7 nejlepších polibků v knihách

Ať už dáváte přednost fantasy, nebo radši čtete contemporary příběhy, je těžké najít dobrou romantickou linku. Naštěstí jsme vytvořili komplexní analýzu a máme pro vás seznam sedmi skvělých knih, které vás ohromí milostným příběhem na svých stránkách. A jako důkaz přikládáme sedm nejlepších polibků!

Připomínáme, že tento článek může obsahovat spoilery. Čtěte tedy na vlastní nebezpečí!

Osud hněvu a plamene
Aneb když i očarovaný polibek vyvolává pocity

Přestanu křečovitě svírat deku, nechám ji sklouznout ze svých ramenou a pak i spadnout na podlahu. Hbitými prsty své nezraněné ruky přejedu po jeho pevné hrudi. Mlčky obdivuju jeho vytvarované svaly, zatímco hlavu zakloním dozadu a špičkou jazyka jej začnu škádlit na rtech, jako bych jej vyzývala.

Zander se zničehonic zastaví a já se obávám, že kouzlo, které jej očarovalo, se vytratilo stejně tak rychle, jako ho předtím popadlo. Pak ale s jedním prudkým nádechem dá svým citům volný průchod, natáhne se, aby mi dosáhl na zátylek, a náš polibek ještě prohloubí. Jeho pevné boky mě přitlačí ke zdi a jeho napjaté tělo se ke mně přitiskne.

Na chvíli nedokážu vůbec na nic myslet. Takhle mě ještě nikdy nikdo nelíbal – s takovým zoufalstvím.

Čtvrté křídlo
Aneb když chcete stále víc a víc

Rukou mi zajede do vlasů a chytí mě za zátylek, nakloní mě, aby dosáhl hlouběji, a moje rty se dychtivě roztáhnou. Využije to pozvání a zkušenými, dráždivými tahy začne klouzat jazykem po mém. Sevře se mi hruď, v pěstích zmačkám látku jeho košile a přitáhnu si ho k sobě, zatímco mi po páteři nahoru i dolů tančí touha. Chutná jako churam a máta, jako všechno, co bych neměla chtít, a přesto se té touze nedokážu ubránit. Oplatím mu polibek vším, co mám, saju jeho spodní ret a škrábu ho svými zuby.

„Violence,“ zasténá a zvuk mé přezdívky na jeho rtech ze mě udělá hladovou šelmu.

Blíž. Potřebuju ho blíž.

Zmije a křídla noci
Aneb když krev polibku jen přidá na intenzitě

Z koutku úst mu stékal pramínek krve. Chtěla jsem ji ochutnat. Chtěla jsem ochutnat sebe na něm.

Pootevřel rty a já ho políbila dřív, než stačil cokoli říct.

Má krev chutnala jako teplé železo. Ale to nebylo nic ve srovnání s tím, jak chutnal on. Voněl jako nebe. A chutnal jako volný pád. Jeho rty mi odpověděly, jako by na můj polibek čekaly celý život a přesně věděly, jak s ním naloží, pokud se ho dočkají. Líbali jsme se stejně, jako jsme bojovali, reagovali na každý dotek a pohyb toho druhého. Už jsme jeden druhému rozuměli.

Nikdy hrdinka
Aneb když láska vykvete v jiném čase

Stačily tři kroky, aby se k němu přesunula. Nickova ruka se zvedla, aby se dotkla její tváře, a jedním palcem jí přejela po lícní kosti. Joan se zatajil dech. Další přejetí po její lícní kosti a Nickovy oči potemněly. „Bože, jsi krásná,“ řekl. „To jsem si pomyslel, když jsem tě viděl poprvé. Jsi tak krásná.“ On byl krásný. Byl umělecké dílo. Obraz. Tmavé vlasy se mu na koncích vlnily a rámovaly jeho pohlednou tvář. „Moc tě chci políbit,“ zašeptal.

Když Joan zvedla obličej, plakala. Cítila jeho zmatek, když jí utíral slzy. Tolik jí chyběl. A tohle nebyl on. Ale zároveň to byl on. Tohle byl Nick, kterým kdysi mohl být.

Nick se k ní sklonil a políbil ji a jí to připadalo jako všechno, co jí chybělo a po čem toužila. Zoufale jeho polibek opětovala.

Noční ptáčata
Aneb když se potřebujete napít jeden druhého

Její rty prudce narazí do jeho. Jejich polibek je jako první nádech po vynoření se z vody. Rozevřou rty, aby se mohli jeden druhého napít, jejich těla se k sobě pevně tisknou. On si ji rukou přivine blíž k sobě, zatímco ona uchopí hrst jeho kudrnatých vlasů, tak měkkých, jak si je pamatuje. Jejich zoufalá touha probudí její magii, jež probublává výš a výš.

Alec to také cítí a poleká se, ale ona ho nepustí. Její magie je zachrání – musí je zachránit. Matilde jí dovolí, aby se jí trocha vylila z jejích rtů do jeho úst.

Když se od něj konečně odtáhne, oba ztěžka oddechují.

Kam se ztrácí Alice Sun
Aneb když reálný život není jako ve filmu

Teď nedokážu snést těch pár centimetrů vzdálenosti mezi námi.

„Víš ty co? Prostě do toho jdu,“ rozhodnu se nahlas.

Henry ztuhne a zírá na mě, jako bych mluvila jiným jazykem. „Do čeho?“

Do tohohle.“

Prudce se nadechnu. Soustředím se na jeho rty.

Pak, dřív než ztratím nervy, popadnu Henryho Li za límec a políbím ho.

Nebo spíš tak nějak přimáčknu svůj obličej na jeho, což je přesně tak elegantní a romantické, jak to zní. Ani nestačím zaregistrovat, jaké to je, když s tlumeným výkřikem trhne hlavou dozadu.

Pustím ho a vidím, jak si zvedá prst ke koutku úst a ve tváři má ohromený výraz. Rty i uši má zbarvené do ruda. „Alice. Tys mě právě kousla.“

A do háje.

Prokleté královny
Aneb všechny fáze jediného polibku

Shen se k ní obrátil a prstem jí zvedl bradu. „Rose, jsi nejsilnější bytost, jakou znám.“

Rose mu pohlédla do očí temných jako noc. Než si to stačila rozmyslet, naklonila se k němu a přitiskla své rty na jeho. Shen se napjal. Mučivě dlouhou chvíli zůstal zcela nehybný, zaskočen její nenadálou smělostí. Potom ji přitáhl k sobě, rozevřel rty a její polibek opětoval. Po chvíli zahodil opatrnost za hlavu a  poddal se žádostivosti. Zajel prsty do jejích vlasů a přitiskl ji k sobě ještě víc. Rosiným tělem projela vlna slasti.

Jakmile ucítila v  ústech špičku jeho jazyka, vzdychla blahem a měla pocit, že z ní vyšlehnou plameny…

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *