7 nejlepších citátů ze Čtvrtého křídla

Dvacetiletá Violet Sorrengailová měla nastoupit do kvadrantu písařů a strávit život mezi knihami. Její matka, nesmlouvavá velící generálka, jí však nařídí, aby se připojila ke stovkám kandidátů toužících dostat se mezi navarrskou elitu: dračí jezdce. Violet chybí trénink, navíc je menší než ostatní a draci se s „křehkými“ lidmi nespojují. Spálí je! Proto bude potřebovat všechen svůj důvtip, aby obstála. Brzo ale zjistí, že z Basgiathské válečné školy vedou jen dvě cesty ven: absolvovat, nebo zemřít.

Čtvrté křídlo je žhavá dračí fantasy, která uhranula svět!

„Já si tě nezasloužím.“ Obmotá paže kolem mého pasu a přitáhne si mě blíž. „Ale stejně si tě nechám.“

„Až se probudíš, můžeš mě nenávidět, jak budeš chtít. Můžeš na mě křičet, zmlátit mě, házet po mně ty svoje zatracené dýky, ale musíš žít. Nemůžeš mě přimět, abych se do tebe zamiloval, a pak si zemřít. Nic z tohohle bez tebe nemá cenu.“

Ztratí-li drak svého jezdce, je to tragédie. Přijde-li jezdec o svého draka, nepřežije.

Nebojím se tvrdé práce, zvlášť když vím, jak sladká je odměna. Raději bych prohrál celou tuhle válku, než žít bez tebe, a jestli to znamená, že se budu muset znovu a znovu osvědčit, tak to udělám. Dala jsi mi své srdce a já si ho nechám.

Fascinující. Vypadáš tak křehce a zranitelně, ale ve skutečnosti jsi malá divoká bestie, že?

A já potřebuju, abys to přežil, protože i když za to sama sebe nenávidím, pořád tě miluju.

Nemůže zemřít, a to nejen proto, že kdyby zemřela, nemusel bych to přežít ani já. Nemůže zemřít, protože vím, že i kdybych přežil, nemohl bych bez ní žít.

předchozí
další
Terka alias Tessa Carter

Každý mě zná jako tu extrovertní osůbku, co vlastní přes 20 paruk. Jo, to jsem fakt já. Pro lidi na Instagramu jsem Tessa, přátelé mi ale říkají Tery nebo Terko.…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *