Knižní horoskop na rok 2022

Zeptali jsme se hvězd, čajových lístků a starodávných run na to, jaký bude letošní rok. A dozvěděli jsme se odpovědi, které někoho potěší a jiní je budou možná proklínat. Známe také knihy, určené osudem přímo vám na míru. Co vás tedy čeká? Čtěte jen na vlastní nebezpečí, jakmile svou budoucnost uvidíte, už to nepůjde vzít zpátky!

Začátek roku nebude vůbec valný. Ponese s sebou pár nepříjemných měsíců, ale dobrá zpráva je, že se to v průběhu roku změní! Bude se to zdát jako věčnost, než dojde ke změně k lepšímu. Tady rozhodně přijde vhod beraní tvrdohlavost, díky které ty temné měsíce přečkáte. Musíte vydržet a stejně jako Jasmine ze S láskou, Lukov vstát pokaždé, když padnete na kolena. Budete mít pár modřin, ale o to silnější z toho vyjdete.

Klíčová slova: trpělivost, odvaha, síla

Výběr knihy: Světlo v temnotách

Důvod: Světlo v temnotách je temný příběh na základě reálných událostí, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech. Ale převážně je to příběh o naději a příslibu, že bude líp. Čtení vás místy bude velmi pravděpodobně bolet, ale nakonec to bude stát za to.

Minulý rok jste začali několik projektů, které bude potřeba dokončit. A někdy to bude dost zdlouhavý proces, do kterého se budete muset občas trochu nutit. Býci jsou však známí svou vytrvalostí, takže pro vás nepřipadá v úvahu, že byste je zanechali nedokončené. Představte si, že žijete na ostrově spolu s národem Sorayů z Limey, kteří nenechají nic, aby je zastavilo a jakmile mají vytyčený nějaký cíl, prostě ho splní.

Klíčová slova: vytrvalost, cílevědomost, nezdolnost

Výběr knihy: Polibky a croissanty

Důvod: Mia z Polibků a croissantů se nevzdává a možná, až nastane moment, kdy si budete říkat, že toho máte plné zuby, tak vám dodá novou vlnu motivace. Nebo vám příběh udělá chutě na křupavé croissanty, vyběhnete pro ně a pak se vám s čistou hlavou bude lépe pracovat.

Čeká na vás pár výzev, které budou vyžadovat veškerý váš volný čas a energii. Pokud vše necháte plynout, později se na vás vše navalí v jeden moment, a to nechcete. Některé problémy se před vámi možná budou trochu skrývat jako tajemný kluk v masce Heatha Halla z Okamžiku pravdy, který naruší Hadleyin pečlivě naplánovaný trénink. A vy, stejně jako ona, ho budete muset odhalit.

Klíčová slova: opatrnost, předvídání, příprava

Výběr knihy: Instant karma

Důvod: Asi nikdy nebudete mít schopnosti jako Prudence, která může na lidi seslat okamžitou karmu za jejich činy (a kdyby jo, tak nám prosím řekněte, kde jste je vzali). Ale věřte, že karma tady je a vidí vás. Než však začne působit a vynahrazovat vám tento těžký rok, oddechněte si u Instant karmy, která vám zaručeně vykouzlí úsměv na rtech.

Nikdy neříkejte nikdy! Připravte se na neočekáváné, protože se k vám blíží něco, co rozhodně nečekáte – tak jako Bree v Mýtonoších nečekala, že jednou z ničeho nic potká na ulici démona. Zatím není jisté, zdali to bude pozitivní, či negativní, protože to záleží na vás. Avšak pokud si udržíte pozitivní přístup a nenecháte se ochromit, vyjde z toho něco překvapivě skvělého. Něco, co může naprosto změnit váš život v tom nejlepším slova smyslu. A o té druhé možnosti raději ani nebudeme mluvit.

Klíčová slova: překvapení, přístup, rozcestí

Výběr knihy: Z krve a popela

Důvod: Poppy je vyvolená a kvůli tomu je její osud určován jinými. Ale vzdá to a nechá ostatní diktovat svůj osud? Ne. Inspirujte se jí a až na to přijde, tak do toho šlápněte. No a krom toho vás tady samozřejmě čeká naprosto neodložitelná romantická linka a zajímavý fantasy svět, do kterého se budete chtít podívat (a litovat toho, že nemůžete).

Páni, letošní rok bude stát za to! Čeká na vás jedno dobrodružství za druhým, ale to taky znamená, že si budete muset najít i čas na odpočinek, ať vás to nesemele. Nesmíte nechat své lví ohně vyhasnout, jinak je pak budete jen těžko znovu zažehávat. A taky by se ve vás mohlo zrodit nepříjemné alter ego, jako u Nikolaje ze Zjizveného krále. Ve zkratce, užívejte si vše naplno, ale nechce si trochu času pro sebe a jen relaxujte.

Klíčová slova: dobrodružství, relaxace, vyváženost

Výběr knihy: Všechny stránky Amelie

Důvod: Amelia ví, jak relaxovat. U dobré knihy! A vy si dopřejte chvilky odpočinku u Amelie. Ona konkrétně se nejraději noří do Kronik Ormanu z pera mladého a záhadného N. E. Endsleyho, kterého touží potkat více než cokoliv jiného. Když má příležitost ho konečně vidět naživo, tak osud tomu nechce a vše splete mnohem komplikovaněji, než by kdo tušil.

Panna, nebo orel? Letošek bude rokem rozhodování a voleb (ty čekaly i Bailey v Na jedné vlně, ta by mohla vyprávět, jak to bylo těžké). Dejte si na čas, neuspěchejte to, buďte si jistí svým rozhodnutím, ať ničeho později nelitujete. Jak se u nás říká, dvakrát měř, jednou řež a u vás to bude platit stonásobně. Nenechte se paralyzovat nerozhodností a když toho na vás bude moc, tak si dejte pauzu, nemusíte vše vyřešit okamžitě.

Klíčová slova: nerozhodnost, čas, oddech

Výběr knihy: Tokijský motýl

Důvod: Volby jsou velkým tématem i v Tokijském motýlu, kde Izumi nejen končí střední školu, ale zároveň se také dozví, že je ve skutečnosti dcerou japonského následníka trůnu! A to se váže se spoustou otazníků a spoustou rozhodnutí.

Klidný počátek roku rozbije bouřlivý prostředek, kdy se vaše vnitřní váhy nebudou schopné vyrovnat. Najdou se lidé, kteří vám budou pít krev (jenom obrazně samozřejmě, Edward z Půlnočního slunce je pořád jen fikce) a fakt si budete přát, aby stačilo sníst něco hodně česnekového, co by je odehnalo. A stejně jako v přírodě je po bouři vždy naprostý klid, tak na to stejné se můžete těšit i vy.

Klíčová slova: bouřlivost, vyváženost, vnitřní boj

Výběr knihy: Miluju tě. Já vím

Důvod: Až vám bude nejhůř, přečtěte si Miluju tě. Já vím od Nofreeusernames. Dobrá nálada je pak zaručená. Můžete se totiž těšit na Avu, která miluje čtení, cosplaye a chodí jí zprávy od neznámého odesílatele, který zaručeně chodí s ní do školy. A Ava to rozhodně nehodlá nechat jen tak, musí zjistit, kdo to vlastně je.

Hvězdy určily, že letošní rok bude jeden z těch nejlepších, co kdy zažijete! Jen berte v potaz, že ostatní si ho nemusí zase tolik užívat a vaše vyprávění (ačkoliv skvělé), by jim mohlo i ubližovat. Bitev ostatních si totiž nemusíte být vědomi, protože na rozdíl od Elizabeth z Kouzel rodu Thornů okolo sebe nemáchají prastarým mečem. Buďte připraveni být jim oporou a pomoci jim, až vás o to požádají.

Klíčová slova: ohleduplnost, laskavost, péče

Výběr knihy: Lásku nespočítáš

Důvod: Jak je pomoc důležitá vám ukáže Lásku nespočítáš. Ani jedna postava to zde nemá jednoduché a obzvláště ne Lea, která trpí psychickými problémy a bez pomoci zvenčí to nedokáže. O to krásnější je sledovat, jak za pomoci ostatních rozkvétá. A až tento pocit zažijete v reálném životě, o to krásnější se vám bude zdát.

V posledních letech to nebylo moc možné, ale letos se konečně vydáte na vytoužené dobrodružství a uvidíte nová místa, která jste už dlouho toužili spatřit. Aspoň na chvíli tak uspokojíte pro Střelce typickou dobrodružnost! Třeba budete mít štěstí a narazíte na doopravdy magická místa (i když alternativní verze Londýna jako v Opačnu to nebude). Jen si dávejte pozor na to, co říkáte – vaše neuvážená slova by mohla velmi ublížit lidem ve vašem okolí, a to nechcete.

Klíčová slova: dobrodružství, zážitky, opatrnost

Výběr knihy: Říkej tomu, jak chceš

Důvod: Čekají vás fakt pěkné chvilky, takže si rozhodně budete moct dovolit číst tuhle knížku, kvůli které dost pravděpodobně budete muset sáhnout po kapesnících. Vypráví totiž o dvou ztracených duších doufajících, že je někdo konečně najde a uvidí je, i když jsou neviditelní.

Vaše cílevědomost se vám bude v letošním roce hodit! Někdo se vám totiž pokusí překazit již rozjeté plány, což můžete brát i jako pozitivní znamení – evidentně se vám daří, když se je někdo snaží zhatit. Vy se ale nedáte a nevzdáte to, stejně jako se nikdy nevzdala Ana z Dědictví krve. Všechny klacky, co se jí hodily pod nohy nakonec překonala, i když možná o některé zakopla. Stejně tak se k vysněné cílové rovině dostanete i vy.

Klíčová slova: cílevědomost, ambice, vytrvalost

Výběr knihy: Laskavý jed

Důvod: Může se stát, že budete potřebovat motivaci a tu tady dostanete. Zahru se dostane do fakt špatné situace – protože byla ve špatném čase na špatném místě, se z ní stala návnada, kterou budou lovit tři královští potomci v honu o následnictví. Zahru se však odmítá vzdát a svůj život jim jen tak nenechá.

Konečně! Poslední dva roky by se mohlo zdát, jako by vás pronásledovalo prokletí, stejně jako sestry Moranu a Vesnu v Dceři zimy. Ale to se letošním rokem zlomí a vy se dočkáte obratu k lepšímu! Nebude to nejlepší rok vašeho života, ale po minulých dvou letech se vám to tak bude zdát. A nakonec z nich přeci jen něco dobrého vzejde – teď si budete mnohem více vážit maličkostí, přestanete brát věci jako samozřejmost, a více si budete užívat chvilky klidu, kdy máte v rukou knížku a v ruce horké kafe nebo čaj.

Klíčová slova: obrat, radost, úleva

Výběr knihy: Prázdné sliby

Důvod: Užijte si své chvilky v klidu s knihou na maximum s Prázdnými sliby! Víly, sesterská láska, skvělá romantická linka a dechberoucí příběh. To a mnohem více vás totiž v Prázdných slibech čeká. Jen se ta chvilka prodlouží na pěknou chvíli, protože ji nebudete moci odložit.

Loňský rok si od vás vyžádal hodně energie a ani letos to nebude o moc snazší. Vaším největším nepřítelem letošního roku bude demotivace. Když ihned neuvidíte výsledky, budete to chtít vzdát, ale zabojujte! Nemusíte být stejní perfekcionisti jako Pepper z Co se stane na twitteru. Uvědomte si, že dokonalost po sobě vyžadujete hlavně vy sami a přestaňte na sebe klást takové nároky. Vše pak půjde hned lépe a navrátí se vám i zápal a energie.

Klíčová slova: perfekcionismus, motivace, odvaha

Výběr knihy: Ranhojička

Důvod: Vezměte si z Kivy příklad. Ta kdyby po sobě vyžadovala jen dokonalost, tak spousta lidí zemře. A taky ona sama. Ve věznici totiž není lehký život, a ještě se k tomu rozhodne podstoupit těžké zkoušky namísto zraněné královny rebelů, což ji dost možná bude stát krk.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Jeden komentář: “Knižní horoskop na rok 2022”

  1. Nelly napsal:

    Říkej tomu jak chceš jsem ještě nečetla, ale předchozí dva díly ano a můžu jedině doporučit. Lepší knihy jsem nikdy nečetla:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *