Top 10 textů Billie Eilish, které jsou o vás

Billie Eilish možná znáte jako hudební fenomén, ale je to taky holka, která se učila doma a poprvé si zkoušela skládat u bratra v ložnici. Pokud její skladby posloucháte, určitě jste si v nich našli pár pasáží, ve kterých vidíte sami sebe. A jestli se v hudbě Billie zrovna nevyžíváte, věřte mi, že i t přesto se v těchto úryvcích poznáte. Možná u toho dokonce dostanete i pár tipů na knihy, ale pst, to je tajemství!

Tento článek vznikl k právě vyšlé neoficiální fanknize, která je naším tipem na Vánoce. Fakta, kvízy, zákulisí, fotky, je to hodně vizuální věc, tak koukněte na ukázku, jestli vám padne do noty. Super i pro nečtenáře, protože #cosibudem žádné velké slohy tam nenajdete. 😀 Kdo má rád písmenek víc, tak hledejte další tipy v článku. 😉

„We can’t change the weather.” – party favor

Tuhle větu bych si asi měla poslední dobou opakovat každý den, když mrznu na zastávce tramvaje a říkám si, proč nemůže být pořád léto. Snad jediný, kdo tuhle výmluvu používat nemůže, je Ruby z Ledové krve, která dokáže ovládat oheň a při čekání na tramvaj by si nejspíš se zimou dokázala hravě poradit.

„I’m only good at being bad” – bad guy

Kdo z nás si při téhle písničce nevzpomene na všechny ty bad boye v knihách? Nedávno jsme o nich psali článek. Billie Eilish sice v písničce mluví spíš o sobě, ale popisuje dost vlastností, které najdete právě u mužských postav na stránkách knih. Koncekonců, zářným příkladem je tady Tyler z DIMILY – ten by si mohl text snad nechat vytetovat na čelo.

„If we were meant to be we would have been by now.” – watch

Joo, nerozhodnost ve vztazích, to je prostě vždycky boj. Buď se rozhoupáváte vy, nebo ten druhý… a všechna ta nejistota nás někdy trochu dusí. Ovšem nevím jak vy, ale já v knihách pomalou romantiku dokonce vyhledávám – přijde mi to přece jenom o něco uvěřitelnější než láska na první pohled. Výborný příklad je tady Americký roadtrip, kde se románek rozjíždí několik měsíců a není to vůbec jednoduché.

„When we all fall asleep, where do we go?” – bury a friend

Na tuhle otázku se rozhodně neptejte Sarai ze Snílka Neznámého. Ta posílá svoje noční můry na výzvědy a občas se dozví dost děsivé věci. Ale přiznejme si to, kdo z nás ještě nikdy nepřemýšlel nad svými sny a jejich významem?

„Your silence is my favourite sound” – you should see me in a crown

Umění spolu mlčet je podle mě hrozně důležité a taky jedna ze základních poznávacích znamení dobrého vztahu. A teď nemluvím jen o lásce, to samé platí i pro rodinu a přátele. Tohle skvěle dokazuje introvertka Eliza z knihy Eliza a její nestvůry. Touží totiž ve vztahu po někom, kdo by ji respektoval takovou, jaká je, a dokázal jí dát osobní prostor, který tolik potřebuje.

„I laugh along like nothing’s wrong” – wish you were gay

Tenhle pocit známe snad všichni. Jsou zkrátka dny, kdy se bezdůvodně (anebo i třeba s nějakou příčinou, kterou ale nechcete sdělovat světu) cítíte pod psa. Ale navenek zkrátka občas předstíráte, že jste v pořádku, aby si o vás všichni nezačali myslet, že jste se dočista zbláznili. Své o tom ví i Penny, hlavní hrdinka Nouzového kontaktu, která je první rok na vysoké a tak trochu trpí přílišným množstvím lidí okolo sebe…

„Wake up and smell the coffee.” – come out and play

Přiznávám se bez mučení, vstát k čerstvě uvařené kávě je asi to nejpozitivnější na táborových akcích – proto se na ně vždycky těším. Pořádný závislák na kofeinu je i Klaudie ze Zmizení Sáry Lindertové. I když v jejím případě se při hledání zmizelé sestry dá celkem nespavost pochopit. Já jsem zkrátka jen noční sova a káva mě zachraňuje před smrtí…

„Call me friend, but keep me closer.” – when the party’s over

Tahle část písničky mi trochu asociuje Nikdynoc. Nechci úplně prozrazovat proč, to by byl nejspíš spoiler. Myslím ale, že asi stačí dodat: vztahy jsou tu přiměřeně realisticky komplikované. Postavy nemají v ničem jasno a to já osobně vidím jako velké pozitivum. Většina z nás jistě ocení nějaký ten drobný vztahový chaos i v knižním podání.

„I just wish you could feel what you say.” – idontwannabeyouanymore

Často se mezi tím, co lidi říkají, a tím, co si opravdu myslí, nachází velká propast. To vám může potvrdit Cassidy. V knize Má první láska se k ní totiž Colton chová tak hrozně, že tomu sama nemůže uvěřit. Nemá dojem, že by si to zasloužila. A je pro ni tedy těžké uvěřit všemu, co jí Colton říká. Když se rozhodne ho lépe pochopit, přijde ale na něco, co opravdu nečekala.

„Don’t ask questions, you don’t wanna know” – my strange addiction

Přesně tak. Neptejte se na věci, které nechcete vědět. A než se na něco zeptáte, dvakrát třikrát si pořádně promyslete, jestli opravdu chcete slyšet odpověď. Jak by vám jistě vysvětlily protagonistky z Tohle všechno je pravda, když se vám stane něco hrozného, je potřeba dost otázek, abyste se dostali k jádru věci. Ale pravda, kterou nakonec vyhrabete, bývá většinou děsivější, než jste si mysleli.

 

 

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Jmenuji se Markéta, ale všichni mi říkají Marky. Jsem rozený multitasker a ráda zkouším všechno možné. Kdybych si měla vybrat druh umění, byla by to hudba, ale ve volném čase…

více
Komentáře

Jeden komentář: “Top 10 textů Billie Eilish, které jsou o vás”

  1. Káva napsal:

    Myslím,že Klaudie ze Zmizení to „zdědila“ tak trochu po Kat. Jako Lola,Laura,Andrej a spousta dalších jejích postav :DD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *