7 nejlepších knižních přátelství, která se proměnila v lásku

Taky rádi čtete příběhy s romantickou linkou, kde sledujete, jak se postavy znají, ale začínají přicházet na to, že je mezi nimi něco víc? Tak právě pro vás jsme si připravily seznam těch nejlepších příběhů s romantickou linkou #odpřátelstvíklásce

Mal a Alina se znají prakticky celý život. Vyrůstali spolu v sirotčinci a byli sami sobě oporou, když se k nim ostatní obraceli zády. To mezi nimi vytvořilo hluboké pouto, které se postupem času jen prohlubovalo. A v průběhu celé trilogie Griša od Leigh Bardugo (která je nyní dostupná i v paperbackové verzi s dokonalými obálkami) můžeme sledovat, jak se z pevného přátelství postupně stává více.

Na seznamu knížek s romantickou linkou od přátelství k lásce nesmí chybět Mariana Zapata a její Rytmus, já a Malychin. Gabi a Saša se seznámí na koncertním turné – ona pomáhá svému bratrovi prodávat merch jeho kapely a on je talentovaným zpěvákem. Jejich vztah se od začátku zakládá na laškování a vzájemném postrkování a až po čase zjistí, že co se rádo škádlívá, to se rádo mívá.

Ani klasika v podobě Northangerského opatství od Jane Austenové tady nesmí chybět! Zde sledujeme Catharine Morlandovou, která je zrovna uvedena do společnosti, ale v její hlavě nejsou jen plesy a šaty. Také se v ní schovává plno gotických hororových románů, které jí naplňují mysl. A do toho se seznamuje s panem Tilneym, který ji naprosto ohromí a než se naděje, stávají se s nich dobří přátelé… a pak i mnohem více.

Charlotte Charlie Reynoldsová z knihy Kluk odvedle od Kasie West je díky výchově svého otce a tří bratrů trochu vedle, když se má chovat „typicky jako holka“. Aby splatila pokutu, tak začne pracovat v butiku a je prakticky hozená do světa šatů a make-upu. A když na ní vše začíná doléhat, jde si povídat přes plot s Bradenem, který je jako její čtvrtý bratr. Jenže ona ho tak přestává vidět a on ji naopak začíná vidět jako holku.

Alice Osemanová nám ve svých Srdcerváčích představila Nicka a Charlieho, kteří si od prvního okamžiku sednou a stanou se prakticky přes noc nejlepšími přáteli. A než se nadají, tak mezi nimi vznikne i něco víc, co ani jeden z nich nečekal. Obzvláště Nick. Romantický příběh je tak i plný otázek na sebepoznání, hlubších myšlenek a témat, které člověka nutí nad nimi přemýšlet. A skvělá zpráva, můžete se těšit na chystaný seriál!

Belly v Léto, kdy jsem zkrásněla od Jenny Hanové, jezdí každé léto k moři a tráví zde dva měsíce ve společnosti svého bratra a dvou kamarádů, ke kterým necítí pouze přátelské vztahy. Jenže ani jeden v ní nikdy neviděl více než kamarádku, dokud se z ní nezačne stávat mladá žena, která je okouzlí svým půvabem.

Ve Zmiji od Bex Hoganové se ocitáme v bezútěšném prostředí námořníků, pirátů a nebezpečných tvorů, kterým je lépe se vyhnout. Marianne stojí před těžkou volbou: rozhodne se chránit ostrovy a riskovat tak svůj život? Navíc se jí do života vrací chlapec, se kterým vyrostla a kterého milovala, ale časem se odcizili. Kterou cestu zvolí: bezpečí svoje a svých blízkých, nebo ochranu nespočtu nevinných životů?

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *