7 nejlepších citátů z Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Odhalte nová tajemství Cardana, záhadného krále Země víl Elfhame! V pohádkově snivém vyprávění nahlédněte do různých období Cardanova života, která byla plná intrik, nebezpečí, zrady, humoru i dramatických událostí. Každou kapitolu navíc doprovázejí velkolepé celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu udělají chloubu každé knihovny.

I srdce z kamene se dá zlomit. Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy je ilustrovaný doplňkový díl série Krutý princ.

Myslíš, že znetvořené dívky a mizerové nezasluhují lásku?

Příběhy mají svou pravdu, i když nemusí být jediná.

Padouchové byli báječní. Chovali se krutě a sobecky, naparovali se před zrcadly, napouštěli jablka jedem a věznili nevinné dívky na skleněných horách. Holdovali svým nejhorším vrtochům, mstili se za sebemenší urážku a brali si vše, co chtěli. Jistě, časem skončili v sudech naplněných hřebíky nebo v divokém tanci v rozžhavených železných střevících, který je uvrhl do náruče smrti, ponížené a nelidsky vřeštící. Avšak než se jejich osud naplnil, byli nejsvobodnějšími bytostmi v celé zemi.

Svou budoucnost si nikdo nevybírá. Každý si volí jen cestu a nemá žádnou jistotu, kam ho dovede.

Chlapci se mění. A příběhy také.

I srdce z kamene může puknout.

Každý si z příběhů odnáší jiná ponaučení. Tady mě jedno napadá. Mít srdce je strašné, ale nemít žádné je ještě horší.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *