Divné koníčky knižních hrdinů

Někdo rád maluje, někdo je spíš sportovní typ. On si rád zahraje karty, ona zase dává přednost večeru s knihou. Hobby můžou být krásně rozmanitá a no… občas i trochu divná. Já jsem takový knižní šťoura, vždycky ušklíbám, když v knize dojde na velkolepý polibek a já nedokážu myslet na nic jiného, než že ti dva jsou přeci už týden na cestě a nemají zubní kartáček! A taky si představuji, co knižní hrdinové asi tak dělají ve volném čase, když jsou „mimo záběr“. Dneska to ale není o mé fantazii, dneska jsem to pojala trochu jinak. 😊

Čtení knih, které vám mohou ukousnout ruku

Elizabeth z knihy Kouzla rodu Thornů moc ráda čte. Čte klasické romány, cestopisy, životopisné knihy, ale taky čte grimoáry, které při čtení mručí a vrtí se. Grimoáry k ní dokonce i promlouvají. Snaží se jí uhnízdit v mysli a způsobit neplechu. To je samozřejmě ta mírnější varianta knižního útoku, horší jsou ty, které se jí při čtení snaží ukousnout ruku. Jste teď rádi za vaše neškodné papírové knihy? (A jo, představujeme si ty grimoáry jako trochu míň roztomilé Obludné obludárium.)

Venčení čtyřnohého mazlíčka v katakombách

Někdo venčí psa v parku, Celaena ze Skleněného trůnu bere svou Rychlotlapku na tajné procházky do zaprášených chodeb starého hradu. Skryté dveře a tajné chodby prostě vždycky byly a budou tím největším dobrodružstvím! Teda alespoň pro Celaenu, nevím, jestli by Rychlotlapka přeci jen neměla radši trochu zeleně.

Terapie s tmavým flekem

Nač si platit drahá sezení u odborníka na psychické zdraví, když vás na každém kroku pronásleduje tmavý flek ve tvaru kočky, který nejen naslouchá, ale i odpovídá? No představte si to, vždycky je komu se svěřit! A shodou náhod se tenhle flek živí vaším strachem, takže se nikdy nebudete bát cokoliv vyklopit. Well played, Mio z Nikdynoci.

Plaváníčko uprostřed zimy v ledové řece

Otužování je teď zase cool (doslova), tak proč si nezaplavat v ledové řece po boku největšího podrazáka široko daleko? Princezna Ana z Dědictví krve z toho tedy asi nebyla dvakrát nadšená, ale kdyby měla Instagram, určitě by dostala pár srdíček za to, jak se hezky stará o své zdraví.

Kempování s Méďou Béďou

Pokud jste nikdy nespali pod stanem, vezměte zbrusu novou výbavu a vyrazte na několikadenní výlet tam, kde to vůbec neznáte! Nejsem si jistá, jestli je to dobrá rada pro nový koníček, ale v knize Kudy ke hvězdám to fungovalo skvěle. Výsledkem byl totiž jeden medvěd ve stanu a kdo by nechtěl vidět méďu, že?

Polední šlofík v rakvi

Pamatujete si na školku a spaní po obědě? Já to nesnášela, chtěla jsem chodit po ó, ale nikdy to tak nebylo. Zato Elsie z Tesáků proti polednímu šlofíku rozhodně nic nemá. I když její šlofík asi není jen polední. Jelikož nemůže na slunce, tak přes den lenoší ve své fešné rakvi, zatímco v noci žije naplno! Ještě že její vlkodlak je tak přizpůsobivý.

Hledání dveří

Někdo sbírá známky, někdo pohledy z cest. January sbírá dveře. Tedy ne že by si je zakládala do alba, nebo lepila do deníčku, ona jimi prochází. Takže sbírá průchody? Nebo ty světy za tím? Já nevím, už jsem se v tom trochu ztratila. Kolik dveří ji asi čeká? Co třeba deset tisíc?

Dovolená v Kapitolu s výletem do vražedné arény

No nezdá se vám, že Katniss z Hunger Games tuhle dovolenou každý rok plánuje? Ve dvanáctém kraji to není nic moc, tak se pojeďme podívat do hezké zelené arény plné borůvek, o které se můžeme podělit s přáteli. No a napřesrok hurá k moři! Místní zajímavost – ten ostrov se točí!

Svěřování se zabijáckému deníčku

Milý deníčku,…

No dobře, takhle sentimentálně se Kady z Illuminae asi SPIRU nesvěřuje, ale přeci jen by si měla uvědomit, že své pocity nesvěřuje papírovým stránkám s krásným kovovým zámkem, ale plně inteligentnímu lodnímu počítači, který je kdykoliv může použít proti ní. Tohle se nám nezdá jako chytré hobby.

předchozí
další
Áňa alias Áňa z papíru

Říká se mi Áňo, Ani nebo Anče (Kubo, Hajnej). V mé knihovně najdete zastoupení většiny žánrů, ale úplně nejraději mám dystopie a fantasy. Jsem Blíženec, to znamená, že se ve…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *