7 nej bad boys v knihách

Přiznejme si to. Bad boys jsou prostě lepší, než hodní kluci. A co teprve ti, kteří jsou hodní jenom pro nás. Jak jsme se už nespočetněkrát přesvědčili, tak pod slupkou bad boye se většinou skrývá laskavé srdce a materiál na manžela. A to je přesně to, co nás láká. Při přípravě článku jsem měla seznam asi dvaceti nejlepších kandidátů, kteří by si zasloužili zmínku, ale nakonec jsem výběr snížila na výslednou top sedmičku.

Název knihy Krutý princ Cardana naprosto vystihuje. Kromě toho, že je krutý, tak je i sarkastický, pyšný a manipulativní. A přece jen je v něm i něco jiného, něco dobrého, co nás k němu láká. Má okolo sebe vystavenou tlustou zeď, pod kterou se skrývá jeho jemnější stránka. A ta stojí za to.

Dax z Po tvém boku je perfektní ukázkou středoškolského nepochopeného bad boye. Je to takový podivín, kterého se lidi straní, protože se o něm říká spousta věcí. Nikdo o něm pořádně nic neví, ale jeho pověst ho předchází a ta křičí, držte se ode mě dál. Navíc, je sexy a vyzařuje z něj, že mu je všechno jedno. A bonus? Rád čte.

Tělo plné tetování, drogový dealer a téměř permanentní používání sarkasmu. I tak se dá charakterizovat Nik z Geminy. Největší bad boy z celé série Akta Illuminae, který nám okamžitě přirostl k srdci. Hlavně proto, že to není to jediné, co se o něm dá říci. Když si zasloužíte jeho loajalitu, tak ji máte napořád a udělá pro vás cokoliv.

Declan z Dopisů ztraceným je jedním z mých nejnovějších book boyfriendů. Je nepochopený a ublížený. Emoce schovává pod brněním sarkasmu a špatného přístupu. Nikdy nejde daleko pro ránu, ale v hloubi duše je jiný, než za jakého ho ostatní mají – tedy za delikventa, který za nic nestojí.

Nebyl by to seznam bad boyů, kdyby na něm nebyl Rhysand. My, co jsme si některé pasáže z Dvorů vryli do paměti, víme, že je uvnitř jako marshmallow. Ale tuhle svou část ukazuje jen několika vybraným jedincům. Pro ostatní je to typický bad boy, který ví, že je hezký a mocný a dává to najevo.

Kdo z nás, kdo četl Vampýrskou akademii, se nezamiloval do Adriana? Tak trochu ztracené duše, která své problémy utápí v alkoholu a trávě. Ví o sobě, že je nádherný (zelené oči, hnědé vlasy a tělo modela) a využívá to ke svému prospěchu. Nic ale není tak, jak to na první pohled vypadá. Přestože je arogantní, tak by se pro své přátele rozdal, srší vtipem a statečnost mu také nechybí.

Wesley z OTKy je prostě a jednoduše řečeno děvkař. Zajímá se především o sebe a o svoje zájmy bez ohledu na ostatní. Alespoň se snaží o to, aby to tak vypadalo. Ve skutečnosti není tak sebestředný, jak se snaží předstírat. Když jde o něco závažného, dokáže být i vážný a bojovat za to, co chce.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

17 komentářů: “7 nej bad boys v knihách”

 1. Monika napsal:

  Necetla jsem vsechny knihy (ale asi to budu muset napravit), kazdopadne po Adrianovi mam pojmenovaneho druhorozeneho syna (Cardan ani Rhysand mi doma pro tretiho syna neprosel) 🙈😁 Volba je to tezka, skoro jako Sophiina volba, coz 🙈🤣 To proste nejde vybrat jen jednoho!

 2. Archers napsal:

  Trochu mi tu chybí Kaz ze Šesti vran, Krkavec, bastard z Barelu, krutý a nelítostný… A přeci jen v něm ještě zůstal nějaký soucit a určitý smysl pro čest. A když přijde na Inej… 😁 Nó, prostě Kaz je rozhodně můj nejmilovanější bad boy. 👌❤

  • Kaz Brekker napsal:

   Přesně Kaz mi tu taky chybí, nejlepší bad boy! 😃

 3. Nikol napsal:

  Určitě bych přidala i Willa Herondala z Pekelných strojů nebo Sebastiána z Nástrojů smrti 🙂 Will je můj oblíbenec.

 4. Kattie napsal:

  Celkem mi tu chybí Lorcan ze Skleněný trůn ale jinak všechny super

 5. Lokiki napsal:

  Chybí mi tam Loki z where mishiefs lies

 6. Bad boy napsal:

  Chybí mi tam Kaden z Začít znovu

 7. Naty napsal:

  Souhlasím, Will je můj naprostej oblíbenec ♥ Pod tím, co ukazuje světu se skrývá neskutečně citlivá duše..

 8. NNiky napsal:

  Rhysánek je nejlepší. Nesnášela jsem ho, ale teď ho miluji nade vše! Ale souhlasím, že Lorcan by se sem hodil taky :3

 9. Sali napsal:

  Adrian je moje láska ikdyž jsem celkem ráda za to jak dopadla Vampyrska akademie tak bych brala rozvitější a šťastnější konec pro Adriana ❤️

 10. Shalijka napsal:

  Hardin Scott z After by se sem také hodil, no ne?😏

 11. Ciri napsal:

  Já jsem ten komentář už četla, ale taky si postěžuju (už jen z toho důvodu, že chci mít vlastní komentík nebudu přece psát pod někoho! Jsem asi jeden z mála lidí, kterého badboyové úplně neuchvátí, protože se z nich vždycky vyklube prvoplánová postava, u které předem dovedu říct, proč se chová, tak jak se chová. Výjimkou potvrzující pravidlo je Kaz Brekker z Šesti vran, kterým jsem naprosto uchvácená už jen proto, že je zkrátka a dobře svojský. A hned vedle něj neopomenutelný princ Hamlet, ten se dle mého nedá ani určitě personifikovat jako „badboy“, ale určitý prvky povahy tam jsou a Regulus Black od JKR, který je dost nerozvitý, ale pokud je někdo nenechavý jako já, tak má pana Blacka přečteného do puntíku.

  • Ciri napsal:

   Pro případné rejpaly: Ano, až teď jsem si všimla, že mi chybí ukončení závorky!

 12. Zuzka napsal:

  Chybí mi tu Kaz Brekker (Six of crows) a Lorcan Salvatere-Lord Lorcan Lochan (série Throne of glass)

 13. Elis napsal:

  A co takový Dante z Caravalu/Legendy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *