7 nejlepších polibků v knihách

Láska je prostě všudypřítomná, ať už se postavy v knize snaží zachránit svět, přežít střední školu nebo přežít mezi vílami. A kde je láska, tam jsou polibky. V tomhle článku jsme pro vás vybrali další oblíbené líbací scény, které prostě nemůžete minout.

Před čtením vás varujeme, že si můžete v článku vyzradit zápletku nebo její část. Tak pozor na spoilery!

Ukradený dědic
Aneb když má polibek potrestat

„Wren,“ zašeptá. Nejsem si jistá, jestli je to varování nebo ne. Nesnáším, že to nepoznám.

Čekám, že každou chvíli ucukne nebo se stáhne, ale stejně mu položím jednu ruku na rameno a pak se postavím na špičky a políbím ho.

Je to směšné. Líbat ho je skoro rouhání. Vyvolává to ve mně příšerné uspokojení, jako rozbíjet křišťálový pohár.

Je to rychlé. Jen přitisknu svá suchá ústa na jeho rty. Krátký pocit jemnosti, teplo dechu a pak se odtáhnu, srdce mi buší strachy a očekáváním, že bude znechucený.

Jsem si jistá, že jsem ho za pokus o flirt se mnou opravdu dobře vytrestala.

Čarodějka – Šepot kouzel
Aneb polibek jako úhybný manévr

Kdyby se pokusili utéct chodbou, viděli by je. Než by Ferro a Romulin zahnuli za roh, nestihli by se dostat ani k nejbližším dveřím. A i kdyby ano, ti dva by nepochybně slyšeli zaklapnutí zámku a začali by vyšetřovat.

„Polib mě,“ vydechl Cullen.

„Cože?“ Nebylo to slovo, spíš jen tiché zalapání po dechu.

Objal ji kolem pasu a přitáhl si ji k sobě. Jak jeho dlaně hladce klouzaly po hedvábí jejích šatů, rozpustila se každá ledová stěna, kterou Eira kdy postavila. Zalily ji vlny běsnící magie a hrozily ji uvařit zaživa.

„Polib mě, a oba z toho vyvázneme bez úhony.“

Na rozmyšlení měla dvě vteřiny. Koutkem oka zachytila pohyb, jak cizí bota došlápla na křižovatku chodeb.

Objala Cullena kolem ramen a přitiskla své rty na jeho.

Tajemství domu Thornů
Aneb když je vám jedno, že dům vaší lásce nepřeje

Znovu se otočil čelem k ní a zatvářil se odhodlaně. Pak vyhrkl: „Zatracený dům,“ a políbil ji.

Jeho ústa byla v tom chladu šokujícím způsobem horká a Elisabethiny myšlenky se rázem roztříštily jako upuštěná sklenice. Zvedla ruce, aby mu je zapletla do vlasů, jen aby zjistila, že ho pouze rukama v palčácích bezvýsledně plácá po hlavě. Když je jeden po druhém strhávala z rukou a zahazovala je, aniž by se starala, kde přistály, smál se jí do úst. Když mu pomstychtivě zajela prsty do vlasů, zdvojnásobil sílu svého polibku. Jak se na ni tlačil, dokonce popojela na bruslích o několik centimetrů dozadu.

Přestože věděla, že je to směšné, měla pocit, jako by líbání bylo něco, co právě objevili – úžasné tajemství, které znali jen oni dva, které teprve cestou vynalézali. Prsty v rukavicích šmátral po knoflících jejího kabátu (byl příliš vzrušený, než aby k tomu využil magii, uvědomila si Elisabeth rozechvěle) a pak jeho ruce pronikly dovnitř a sklouzly jí k pasu. Jeho kožené rukavice na její noční košili jí připadaly překvapivě provokativní ještě předtím, než přesunul ústa k jejímu odhalenému krku a  než na kůži ucítila jeho horký dech i občasné škrábnutí jeho zubů.

„Zapomněl jsem se zmínit, jak zničujícím způsobem jsi přitažlivá,“ řekl.

Nezkrotná říše
Aneb polibek hlubší než Mariánský příkop

Bez varování mě políbil a já samým šokem ztuhla. Jeho rty hřály, volaly mě k sobě a v mém nitru vzplanula vášeň. Chtěla jsem cítit něčí dotek, zažít okamžik potěšení mezi vší tou krutostí. Aspoň chvíli nebýt osamělá a vyděšená.

Opatrně jsem odpověděla na jeho výzvu. Otevřela se mu. Syknul a rychle zareagoval na mou dychtivost. Pevně mě sevřel a jazykem zlehka vklouzl mezi mé rty, až se setkal s mým v hlubokém polibku.

Balada mrtvého světa
Aneb když se příliš mnoho pocitů spojí v jedno

„Kaii…,“ vydechla překvapeně, jak si uvědomila, o koho se jedná. Svá záda měla opřená o jeho koleno, napůl ji držel v náruči. Měl sundanou masku. Vzápětí ucítila, jak přitiskl své rty k jejím. Zamrkala, na kratičký moment naprosto ochromená. Do těla se jí začal rychle vracet cit, všechno bylo najednou příliš; vnímala teplo jeho rtů, to, jak se jí příjemně mravenčilo po těle. Jednou rukou jí jemně podepíral hlavu, zatímco druhou jí odhrnul mokré vlasy z čela, pohladil ji po tváři, palcem a ukazovákem jemně uchopil její bradu. Snažila se vzpamatovat, snažila se přemýšlet, pořádně pochopit, co se to vlastně dělo, ale v ten moment nedokázala vnímat nic jiného než jeho rty na těch svých a to, jak hřejivý byl jeho dotek. Na jazyku ochutnala železitou chuť krve.

Posmrtná láska
Aneb když je potřeba poslechnout graffiti

Konečně se zastaví, ale než se stačím zeptat, co se děje, koukne se nahoru. Když zdvihnu pohled, všimnu si, že někdo zespodu na most nasprejoval slova PROSTĚ JI POLIB. Podívám se na ni a v ten okamžik, ten jediný okamžik, se mi celý svět rozetne na dvě části, Před Poppy a Po Poppy, a vím, že strávím zbytek svýho života jejich porovnáváním.

Zvedne ke mně ruce, a když si mě k sobě přitáhne, zalapám po dechu, jednou rukou sevře klopu mé kožené bundy, druhou mi položí na tvář. Víčka se mi se zachvěním zavřou a naše rty se dotknou v takovém polibku, že se pro ni musím natáhnout taky, prsty se jí zaryju do boků a držím ji, jako by jinak mohla odletět, zatímco vlaky v dálce rachotí skoro stejně hlasitě jako moje srdce.

Nezkrotná magie
Aneb když slova nestačí

„Tak mi pověz důvod.“

„Jak ho můžu vyjádřit slovy? Ty k tomu nestačí.“ Opře své čelo o její. „Povím ti jen, že máš dobré a věrné srdce, třebaže k tobě byl svět krutý. Umíš mě rozesmát, nutíš mě, abych stál nohama na zemi a byl lepším člověkem. A kdybys chtěla, dokázala bys mě zabít.“

„Ach,“ hlesne a obejme ho kolem pasu. V kontrastu s mrazivou vodou mu připadá, jako by jejím tělem zmítala horečka. Proti své vůli Wes zasténá, když jí rukama sklouzne podél páteře, k pasu a zvlněným bokům. Líbá ji na jemné kůži krku a zaplavuje ho opojný pocit, když slyší, jak přerývavě dýchá. Pod rty mu tepe její pulz a, Bože drahý, ty zvuky, které vydává, ho dostávají do kolen. K životu už nepotřebuje nic jiného než ji.

Když ji konečně letmo políbí na rty, rozhoří se v něm plamen žhavější než oheň vzniklý při alchymistické reakci. Jelikož ho neposlouchá, musí jí svou lásku vyjádřit jediným dalším způsobem, který zná. Zaplete jí prsty do vlasů na zátylku a ochutná sůl v jejích ústech. V den, kdy ji potkal a ona byla špinavá a pohrdala jím, by ho ani ve snu nenapadlo, že by s ním mohla provádět takové věci. Jak si Margaret mohla myslet, že jeho duši ukradne alchymie, když už bezvýhradně patří jen jí?

 

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *