Tyhle knižní postavy patří do Zmijozelu

Zmijozel je často vnímán jako ta „zlá“ kolej. Věc se ale má tak, že Zmijozel nerovná se Voldermort. Lidé patřící do Zmijozelu jsou ambiciózní, ctižádostiví, nejsou úplně otevření cizím lidem a občas jsou ochotní manipulovat a zacházet možná i trochu dál, než by bylo normálně akceptovatelné. Ale jakmile vás přijmou mezi sebe, tak jsou loajální a budou vás chránit za každou cenu. Které fiktivní postavy bychom zařadily do Zmijozelu my? A které byste tam zařadili vy?

Sourozenci Pevensiovi z Letopisů Narnie jsou charakterově jasně rozdělení do bradavických kolejí. Edmund je jednoznačný Zmijozel. Edmund započal jako velmi ctižádostivé dítě, které bylo ochotné zradit sourozence. Nakonec vykoukne jeho loajální stránka, ale stále je ochotný čas od času překročit hranice a ochraňovat své milované za každou cenu.

Nikoho nepřekvapí, že Cardan z Krutého prince se objevuje na tomto seznamu. Pyšný a vychytralý princ, který je schopný manipulovat s každým, s kým si zamane. A díky své mazanosti se dostane z jakéhokoliv průšvihu. Schovává se za sarkasmus a svoje pravé pocity často ukrývá pod povrchem.

Kaz Brekker. Lhář a zloděj bez svědomí z Šesti vran. Pokud se zdá nějaký úkol nemožný, tak Kaz prokáže opak. Je cílevědomý, manipulativní a vždy má situaci pod kontrolou. Je schopný zajít až příliš daleko, ale pýcha mu nedovoluje se omluvit. Jakmile si vysloužíte jeho loajalitu, je váš navěky – a taky pokud si zasloužíte jeho hněv, je nemilosrdný a pomstychtivý.

Lou z Holubice a hada je nelítostná. Vždycky dodrží své slovo… a výhružky. Není radno se dostat na její seznam špatných lidí, protože jakmile se tak stane, těžko se přesouváte jinam (taky dost často není čas se přesunout, protože pomsta je něco, čemu Lou rozumí). Věří jen hrstce lidí a s ostatními si ráda hraje a manipuluje.

Mia z Nikdynoci je doslova nebojácná (protože jí pan Laskavý pije strach). I díky tomu je často považována za krutou a chladnou. Je cílevědomá a velmi pomstychtivá – přeci jen se okolo pomsty točí celý její život. Je vychytralá a tak ví, že některé hranice by se neměly překročit a své společníky nikdy nezradí.

Lada z Temnoty se nikdy neptá na svolení. Jedná tak, aby se to nejvíce hodilo jí. Občas jde i přes pár těl. Je ochotná zradit, aby se posunula dále, jinak by se jí nedostalo respektu, po kterém tak touží. V mozku jí vždy jedou obrátky na plnou páru a vymýšlí různé strategie, únikové manévry a plány od A po Z.

Ze Skleněného trůnu je nejjasnější postavou patřící do Zmijozelu Lysandra. Soutěživá, ctižádostivá, ochotná udělat cokoliv, aby si zajistila přežití. Je trochu podlá, umí si to zařídit tak, že dostane to, co chce. Manipuluje s lidmi, aniž by poznali, že s nimi manipuluje a to je hotové umění.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *