Stáhněte si záložky od Sharys

Záložky na HumbookFestu zmizely rychlostí blesku a nám je moc líto, že se nedostalo na všechny. ???? Tak my vám to dnes alespoň trošku vynahradíme, jo? Všechny designy nabízíme ke stažení! Ale než na to dojde, přečtěte si pár tipů, jak je vymalovat, které pro vás Sharys nachystala. Pokud se do toho pustíte, vyfoťte své výtvory na Instagram a označte Sharys @sharys_and_books i nás @humbook, abychom se mohli mrknout a srdíčkovat. ????

Nebojte se barev

Hlavní pravidlo: nikdy se nebojte barev, a to ani neonek! Kombinujte, co vás napadne, fialová se žlutou, růžová se zelenou, modrá s červenou? Do toho! A nezapomeňte, že i černá je barva.

Pomocníci z kuchyně

Jako první je sůl, kterou všichni máme doma a dochucujeme s ní jídlo, ale málokdo ví, že se sůl používá při akvarelové malbě. Naneste na záložku barvy s vodou a ještě za mokra ji posypte solí, okamžitě uvidíte efekt, jak sůl vodu saje a vytváří na záložce jakýsi “bublinkový” efekt. Nechte zaschnout barvy a poté sůl ze záložky smeťte.

Druhým pomocníkem je potravinová folie, tu má doma snad taky každý a pomůže vám s efektem mramoru. Stačí opět jen nanést na záložku barvy s vodou a poté na ni dát kus potravinové folie, různě ji pokrčit a nechat opět zaschnout barvy. Po zaschnutí jde folie snadno sundat a na záložce zůstanou světlejší linie po záhybech folie. Tím vznikne právě efekt mramoru.

Obálky knih napoví

Obálky knih mohou být velkou inspirací v tom jakou barevnou kombinaci použít. Například záložku na Caraval jsem vytvořila ve dvou barevných variacích. Jedna ladící k českému vydání, které vlastní má dcera, a druhou k vydání anglickému, které mám já. Pro záložku ladící k českému vydání jsem použila Stabila v barvě bordó a modré, pro anglické vydání pouze černý fix. Nakonec jsem obě doladila zlatým lakem na nehty, který dodá záložkám šmrnc a lesk.

Přidejte efekty

Kromě již zmíněného laku na nehty jsou na efekt výborné metalické popisovače, například stříbrné či zlaté. Nebojte se s nimi záložku nejen vybarvit, ale třeba i jen doladit pomocí teček a puntíků. Přidáte tak na záložku i něco svého a bude tím ještě víc originální.

A jelikož jsem zvědavá, budu ráda, když své záložky vyfotíte třeba na Instagram a označíte mě (najdete mě tam jako Sharys_and_books). Moc ráda se na ně podívám.

No a nakonec ty slíbené designy

Všech 12 záložek jsme pro vás nachystali na tři A4 na šířku, abyste si je mohli vytisknout prakticky kdekoliv. Počítejte i s tím, že na ně budete malovat, proto zvolte savý papír.

ZALOZKY_1| ZALOZKY_2 | ZALOZKY_3 |ZALOZKY_4

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *