5 názorů na Nikdynoc

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Nikdynoc, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Spisy.jedne.knihomolky

Nikdynoc je mistrovsky sepsaný fantasy příběh, který bych doporučila starším a především otrlejším čtenářům. Získala mě svojí surovostí, zajímavou kompozicí a především netypickým vypravěčem, který komunikuje se čtenářem a zanechává na stránkách spoustu doplňujících poznámek. Spoluautor úžasné série Illuminae opět ukázal, že má spisovatelský dar v krvi. Tentokrát stvořil temný, drsný, napínavý, krutý svět (který si rozhodně musíte přečíst) pojednávající o silné nechvalně proslulé vražedkyni prahnoucí po pomstě. Pokud máte pro strach uděláno, nechte se uhranout tímhle dramatickým dílem, které ve vás zanechá svoji nesmazatelnou stopu.

2. Reading__maniac

Nikdynoc od Jaye Kristoffa je jednou z nejlepších fantasy posledních let, protože má skvěle vymyšlený svět, příběh je postavený na více malých zvratech a má velmi zajímavé, různorodé postavy a čte se to skoro samo. Přestože prvních sto stran je pomalejších, tak potom se příběh neuvěřitelně rozjede. V knize jsou krásně popsané charaktery postav tak, aby každá postava byla jiná a myslím si, že všichni si najdou svoji spřízněnou duši. Celkově námět knihy – „škola pro vrahy“ – je skvělý, protože i mimo výuku se dějí děsivé věci, které dokazují, že postavy jsou opravdu jen vrazi. Taky se mi moc líbilo, že Jay Kristoff do knížky zapracoval i svůj sarkasmus. Jediné, co mi na knížce trochu vadilo byla romantika, která sice byla jenom jako doplnění celého příběhu, ale mně přišlo, že si k sobě postavy moc ještě nestačily najít cestu. Ale mimo tuto malou kosmetickou chybičku byla Nikdynoc skvělá a rozhodně patří mezi ty nej fantasy, které jsem četla!

3. Coralineandherbooks

Celaeně Sardothien už odzvonilo, nyní na scénu přichází nová vražedkyně Mia Corverová. Chtěně či nechtěně jsem po celou dobu čtení tyto dvě hrdinky srovnávala. Uznejte, obě dvě jsou vražedkyně a obě dvě mají těžký život, který jim zpestřují domácí mazlíčci, jestli se tak pan Laskavý a Rychlotlapka dají nazvat. Začátek byl zmatený, mnoho postav a úplně nový fantasy svět s netradičními názvy. Velká zajímavost a za mě docela otravná součást knihy jsou poznámky pod čarou, které vás spíše vytrhávají z příběhu a vysvětlují vám věci, které jsou v ten moment sakra nepodstatné, ale i někdy příběh vtipně oživily a odlehčily. Autorův smysl pro humor je můj šálek čaje a jeho styl psaní je velice originální. Příběh ve mně nechal rozporuplné pocity. Slabý a pomalý rozjezd a zbytek krvelačná jízda, spousta citátů, vulgarismů a sexuálních scén rozhodně nenadchne každého, ale ty své věrné čtenáře si najde. Rozhodně si zasluhuje pozornost a Jay Kristoff je prostě geniální.

4. Hromadaknih

Tak tohle prostě potřebujete! V Nikdynoci najdete všechno, co od drsné fantasy čekáte. Propracovaný svět, spoustu akce a badass hrdinku s cool zvířecím ne-kamarádem. Miu jsem si zamilovala hned na začátku. Není dokonalá, krásná ani všemocná, ale rozhodně se nevzdává, nikdy nezapomíná a ukazuje nám, že i moc má své nevýhody. A i když mě poznámky pod čarou ze začátku trochu rušily, nakonec jsem si na ně zvykla a byl to skvělý způsob, jak se o světě dozvědět něco víc. Jay Kristoff nám znovu ukázal, že originální knížky psát umí a já už se nemůžu dočkat druhého dílu. A vy se máte rozhodně na co těšit! Nikdynoc se zařadila mezi mé top knížky tohoto roku.

5. Claire_wick

Už jste někdy slyšeli jméno Jay Kristoff? Určitě ano a to ve spojení se sérií Illuminae. Ale když jeho jméno uslyšíte po přečtení Nikdynoci, už si ho budete spojovat právě s touto knihou. Když se přede mnou řekne Nikdynoc vybavím si pouze jedno jediné slovo – DOKONALOST. Jay nám naservíroval naprosto bezchybný, skvěle zpracovaný a promyšlený svět, který je zcela odlišný a originálnější než světy, se kterými jsme se již setkali u jiných knih. Nikdynoc je opravdu tvrdá, vražedná a emociálně nabitá kniha u které se nahlas zasmějete, ale také uroníte pár slz (pokud jste citlivější povahy, jako jsem já a na Spotify si pustíte playlist Nikdynoci). Hrdinů je v knize poměrně dost, ale každého si zamilujete. Ano, opravdu každého, protože každý je úžasný v něčem jiném. Hlavní hrdinka Mia je prošpekována ironií a černým humorem a to mě prostě baví. Sice je rozjezd knihy pomalejší a čtenář si musí zvyknout na nezvyklý formát knihy – ano, mluvím o poznámkách pod čarou, ale pak dostane kniha ty správné grády a už to frčí jak na horské dráze, že se pomalu ani nemůžete nadechnout a odlepit oči od stránek. A vsadím se o všechny knihy, že každý z vás bude milovat pana Laskavého!

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *