10 důvodů, proč si přečíst Holubici a hada

Jsem si jistá, že Prokletý rok už jste všichni četli, nebo vám minimálně zdobí knihovničku. Tak je na čase přijít s dalším HumbookTipem, nemyslíte? My v HumbookTeamu jsme se jednohlasně shodly, že si všichni musíte přečíst Holubici a hada. A tady je deset důvodů proč.

1. Konečně zase téma čarodějnictví

Baví vás seriál Sabrina, nebo jste jako malí rádi četli W.I.T.C.H. a sledovali Čarodějky školou povinné? Já milovala všechno z toho, takže na dobře zpracovanou čarodějnickou knihu nedám dopustit – no a Holubice a had všechna kritéria splňuje na jedničku.

2. Hlavní hrdinka je… ehm… svá

Lou opravdu není jen tak ledajaká čarodějka. Má proříznutou pusu, nebo jak to jednou vtipně okomentovala Markét alias Mlovesreading: je sprostá jako námořník 😀 Ale zamilujete si ji od prvních stránek! Lou, ne Markét, chápeme se. Kromě toho se Lou nebojí skočit do věcí po hlavě, ovšem když jde do tuhého, zvládne taky plánovat a své strategie se drží. A navíc je to kamarádka do nepohody!

3. Skvělé kamarádství mezi čarodějnicemi Lou a Coco

Jak už jsem naznačila v minulém bodě, když už si Lou někoho pustí k tělu, stane se z ní věrná a spolehlivá přítelkyně. Její vztah s nejlepší kamarádkou Coco mě vážně bavilo sledovat a věřím, že v tom určitě nejsem sama.

4. Plynule vystavěná hate-love romantická linka

A když už se bavíme o vztazích, těžko nezmínit ten, který protkává celou hlavní zápletku. Čarodějnice Lou je nucená vzít si Reida, lovce čarodějnic. A samozřejmě se na začátku nenávidí na krev. Můžu vás ubezpečit, že žádné klišé v podobě milostného trojúhelníku vás tady nečeká – zato pořádná jízda na vlně realisticky vykresleného vztahu. A to chcete číst.

5. Magický systém má systém!

Správně, konečně jednou pořádná fantasy, která se drží určitých pravidel a člověk si tu jen tak ze vzduchu nevykouzlí létajícího jezevčíka! Možná vám bude chvíli trvat, než fungování magie v tomhle světě pochopíte, ale pak už vás nic nepřekvapí a můžete jen uznale pokyvovat hlavou nad tím, jak to autorka pěkně vymyslela.

6. Stránky utíkají pod rukama, čtivost level milion

Už dlouho se ke mně nedostala fantasy knížka, kterou bych zhltla jako jednohubku. Ale Holubice a had je přesně ten typ příběhu, se kterým si chcete zalézt pod deku a vylézt, až když zjistíte, jak to všechno dopadlo. A to se teď do karantény docela hodí, no ne?

7. Frankofonní svět

Miluju. Všechno. Frankofonní. Bagety, barety, sýry… Všechno. A tenhle příběh jako kdyby autorka vystřihla z Francie 17. století. Představte si všechny ty šaty, noblesní francouzské výrazy, společenské chování… To si prostě musíte zamilovat, na tom trvám!

8. Charaktery postav se vážně vyvíjí!

Divili byste se, jak vzácné to v young adult poslední dobou je. Ale Shelby Mahurin dokáže zjevně všechno skvělé vtěsnat do jediné knihy, a tak vám Holubice a had může nabídnout nejen skvělé a originální postavy, ale také pozorování jejich vývoje.

9. Akce, akce, akce

Myslíte si, že se tam přes všechny ty skvělé postavy a jejich vztahy, popis zajímavého světa a čarodějnictví nemůže vejít propracovaná zápletka? Tak to jste na omylu. Můžete se těšit na akční scény a šokující zvraty, a hlavní zápletka vás pravděpodobně nechá sedět s otevřenou pusou.

10. Skořicoví šneci

Hele, tohle je důležitý, jo? Skořicoví šneci jsou smysl života! A pokud jste si to doteď nemysleli, pak vás Lou přesvědčí o opaku.

BONUS:

Za minulým HumbookTipem stála Ola, na Hada a holubici pějí ódy Markét a Míša, protože se prostě nemohly shodnout na tom, která z nich tu knihu miluje víc. Jestli tohle nesvědčí o dokonalosti, tak už nevím, co ano…

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Jeden komentář: “10 důvodů, proč si přečíst Holubici a hada”

  1. Vlaďka napsal:

    Ahoj, mohla bys doporučit jiné YA s podobní romantickou zápletkou – hate to love, a hlavní hrdina jako by měl v prdeli pravítko 😀 😀 ? Hodně se mi to líbilo tady nebo třeba u Šest vran s Ninou a jejím vlastním lovcem čarodějek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *