5 názorů na Klan

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů… Ti vikingové nás dostali, tohle rozhodně není vůbec běžné téma v YA literatuře. Navíc je Adrienne Young super sympatická (mrkněte, jakou poslala zdravici českým fanouškům). ???? No a poslední kapkou je ta obálka, která dává tušit, že hlavní hrdinka nebude žádná křehká květinka. Bude se Klan líbit i ostatním? Otestovali jsme to na několika Humbook blogerech (kdo jsou Humbook blogeři?) a tady je dalších 5 názorů.

1. Maya_and_books

Klan je bezesporu jedna z nejčtivějších a nezajímavějších knih, co jsem tento rok četla. Byla jsem štěstím bez sebe, když se mi dostal do rukou, proto jsem do něj šla s vysokým očekáváním a zklamaná jsem rozhodně nebyla! Kromě sympatických hlavních hrdinů si pro nás autorka připravila originální příběh v zajímavém prostředí. Vše je navíc popisováno jednoduše a poutavě, takže se od knihy nejen neodtrhnete, ale navíc budete vtaženi doprostřed vikingských válek. Nejprve jsem se trošku bála, jak bude čtení odsýpat, ale věřte mi, do toho se začtete tak, že ztratíte pojem o čase, budete relaxovat a stránky vám pod prsty zmizí závratnou rychlostí. Příběh je drsný, čtivý, emocemi nabitý, a HLAVNĚ je to něco, co tu ještě nebylo. Tohle si prostě musíte přečíst!

2. Iamabookoholic

Pro mě přečtení téhle knížky byla výzva, které jsem se bála, ale WAU, bylo to lepší, než jsem čekala. Bylo to něco jiného oproti ostatním knížkám, které jsem kdy četla. Skandinávie, norština, přátelství, postavy, které si zamilujete. Zatím to zní docela klidně, že? Napětí, boj, krutost, rivalita, Vikingové. Tohle je ten pravý Klan, který vás nutí číst dál a dál. V téhle knize si podle mě každý najde něco svého. Zalíbí se jak holkám, tak i klukům. Je akční, surová a dokonce nechybí ani trocha romantiky, která tak nějak rozzáří tu pošmournou atmosféru a v knize plné krve a zbraní zvedne náladu snad každému. Tahle kniha je skvělá v tom, že není prvoplánová, není to klišé. Je originální. Kvalitu si podle mě udržuje i tím, že je to stand-alone knížka, což jsem mimochodem do poslední chvíle vůbec netušila a už plánovala o čem by tak asi mohl být další díl. Teď můžu už jen doufat v to, že vyjde alespoň něco stejně božího.

3. Reading__maniac

Klan je kniha, která je výborným spojením dvou protikladů. Vikingové, takové drsné téma vhozené do žánru young adult. I když příběh není zrovna originální a dá se snadno předvídat, autorka pojala tyto dva protipóly skoro nejlépe, jak to šlo. Je to napsané lehce, díky čemuž se knížka čte skoro sama, ale bohužel nemá sama autorka úplně jasno, jak funguje a na čem stojí její svět. Knize by popisy a vysvětlení jen víc přidaly na kvalitě, přestože knížka je hlavně o tom ději. Na to, že začátek byl strašně urychlený, tak tahle knížka má jeden z nejlepších konců. Tento drsný příběh je zakončen něčím tak kontrastujícím, co zároveň není násilné a vynucené. Taky mě hodně potěšilo, že romantika v této knize je jen třešničkou na dortu, která příběh ozvláštnila a není to základ celého příběhu, jak to u některých young adult bývá. Přestože tento příběh není něčím výrazně jiný, tak ho můžu doporučit, protože je to velmi akční, nabité a zajímavé.

4. Betweenpaperandmind

Tak tohle bylo rozhodně úplně něco jiného, než na co jsme všichni u young adult zvyklí. Už od první stránky jsem se do příběhu tak ponořila, že jsem ani nevěděla jak a najednou byl konec. Vikingské prostředí je nevšední a spolu se syrovostí vyprávění, dodává knize nový rozměr. Zápletka sice není nijak zvlášť originální a člověku je od začátku docela jasné, jak to všechno bude dál, ale ono je to ve finále úplně jedno. Díky obrovské čtivosti se totiž vlastně ani nestihnete nad ničím pořádně zamyslet a jenom si užíváte pořádně bad-ass hlavní hrdinku, drsný sever, vikingy a všechno, co k tomu patří. Pokud tedy hledáte něco trochu jiného, rozhodně si nenechte ujít Klan!

5. Knizni_vabeni

Hrozně dlouho jsem se těšila na to, až si budu moct přečíst Klan. Ale jakmile se mi kniha dostala do ruky dolehl na mě strach. Co když nepochopím, o co tam jde? Je možné že se mi kniha nebude líbit? Strach po přečtení první kapitoly rychle přebila touha knihu dočíst co nejdříve, protože byla napsaná tak dokonalým způsobem, že mě okouzlila. Děj mě do sebe ihned vtáhnul, v žádné části knihy jsem se nenudila a hlavní hrdinka si mě svým charakterem získala. Hlavní hrdinka Eelyn je chytrá, nebojácná a taky trochu paličatá, ale přesně to na ní budete milovat. Samotná kniha se četla neskutečně rychle, takže jsem nechápala, že už ji mám dočtenou. Přitom mi přišlo, že jsem teprve začala. To ale neznamená, že se tam nic nestalo! Akce tam bylo opravdu hodně. Bitvy mezi klany, souboje, hádky a ani špetka romantiky nechyběla. Knihu doporučuji všem bez rozdílu. Rozhodně stojí za přečtení!

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *