7 nejlepších magií v knihách

Sedm fascinujících magických systémů a schopností, kterými autorky (a občas i nějaký ten autor) obdařily své hlavní postavy, jsme popsaly v tomto článku, jenže to už je tak dávno a přibyla nám řada nových knih s originální magií, že jsme musely napsat další díl! Takže, milovníci fantasy knížek a magických schopností, připravte se, čeká vás nálož knížek, které si budete chtít přečíst.

Vítejte v Kouzlech rodu Thornů, ve světě, kde grimoáry žijí svým vlastním životem. Ty všednější si s vámi budou přinejhorším povídat, ale na ty doopravdy vzácné je třeba si dávat pozor. Mluví, čarují, manipulují s vaší myslí a naštvané knihy se mohou dokonce přeměnit v monstra z kůže a inkoustu. Knihy jsou střežené knihovníky, které je chrání před tím, aby se jich nezmocnili čarodějové, kteří svou magickou moc čerpají od démonů, díky čemuž jsou nejen knihovníky, ale vlastně i všemi ostatními považováni za zlé a nebezpečné.

Ana z Dědictví krve žije ve světě, kde mít v sobě magii je něco, co je považováno za nepřirozené a děsivé. Sama vládne tomu nejděsivějšímu daru – schopnosti ovládat krev a skrze ni i ostatní. A tak musí svou sílu skrývat a doufat, že na to nikdy nikdo nepřijde. Situace je o to komplikovanější, že je dcerou krále. Kromě schopnosti ovládat krev je v knize i řada dalších Přízní – někteří ovládají zem, jiní oheň a další mají schopnost létat. Existují i tací, kteří mohou ovládat Přízně ostatních. Celý příběh je zasazený do prostředí inspirovaného chladným Ruskem, což celému příběhu dodává trochu temnější atmosféru.

Mít magické schopnosti je určitě fajn, ale ve světě Holubice a hada ne zas až tak moc. Dame Blanche totiž při kouzlení musí vždy něco obětovat, aby byla nastolena rovnováha. Lou si například jednou zlomila prst, aby mohla pomocí magie otevřít zámek. Dame Rouge naopak bere sílu ze sebe, ze své krve a tato magie nevyžaduje rovnováhu, tudíž se tyto čarodějnice považují za extrémně nebezpečné, protože nejsou svázané žádnými pravidly. Jediné, čím platí, je jejich krev a jizvami, které následně vzniknou.

Ve Studii jedu se magie nachází v energii, která všechny obklopuje a využít tuto energii v malém rozsahu může jen hrstka lidí. A ještě méně lidí ji může využívat ve větším množství. A někteří mají zvláštní schopnosti, které je odlišují od ostatních a převyšují je. Jelena například může vidět duchy a jiní jsou schopni z člověka ukrást duši nebo ho ovládat. I zde se ocitáme v zemi, která magii označila jako protizákonnou a lidé s magickými schopnostmi jsou zabíjeni.

Nelíbí se vám, jak vypadáte, nebo snad i vaše povaha? Krásky jsou dívky se speciálními schopnostmi, které vám mohou změnit vzhled tak snadno, jako kdybyste se převlékli z jednoho oblečení do druhého. A stejně tak i vaši povahu. Vše se sice zdá jednoduché, přímočaré, ale nic není zdaleka tak jasné, jak se může zdát a tyto schopnosti znamenají také velkou zodpovědnost, protože v těch nepravých rukách se může vše ve vteřině zvrhnout.

Na Univerzitě v Tir Erath můžete patřit do tří kateder: katedry magických řemesel, loveckých umění a objevů a cest. Na té první můžete přijít do kontaktu s různými artefakty (od těch pocházejících od draků až po ty jednorožčí). Na té druhé se naučíte, jak pečovat o magické bytosti a taky to, jak je ulovit. A na té poslední se učí o objevech… Jenže dříve tomu tak nebylo. Byly doby, kdy se zde učilo, jak zacházet s kouzelnými předměty a s nimi hledat ztracené i neztracené předměty. Ale to dávalo lidem do rukou až příliš mnoho moci.

Vrány ve fantasy Milosrdná vrána chodí a zabíjí. Z mrtvých těl poté vytrhávají zuby obětí, aby je následně mohli využít a kouzlit s nimi. Po smrti člověka z nich mohou vyčíst, jaký byl jejich život a přetransformovat energii, která v jejich zubech zbyla, na magii. Existují zde určitá pravidla. Lidé jsou totiž rozděleni do různých kast, a podle toho mají jejich zuby určité vlastnosti – například pokud zemře Fénix, jeho zuby dají Vránám možnost kontrolovat oheň. Celou situaci navíc komplikuje všudypřítomný mor, který za sebou nechává hromady těl.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

2 komentáře: “7 nejlepších magií v knihách”

  1. Maya napsal:

    Podle mě by tam měla také patřit magie z knihy Děti krve a kostí.

  2. Marie napsal:

    No protože některé knihy vyjdou v česku teprve v dubnu a nemohla jsem si je ještě přečíst sama, tak je zatím hlasován pro mě složité

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *