Co by četly hlavní postavy z knih?

Už jsme vám v rámci mnoha článků doporučovali knihy na čtení my, teď je čas přenechat místo jejich protagonistům. Jaké knihy by si v pauzách mezi vraždami četla Celaena Sardothien ze Skleněného trůnu? Co by si na dovolenou do kufru sbalila Lara Jean z Všem klukům, které jsem milovala? A kterou knihu by nejradši ohlodal kočkoveverčák Reichis ze série Divotvůrce? Právě jejich tipy na čtení najdete v tomhle článku!

Zloději dýmu
Sally Green

Celaena nevydrží sedět u žádné nudné jednoduché knihy – potřebuje komplexní fantasy svět, do kterého by se mohla ponořit a odpočinout si tak od všech strastí asasínského života. Zloději dýmu by ji určitě bavili, zvlášť díky velkému množství různých úhlů pohledu. Taky by jistě fandila princezně Catherine, která bojuje za lepší postavení žen ve společnosti a hned tak se nevzdá.

Temnota
Kiersten White

Kdyby náhodou Celeana hledala vzor, jistě skončí u Lady Draculy z Dobyvatelské ságy. Tahle holka opravdu nakopává zadky a nebojí se stát si za svým i jako jediná žena ve světě mužů. Kdyby se Lada s Celaenou potkaly, nejspíš by se navzájem zavraždily. Ale dokud si o sobě budou jen číst, můžou si být velkou inspirací… Koneckonců Lada poměrně vyniká také v intrikách a její smysl pro humor pobaví nejednoho čtenáře. Celaena by tuhle trilogii dala na posezení, to se můžete vsadit!

Zlodějský tanec
Mary E. Pearson

Kdyby Celeana měla pocit, že už má těch všech krizí dost, jistě by se uchýlila do stránek Zlodějského tance. Jedná se sice o fantasy, takže může sloužit jako skvělý únik od kruté reality, zároveň je to ale dost odlehčená četba. Spíš než na detailní bojové scény se těšte na nějakou tu romantiku a trochu toho špičkování…

Má první láska
Tanja Voosen

Na tom, že Lara Jean potřebuje ke čtení něco odpočinkového, se shodneme snad všichni. Má první láska je ideální volbou – stačí se podívat na obálku. Jasně, u téhle knihy se bude usmívat každý. Hlavní hrdinka Cassidy totiž řeší vztahy mezi lidmi na své střední škole a nechává si za to platit. Nezní to jako zajímavé čtení? Navíc střední škola, jeden bad boy… to by mohla Lara vyprávět. 🙂

Dopisy ztraceným
Brigid Kemmerer

Stejně jako Lara Jean, i Juliet Youngová přišla o maminku. Píše jí dopisy na hrob a jednou jí někdo odpoví… Kdyby Lara Jean našla v knihkupectví Dopisy ztraceným, jistě by podlehla anotaci a krásné růžové obálce a musela by si je přečíst. A pak by ohnula roh skoro každé stránce, protože by ji uchvátily krásné myšlenky, jichž je kniha plná! Tohle není oddychovka, ale vezme vás za srdce a Lara by si knížku stoprocentně užila. A možná by pak napsala i další dopis.

P. S. Líbíš se mi
Kasie West

Těžko vybrat jeden titul téhle autorky, který by Laru Jean bavil nejvíc. Tyhle oddechovky jsou přesně její styl a taky něco, po čem v létě touží snad každá holka. V nejnovější knize od Kasie West, Štěstí v lásce, vyhraje hlavní hrdinka loterii, ale ztratí důvěru ve své okolí. Laru Jean by ale určitě bavilo i P. S. Líbíš se mi, kde se do sebe dva mladí lidé zamilují díky textu své oblíbené písničky napsaném na školní lavici… To je ta pravá romantika!

Nikdynoc
Jay Kristoff

Protože Pan Laskavý! Kočkoveverčák nese konkurenci velmi nelibě, ale jsem si jistá, že s panem Laskavým z Nikdynoci by se jistě skamarádili. Sice by se navzájem možná nejdřív snažili zabít, ale i to dokáže dvě duše sblížit. Reichis možná umí vyjídat mrtvolám oči, ale pan Laskavý se živí strachem. To by mu možná Reichis odpustil, tedy za aspoň sedm máslových sušenek.

Zen jak sviň*
Monica Sweeney

Je potřeba tohle vůbec vysvětlovat? Zen jak sviň* by byla jednoznačně Reichisova nejoblíbenější kniha! Přesně vystihuje, jak se tenhle krvelačný kočkoveverčák cítí 24 hodin denně! A navíc by skvěle sedla jeho smyslu pro humor – tady si nikdo nebere servítky. Pokud taky toužíte po trochu jiné motivaci než jsou nekonečné duhy a sluníčko, nebo se potřebujete vyvztekat, Reichis doporučuje! Pozor, Zen jak sviň* je pořádně ostrá knížka, takže než ji otevřete, buďte si jistí, že na to máte tu správnou náladu. 😉

Iko
Marissa Meyer

Reichis neudrží pozornost na dost dlouho, aby přečetl tři knihy – na to takový zabiják a obchodník jako je on nemá čas. Proto by si na čtení pravděpodobně vybral komiks. A existuje snad lepší varianta než Iko, vesmírné dobrodružství se skvělou partou hlavních hrdinů? Reichis by tuhle obrázkovou duoologii jistě zhltl stejně rychle jako oční bulvy svých nepřátel.

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *