než do Nebelvíru! Přesně tohle totiž Elizabeth z Kouzel rodu Thornů udělala a nikdo mi nenamluví, že by mohla patřit do kterékoliv jiné koleje. A hlavně svými činy dál v knize své místo v Nebelvíru jen potvrdila.

Mal z Griši má rozhodně některé mrzimorské vlastnosti – hlavně svou nezlomnou loajalitu, ale i přesto nepatří jinam než do Nebelvíru. Vždy se neochvějně staví proti silnějším protivníkům, pouští se do zdánlivě nemožných úkolů a dokáže najít cestu ven ze situací, kdy by se ostatní už dávno vzdali.

Nejsvobodomyslnější ze tří sester, Arsinoe ze Tří temných korun, má srdce náležící do Nebelvíru. Je jí jedno, co si o ní ostatní myslí a jedná vždy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nebojí se jít do všeho naplno a za každých okolností se snaží si život užívat. A jakmile ji poznáte a začne vás mít ráda, tak by pro vás udělala cokoliv.

Reid z Krve a medu má jasně nastavený morální kompas, za kterým si stojí. Ze začátku slepě bojoval za to, co mu bylo řečeno, že je dobré, ale postupem času poznal, za co skutečně stojí bojovat. Což (kromě toho, že je odvážný, nebojácný a věrný) je jasnou známkou toho, že bychom ho v Bradavicích potkávali ve zlato-červených barvách.

Nick ze Srdcerváčů má děsně velké srdce, nemá daleko k úsměvům a pro své milované by udělal cokoliv. Možná by nebyl první v bitevní řadě, ale stejně tak by nechyběl někde, kde se bojuje za dobrou věc. Také není schopný dívat se, jak někdo jiný trpí a nestrpí šikanu. Je tak nad slunce jasné, že by nemohl být v žádné jiné koleji než v Nebelvíru.

Na první pohled Olivie z 10 pravd a spousta odvahy patří do Havraspáru, jenže když se na ni podíváme trochu víc z blízka, tak je to jasný Nebelvír. Dostala by se totiž poctivá studentka Havraspáru do takového maléru, že jí hrozí vyhazov ze střední? Spíš ne. A ještě k tomu vymyslí ten naprosto šílený plán, který ji bude nutit překonávat sebe samotnou. Neobejde se tak bez obřích dávek odvahy, odhodlání a taky trochu štěstí.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *