7 nej domluvených sňatků

Má mě rád, nemá mě rád? Tak tuhle otázku si řada hrdinek a hrdinů nejen z následujících knih nemusí pokládat. Jejich partneři jim totiž byli vybráni jinými a oni do toho nemají co mluvit. Někteří jdou osudu naproti a jiní proti němu bojují zuby nehty a rozhodují se, že svůj život si budou řídit sami. My linku domluveného sňatku milujeme a vybrali jsme tu nejlepší sedmičku, která nás baví číst pořád dokola!

Princ Maxon ze Selekce od Kiery Cassové má tu smůlu, že se prostě musí oženit. Ale alespoň si svou nevěstu může vybrat – tak trochu. Na výběr totiž má z 35 dívek z celé země a ať chce nebo ne, jedna z nich bude jeho nevěsta. Jednou z těch adeptek je i Amerika, která svým úsměvem na fotce všechny okouzlila. Až na to, že se neusmívala při pomyšlení na prince a možnosti být jeho manželkou, ale protože jí úsměv na tváři vyčaroval jiný.

Někdy vám manžela určí rodiče a jindy to jsou okolnosti. Právě ty spojily Lou a Reida z Holubice a hada od Shelby Mahurinové a ani jeden z toho není nadšený. Lou je totiž čarodějnice a Reid je lovec čarodějnic. To nevypadá jako začátek klidného a idylického manželství. Ne nadarmo se však říká, že protiklady se přitahují a taky že nemáte soudit knihu podle obalu! Ono totiž nic není tak, jak se zdá a vlastně nezáleží na nálepce, kterou vám někdo určí, ale na tom, co se skrývá uvnitř.

Když Mare z Rudé královny od Victorie Aveyardové zjistí, že má speciální schopnosti, které jí zachránily život, tak se jí změní život o sto osmdesát stupňů. Jednou takovou změnou je i sňatek s princem. O to víc je překvapená, když zjišťuje, že jí není lhostejný a stejně tak jeho starší bratr. Ani jednomu nezáleží na tom, že v jejím těle nekoluje stříbrná krev a ona se musí pokusit vyznat nejenom ve svých citech, ale také se naučit ovládat své síly.

Svatba, nebo celý život ve vyhnanství. Princezna Lia z Falešného polibku od Mary E. Pearsonové se vdávat odmítá. To raději uprchne a bude celý zbytek života pracovat. A možná by jí to i vyšlo, kdyby po ní princ nezačal pátrat. A s ním i nájemný vrah. Oba ji najdou a oba se s ní začínají sbližovat. Jenže který je který? Který z nich usiluje o její život a který o její svobodu (nebo snad srdce)? To je otázka za všechny peníze… Škoda, že Lia, která momentálně obsluhuje v místní hospodě, momentálně žádné nemá.

Jsme sice v Americe ve dvacátém prvním století, ale ani tady se členové královské rodiny nevyhnou domluveným sňatkům – rodinná linie musí pokračovat a je třeba, aby i protějšek měl tu správně šlechticky modrou krev. Beatrice z Americké princezny od Katharine McGeeové na vlastní kůži pocítí tíhu povinnosti, když je nucena do sňatku s někým, koho sice schvaluje její rodina i celá země, ale její srdce si ho nevybralo.

Catherine ze Zlodějů dýmu od Sally Greenové má docela smůlu. Žije v království, kde jsou ženy odstavené na druhou kolej (a možná dokonce až na třetí nebo čtvrtou) a její otec jí našel manžela. Jenže ho nikdy neviděla, nikdy si nenapsali jediný dopis a je zamilovaná do někoho jiného. Jenže to jejího otce ani za mák nezajímá a Catherine má tak možnost nechat se tím zlomit, nebo naopak posílit.

Když život hází Meiře z knihy Sníh nebo popel od Saary Raschové pod nohy citróny, ona si z nich jednoduše dělá limonádu. Je sice zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda, ale oba vědí, že vztah mezi nimi není možný. Takže když jí je oznámeno, že si vezme neznámého Therona, tak se ho po prvotních pocitech zrady pokouší poznat. Nehodlá se trápit a zuřit nad nespravedlností osudu, ale bere ho do svých rukou a pěkně si hodlá tu limonádu užít.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *