5 názorů na Holubici a hada

Louise před lety uprchla od čarodějného společenství a skryla se v ulicích Cesarine. Avšak lidé tady čarodějnice loví. Bojí se jich. A upalují je. Reid zaslíbil duši církvi jakožto chasseur a dosud žil podle jediného přikázání: nenecháš čarodějnici naživu. Jeho cesta se s Louinou nikdy neměla zkřížit, ale zákeřný úskok je nečekaně spojí ve svátosti manželství. A byť je hranice mezi láskou a nenávistí tenká, mohou na ní shořet oba.

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda číst Holubici a hada, mrkněte na 5 minirecenzí Humbook blogerů. Rozdali jsme jim reading copies a tady jsou jejich doporučení.

1. Knihomolkazhavrasparu

Musím přiznat, že ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst a nebavila mě. Styl psaní i příběh mi přišel nezáživný a do čtení jsem se musela nutit. To se ale změnilo v momentě, kdy spolu hlavní hrdinové museli začít „spolupracovat“. Potom jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Vztahy typu prostořeká čarodějka a zdrženlivý lovec čarodějnic mě nikdy nepřestanou bavit. Kniha je protkaná tajemstvím, napětím, komplikovanými vztahy, láskou a humorem. Reida i Lou jsem si zamilovala a jejich příběh jsem žila s nimi. V této knize si najde svoje každý, je skoro nemožné, aby se vám nelíbila. Nikdy by mě nenapadlo, že tohle řeknu, ale těch cca 450 stran je málo a já chci víc. Tohle si potřebujete přečíst.

2. Ann_reads_books

Tahle kniha byla od začátku do konce jízda. Hltala jsem stránky a nebyla jsem schopná se odtrhnout. Svět magie mě uchvátil hlavně tím, že v něm není nic zadarmo a přirozená rovnováha je nutná. Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny a postupný vývoj jejich vztahu byl sice opravdu pozvolný, ale já jsem z něj nadšená, protože instalove příběhů podle mě už bylo dost. Jediné, co mi sem tam vadilo, bylo občas zbytečné komplikování situace ze strany hrdinů. Ale díky tomu se zase mohli poučit a posunout svůj vztah dál. Knihu bych doporučila těm, kteří mají rádi slow-burn hate-to-love romance, magii a akci. Protože toho všeho tam je přes 450 stran a nudit se rozhodně nebudete. Ze začátku jsem si říkala, že je to pěkná bichlička, ale díky její čtivosti vám budou stránky mizet pod rukama a než se nadějete a bude konec knihy. Takže už teď se nemůžu dočkat dalších dílů. Jo a ta nádherná obálka je jen třešničkou na dortu, fakt!

3. Zuzana_alam

No tak tohle byla absolutní paráda! Neuvěřitelně nebezpečná a návyková jízda od začátku do konce. Shelby Mahurin stvořila svět a postavy, na které se jen tak nezapomíná. Místo plné magie, čarodějnic a jejich odvěkých nepřátel – lovců čarodějnic neboli chasseurů (což jsem po celou dobu čtení neuměla vyslovit a ani teď nevím, jak to má správně znít :D). Magie tu má pravidla, která je potřeba dodržovat, jelikož nic není zadarmo. Pokud se těšíte na děj vystavěný na již zmíněném magičnosti, musím vás možná lehce zklamat. Shelby se v knize především zaměřuje na romantickou linku, která by šla rozhodně označit za hate-to-love vztah (zkuste hádat dvakrát, o jakou zakázanou lásku se zde jedná :D). Dalším plusem (ne posledním) jsou postavy, které vám okamžitě přirostou k srdci a vy po dočtení budete potřebovat nutně druhý díl (a teď již nově i třetí – ano, prý to bude trilogie najednou, upss).

4. Mariells_journey

Tak tohle byla kniha jako dělaná pro mě! Mladá čarodějnice na útěku Louise, která si na slušné chování příliš nepotrpí a svou drzost a nespoutanost si přímo hýčká, je okolnostmi donucená uzavřít sňatek s upjatým a puritánským lovcem čarodějnic Reidem. Snahy dvou hlavních hrdinů spolu vycházet mě bavily po dobu celého příběhu a nedalo se jim nefandit. Kniha nám, kromě boží romantické linky, nabízí také zajímavé vedlejší postavy, které jsem si zamilovala, píseň o prsaté Lidce, která mě v příběhu nejednou rozesmála (a kterou potřebuji nutně zhudebněnou!), a také nový systém magie, který knihu odlišuje od jiných magických fantasy příběhů. Největším plusem je ale čtivost, protože tohle je přesně ten typ knížky, kterou slupnete jako malinu a těžko se vám od ní odchází. Přitom se nejedná o příběh, ve kterém by byl jeden zvrat za druhým, autorka mě ale dokázala upoutat každou maličkostí, která se v příběhu udála, a hlavně sympatickými hrdiny, se kterými jsem to dobrodružství ráda prožívala.

5. Michaelabooks

Naprosto dokonalá young adult fantasy tak, jak ji ještě neznáme! Holubice a had je kniha, která má skvělý originální a propracovaný svět, napínavé dobrodružství a šokující tajemství. Boj mezi čarodějnicemi a lovci čarodějnic je nový napínavý příběh, který vás rozhodně dostane. Navíc jsou tu dokonalé postavy, jako je Louise a Reid, které si určitě zamiluje spousta čtenářů. Jejich pomalá láska a to, jak se poznávali a nesnášeli, vás určitě pobaví a dostane do kolen. Oblíbila jsem si tady skvělý autorčin humor a užívala jsem si každou stránku, která mi mizela pod rukama. Mile mě překvapil prostor na vývoj a určitou změnu charakteru hlavních postav a jejich posun v rámci příběhu. Když se mi dostala tato kniha do rukou, netušila jsem, jaký poklad vlastně držím. Má opravdu všechno, co správná fantasy má mít a zbožňuji to! Určitě jsem ji nečetla naposledy a už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu! Nevím, jestli ji letos něco překoná… ♥

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *