HumbookTeam na Potterfestu #topstrop

Jak jste určitě všichni zaregistrovali na sociálních sítích, v sobotu 7. září se v Národním domě na pražských Vinohradech uskutečnil Potterfest 2019. HumbookTeam samozřejmě nemohl na největším českém festivalu pro Potterheady chybět, takže jsme s holkama vyrazily prozkoumat všechna zákoutí, kam je mudlům vstup zakázán.

Hned u vstupu jsme obdržely nádhernou plátěnku – švihnout a mávnout! – plnou milých drobností. Osobně jsem se naprosto zamilovala do plecháčku, který (doufám) mění vodu v rum. Kromě něj jsme v taškách našly třeba i záložky, slevové kódy nebo placky. A hlavně své speciální HMBKTM jmenovky, které jsme hrdě nosily celý den! (Speciální poklona Potterfanům, tohle bylo velký dobrý!)

Před oficiálním zahájením třetího ročníku Potterfestu jsme pochopitelně prošmejdily celý areál. Objevily jsme výstavu LEGO, stánek s knihami Albatros Media a samozřejmě obchůdek s fanouškovskými předměty z našeho milovaného světa. Našli byste tam úplně všechno od kouzelnických hůlek přes puzzle, sešity, až po placky a lístky do Bradavického expresu.

Míša s Aničkou se utkaly ve famfrpálu prostřednictvím hry na Playstation, já mezitím ochutnala výbornou kávu ze stánku. Taky jsme si vyzkoušely na workshopech vyrobit oběžník z Ministerstva kouzel, přáníčka a vánoční ozdoby na stromeček.

Pak už začaly samotné přednášky – jak jinak než rozhovorem s Ondřejem Müllerem, který Harryho Pottera objevil pro naši českou kotlinu. Následovala beseda s Galinou Miklínovou, ilustrátorkou prvního dílu Harryho Pottera v češtině. Užily jsme si i soubojnický klub a pochopitelně chvilku slávy Aleše Procházky, jehož znáte jako českého profesora Snapea.

Program v hlavním sále jsme si užívaly z balkónu a musím říct, že bylo stále co poslouchat. Děkujeme Potterfanům, že pořádají tak skvělou akci, kde se všichni milovníci knih i filmů cítí doma. Stejně tak jsme vděčné za pozvání a příští rok určitě do nádherných prostor Národního domu rády zavítáme znova!

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *