7 nejlepších citátů z Lásky času

Teo se nedávno přestěhoval z Prahy na Moravu a ztěžka si zvyká na nový život. Nikoho tu nezná, navíc se jeho rodina jen pomalu vyrovnává s tetinou smrtí a provozováním kavárny, kterou po ní převzali. A protivný Villy z konkurenčního bistra mu to taky neulehčuje. Ten má ovšem řadu důvodů, proč být nepříjemný: Jeho utajovaný vztah se bortí, rodina ho nerespektuje a on sám vlastně neví, co od sebe čeká. Ještěže je tady kocour Tuňák – dokáže totiž oba nepřátele přimět, aby spolupracovali… a možná víc než to.

Za vším hledej kocoura! Lásky čas je jarní queer romance, ve které láska jen kvete.

„Někteří lidi ti sloužijou jako zrcadla. Nastavijou ti odraz sebe samýho, kterej ne vždycky chceš vidět.“

„Můžu otevřít okýnka…“
„Ježišikriste, ne! Jsem alergik,“ vychrlil jsem. I z profilu mi bylo jasné, jak se tváří.
„Na pyl?“
„Asi na život obecně.“

Tohle se přece nemohlo stát. Kdy se moje pocity změnily z nesnáším toho idiota a nechci s ním sdílet stejnou místnost ani kocoura na chci být pořád v jeho otravný přítomnosti a poslouchat jeho blbý poznámky? A co s tím teď ksakru mám dělat?!

Přitáhl jsem ho k sobě, jeho kůže hořela pod mými prsty a já všechny ty plameny přejal, znovu jsem vzplál, jen tentokrát jsme v tom byli společně. A byli jsme to pořád my dva, konkurenti, skoro-sousedi, spolužáci, adoptivní rodiče toulavého kocoura, přátelé a protivníci v jednom.

Nemohl jsem nikoho nutit, aby se mnou zůstal. Ani jsem nechtěl. Ale mohl jsem být vděčný za toho, kdo se rozhodl neodejít. A to jsem přesně měl v plánu.

„Pohádali jste se vy dva spolu, ne se zbytkem světa! Ten za nic nemůže! Nesváděj všechno na to, jak je život nanic, když jsou občas nanic jenom lidi!“

Většinu lidí hluk otravoval, ale mně paradoxně pomáhal vypnout. Cosi na zvucích kolem mě ujišťovalo, že život jde dál, i když já se na okamžik zastavím.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *