5 knih, které si přečtěte, pokud vám chybí Hra o trůny

Těsně předtím, než jsem začala psát tento článek, jsem se pro zajímavost podívala, jak dlouho byla Hra o trůny vysílána. Je to bez mála osm let! Mnoho z nás se ke sledování přidalo až časem; někdo po dvou, pěti letech, jiní minulý týden. Důležité je, že všechny spojuje stejná a nehynoucí láska k této intrikářské fantasy s nespočtem hrdinů, kteří ale hrdiny vůbec nejsou.

Teď je ale konec a vy nevíte, co si počít se svým životem a se všemi těmi kostýmy Lannisterů a Starků. A ta bolest, když očima omylem přelétnete vaši sběratelskou poličku s funko pop postavičkami ze Hry o trůny! Známe ale lék, který vám částečně uleví – vybrala jsem pro vás pět knih, které byste si měli naordinovat na svou seriálovou kocovinu, aby se vám trochu ulevilo. Počítáme s tím, že knižní předlohu máte zmáknutou, takže tu do výběru už nedáváme. 😉

Nad tímhle tipem jsem nemusela ani dlouze přemýšlet. Zloději dýmu vaší bolest z tak těžké ztráty, jako je konec oblíbeného seriálu, určitě umírní – za to dám ruku do ohně! V tomto příběhu se setkáte s šesticí hlavních postav, jejichž osudy se dříve či později musí proplést. Každá postava je pro příběh jinak důležitá a každá má svůj vlastní důvod, proč potřebuje dým démonů. Stáváme se svědky nejrůznějších intrik, bojů, strategií a politických neplech. Tohle je #mustread, pokud vám chybí Jon, Arya, tyrion a všechny vaše další oblíbené postavy!

Spisovatele Jaye Kristoffa jsme si všichni zamilovali díky trilogii Akta Illuminae, které je spoluautorem. Tento měsíc mu ale u nás vyšla jeho další kniha Nikdynoc!

Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá dívka Mia, která se školí na prvotřídního zabijáka – takového, že by se jí zalekla samotná Cersei! Mia si musí osvědčit mnoho dovedností a přitom být neustále ve střehu, aby jí náhodou nějaký z jejích profesorů a spolužáků nepodřízli hrdlo.

Jsme svědky mnoha intrik a bojů – tohle je kniha, kterou by si všichni fanoušci Hry o trůny měli povinně pořídit do své knihovničky a přečíst!

Šest vran jste v tomto článku určitě netrpělivě vyhlíželi, nemám pravdu? 😁 Nezmínit tuto promakanou duologii ve článku, který je věnován tak složité sérii jakou je Hra o trůny, by se dalo považovat za zločin!

Šest vran je série plná intrik, padouchů, ale žádných hrdinů, složitých strategií a zrady. Skupinka hlavních hrdinů je ta nejvíc záporácká sebranka, kterou si každý fanoušek Zmijozelu určitě ihned zamiluje. Setkáváme se s krásnou grishou Ninou, bývalým vojákem a přeběhlíkem Matthiasem, bohatým géniusem Wylanem, pistolníkem Jesperem, špiónkou Inej a padouchem všem padouchů, zlodějíčkem a fenomenálním podvodníkem Kazem Brekkerem.

Sourozenci by se měli mezi sebou navzájem podporovat – toho se ale v Třech temných korunách určitě nedočkáte.

V každé generaci se na ostrově Fennbirn rodí trojčata – tři královny, které mezi sebou usilují o moc, protože na trůn usedne jen jedna z nich. Katharina může pozřít nejprudší jedy, Mirabella ovládá živly, Arsinoe promlouvá ke zvířatům a květinám. Ačkoli se sestry nesmí vídat, jejich rody mezi sebou kují pikle, spřádají plány a snaží se dosáhnout všichni toho stejného: vyhrát.

Bez srdce je černou ovcí tohoto výběru, ale pro mě jasnou volbou. Vyčnívá jak svým žánrem, tak i tématem, ke kterému se stáčí. Jedná se o retelling (= kniha, která je inspirována nějakým již existujícím příběhem) na Srdcovou královnu z Alenky v říši divů, zároveň je kniha mnohem více zaměřená na romantiku, než zbylé knížky, které jsem vám vypsala. To ale neznamená, že bych jí nedoporučila každému, komu Hra o trůny chybí! Dokonce i těm, kteří nepatří mezi fanoušky Alenky v říši divů – protože mezi ně nepatřím ani já. 😁

Catherine, hlavní hrdinka Bez srdce, mi totiž v mnohém připomíná Cersei Lannister; na pozadí celého příběhu můžeme sledovat jak se Catherinina nátura mění a proměňuje. Vše, co dělá, dělá pro někoho, koho miluje a nebojí se použít ty nejnebezpečnější a nejodvážnější kroky, aby dosáhla toho, co chce. Příběh o dívce, která přijímá osud, o který nestojí a který nechce přijmout.

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *