5 nejlepších vedlejších postav

Hlavní postavy si většinou pamatujeme všechny. Vedlejší postavy nám dost často splývají dohromady, ale čas od času se objeví i takové, které se nám zavrtají do povědomí a srdce. A už odtamtud nejdou dostat.

Představím vám pět vedlejších postav, které se ubytovaly v tom mém a odmítly z něj odejít.

Neville z Harryho Pottera je pro mě postava, která mi říká, že všechno je možné. Nezáleží na tom, kde začnete, je možné se vypracovat. Nemusíte být tím nejchytřejším, nejrychlejším, nejhezčím člověkem. Protože nakonec stejně jde o to, jací jste uvnitř. Jestli dovede najít dostatek odvahy k tomu, udělat to, co je třeba.

Rev z Dopisů ztraceným je přesně tím typem vedlejší postavy, kterou si zamilujete od prvních řádků a prostě o ní potřebujete vědět více. Je komplexní, má ošklivou minulost, ale snaží se s tím bojovat. Já fakt doufám, že se k nám dostane i jeho kniha, protože jí vážně potřebuju. Chci, aby měl vlastní šťastný konec.

Já vím. Je to kocour, ne člověk, ale to jsou zbytečné detaily. Teda skoro kocour. Tak trochu kocour. Pan Laskavý z Nikdynoci je vlastně stín. A je boží. Tak roztomilý, jak jen kocour ze stínů může být. A taky děsivý, jak jen kocour ze stínů může být. Jednu scénu tak, další tak. Někdy obojí najednou. Stejně bych ho ale chtěla domů. Aspoň na chvíli.

Před tím, než se Iko stala hrdinkou vlastních komiksů, byla jednou z těch nejlepších vedlejších postav. I když opět, taky to není úplně přesně lidská postava, ale android. No, jak říkám, nepodstatné detaily. Iko z Měsíčních kronik je vtipná, svá, ironická a dělá přesně to co my, když se dostaneme do blízkosti našich oblíbených autorů – chová se jako bláznivá fanynka.

Nevím, jak vy, ale já si Murtagha z Odkazu dračích jezdců hrozně oblíbila. Osud stál proti němu a on se musel vyrovnat s řadou nepříjemných situací. Od mala mu byl vnucován určitý pohled na věc, ale on se tomu nikdy pořádně nepoddal (a to, že ho ve filmu, jehož existenci uznávám jenom z tohoto důvodu, hrál Garrett Hedlund, vůbec neuškodilo).

Jaké vedlejší postavy jste si zamilovali vy?

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *