5 názorů na Tři temné koruny

Na ostrově Fennbrinu se v každé generaci rodí trojčata – tři královny, rovnocenné dědičky trůnu. Mirabella ovládá živly. Lusknutím prstů dokáže přivolat dusivé plameny nebo prudkou bouři. Katharina může pozřít nejprudší jedy, aniž by ji zabolelo břicho. Arsinoe umí vykouzlit nejrudější růži a zkrotit i ty nejkrvežíznivější šelmy. Každá z nich je jedinečná, ale jen ta nejlepší může získat korunu. V den jejich šestnáctin proto začíná souboj. Nebude mít vítěze ani poražené. Hrát se totiž bude na život a na smrt…

Fantasy novinku Tři temné koruny jsme dali dopředu přečíst vybraným Humbook blogerům (kdo jsou Humbook blogeři?) Co na knížku říkají?

1. Anna_z_papiru

Tak tomuhle říkám Women Power! Tolik silných ženských postav v jedné knize jsem už dlouho nepotkala, za to dávám palec nahoru! Autorka se s tím nemaže a rovnou nás hází do rozjetého vlaku, takže utahaného úvodu se bát nemusíte. Jasně, zkraje je to trochu chaos, ale jakmile se rozkoukáte a pochopíte kdo je kdo, čeká vás originální příběh o třech královnách a nelítostném ostrově plném různých druhů magie. Nejedná se o žádné princeznovské pohádky, tyhle královny jsou všechny drsňačky! Najde se tu i jedno klišéčko, ale budiž odpuštěno za jeden z nejlepších konců, které jsem za poslední dobu četla. To sem totiž vážně nečekala! Já se od čtení nemohla odtrhnout a už vyhlížím další díl, protože mě hryže zvědavost jak to všechno skončí.

2. C-ind-ere-lla

Jsou tři, každá z nich úplně jiná, ale všechny spojuje jeden cíl – usednout na trůn. Mirabella, Arsinoe a Katharina se už brzy utkají ve smrtícím souboji, z něhož může vzejít pouze jedna vítězka. Příběh je vyprávěn střídavě z pohledu všech tří dívek (a několika dalších postav k tomu), takže máte příležitost je všechny dobře poznat. A s tím přichází zásadní dilema. Které z nich vlastně fandit? Všechny jsou totiž něčím zajímavé a vy prostě nechcete, aby na konci zůstala jediná vítězka triumfálně stojící na kostech svých dvou sester. Rozjezd je trochu pomalejší, má za cíl vás hlavně seznámit s postavami, ovšem poslední zhruba čtvrtina knihy je docela jízda. Příběh má zajímavý, i když trochu morbidní nápad, nechybí v něm přátelství ani špetka romantiky, jen těch intrik mohlo být o trochu víc. Snad se jich dočkáme v pokračování, kde už se souboj o trůn rozhoří naplno. P.S. U mě zatím vede Arsinoe. A komu budete fandit vy?

3. Eliss_books

Tři temné koruny přináší velmi originální příběh s naprosto novým světem, který má vlastní pravidla a kde moc drží v rukou ženy. V příběhu máme ne jednu, ale hned tři hlavní hrdinky – tři sestry, tři královny. Každá je jiná, každá má své specifické schopnosti a vzhledem k tomu, že spolu soupeří o korunu, čtenář si může vybrat svojí favoritku a fandit jí. Když jsem začala knihu číst, trvalo mi delší dobu, než jsem se začetla. Autorka přišla s novým světem, který mě bavilo poznávat, ale zároveň jsem se musela soustředit, abych porozuměla tomu, jak vše funguje. V příběhu se také vyskytuje spoustu vedlejších postav, kterých je opravdu hodně a mně se mezi sebou navzájem pletly. I přesto jsem však byla tím novým světem unešená a chtěla jsem poznat všechno, co autorka stvořila. Navíc mě ohromila tím, že ve světě, kde se příběh odehrával, měly hlavní roli ženy, které nebyly žádné uplakané a křehké květinky, ale opravdu silné bojovnice, které si šly za svým. Začátek knihy byl malinko utahaný. Kapitoly byly až příliš dlouhé a moc akce se tam nedělo, ale autorka v průběhu knihy kapitoly zkracovala a to dodalo knize spád a ke konci je to už opravdová jízda plná zvratů a nečekaných momentů. Konec napsala autorka tak otevřený, že další díl budete rozhodně nutně potřebovat, tak jako já. Takže za mě tuto knihu rozhodně doporučuji!

4. Martinakraus

Máte sourozence? A už jste se někdy chtěli navzájem zabít? Tak v téhle knížce to autorka vzala doslova. V mlze postavený ostrov, jehož osud a osud tří královen, z níž jedné má na hlavě spočinout koruna, vás dostanou do nevraživé nálady celého příběhu. A to všechno by bylo totálně boží, surové a jednoduše dokonalé tak moc, že si nejspíš autorka řekla, že to potřebuje nějaký háček. Proto se rozhodla pro ten nejvíce zbytečný a prvoplánový romantický trojúhelník, který by vás dovedl po pár desítkách stránek napadnout. A s každou další podobnou scénou se vám knížka čte hůř a hůř. Ale vytrvejte! Protože na ty statečné z vás, kteří se nenechají odradit stupidní romantikou, čeká s blížícím se koncem skvělý spád děje a dokonalý zvrat na jeho úplném konci! A teď už zbývá jen otázka – KDE JE DALŠÍ DÍL?!

5. Tyrkysoveknihy

Jakmile jsem Tři temné koruny začala číst, nemohla jsem přestat. Autorčin styl psaní mi sedl a moc se mi líbil ten nápad a svět. Nejvíce mě zaujali traviči, kteří mi přišli správně temní! Fascinovalo mě, jak pracují s jedy a že se neustále cpou vším otráveným, zatímco jídlem bez jedů v podstatě pohrdají. Já bych to sice nechtěla, ale mít za mazlíka jedovatého hada nebo štíra je prostě badass! Na každé z královen je něco zajímavého a snadno se stane, že nevíte které vlastně fandit a přejete si, aby nebyly v téhle situaci. I když se v knize moc neděje, protože k Beltainu se dostanete až po 300 stránkách a do té doby je příběh hlavně o seznamování s postavami a politice než o akci, udržela si mojí pozornost díky mé zvědavosti, kterou probudila. Co mě na knize štvalo, bylo zbytečné milostné drama a trojúhelník. Ale k tomu mám svojí teorii! 😀 No a ten konec! Velmi překvapivé! A těším se na další díl, kde se to doufám pořádně rozjede.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *