7 nejlepších citátů z Instant karmy

Prudence je klasická šprtka, co má o lidech okolo sebe jasno: jsou líní, arogantní a nejradši by jim to všem dala pořádně sežrat. Po jedné karaoke noci se jí přání splní – zničehonic může na kohokoli přivolat okamžitou karmickou odplatu. Tahle superschopnost nefunguje jen na otravného spolužáka Quinta, který pracuje v záchranném centru pro mořské živočichy. Co když je však úplně jiný? Pru se o něm pokusí zjistit víc… a brzo v tom lítá až po uši.

Instant karma je letní romance ze střední od autorky bestsellerové série Měsíční kroniky.

Ale no tak, mozku. Vážně plýtváš cenným prostorem na analýzu Quintova úsměvu? A dost.

Když mám vystupovat před lidma, říkám si, že je to jenom pět minut mého života. Nebo deset, dvacet, nebo kolik to vlastně je. Ale nakonec pět minut nic neznamená, ne? Stačí to vydržet a brzo bude po všem.

„Zkusil jsem ten tvůj trik,“ řekne, když už je dost blízko. „Říkal jsem si, že jsou to jenom čtyři minuty mýho života. Že to zvládnu. Ale připadalo mi, že ta písnička trvá snad dvě hodiny.“
„Vždycky se ti to zdá delší, když stojíš na pódiu. Říká se tomu časovej paradox karaoke.“ 

„To není špatný nápad.“
„Což ve skutečnosti znamená: Páni, Quinte, ty seš génius!“ Nakloní se ke mně. „Začínám mluvit tvým jazykem.“

Ale jestli mě sežere žralok, přísahám na tátovo první vydání desky The White Album, že tě moje zkrvavená a sežvýkaná mrtvola bude strašit až do smrti.

Neříkám, že to bylo poprvý, co jsem si uvědomil, že tě mám rád. Pořád jsem byl skrz naskrz přesvědčenej, že seš strašná. Jenom říkám, že předposlední den školy ses stala strašnou osobou, se kterou jsem chtěl tak trochu něco mít.

Políbíme se. Quint se ke mně přitiskne, přitáhne si mě blíž a pevněji mě obejme.
Vedle mě Jude zamumlá: „Radši bych se dobrovolně vrhnul do plamenů Hory osudu než sedět s tímhle duem u stolu.“

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *