7 nejlepších knih, ve kterých nejde o lásku

Romantika hraje v young adult knížkách dost často jednu z hlavních rolí (a my to milujeme)! Ale někdy na to nemusíme mít náladu a zatoužíme po něčem, kde láska třeba i trochu je, ale nemá vlastně žádnou velkou roli. Proto jsme si pro vás připravili sedm tipů na knížky, ve kterých o lásku fakt nejde!

Když stejně jako Artemisia z Verspertiny trávíte více času s mrtvými než s živými, tak se vám moc příležitostí k potkání své spřízněné duše nenaskytne. Artemisia má svých starostí stejně dost. Aby ochránila lidi, kteří ji odsuzují, vyvolala prastarého ducha, který jí pomůže. Platí za to však krutou daň a radši než lásku se vydá hledat Vespertinu, kněžku, která jí pomůže sejmout břímě v podobě nevyzpytatelného přízraku dříve, než přijde o život.

Mia z Nikdynoci má v hlavě myšlenky jen na pomstu, pro kterou je ochotná udělat naprosto cokoliv. A láska by ji jen rozptylovala, ubírala jí pozornost a energii, kterou musí věnovat výcviku, aby byla dostatečně silná k dosažení svých snů. Stala se učednicí nejobávanějšího sdružení vrahů v celé zemi a odmítá uznat pocity, které se v ní rodí při pohledu na určitou osobu a zapuzuje je do hlubin svého vědomí. Nejdřív pomsta a pak láska. Pokud oba přežijí výcvik a její cestu za spravedlností.

Jasně, láska je fajn, ale když jako jedna z mála máte nadpřirozené schopnosti a musíte zachránit svět, tak se pohybuje na vašem seznamu priorit dost nízko. Pokud se tam vůbec vyskytuje. Ani po deseti letech po porážce nepřítele Sloane ze Spřízněni volbou nezapomněla na to, co se tehdy dělo a ani ostatní ji nenechávají zapomenout. Navíc cítí, že to ještě neskončilo a myšlenky na lásku musí opět odsunout na druhou kolej.

Máte přečteného Divotvůrce? Tak to jistě víte, že Ferius rozhodně není žádná křehká květinka, která by čekala, až ji zachrání nějaký udatný čaroděj, rytíř, princ či kdokoliv jiný a ona by mu pak dala své srdce a nastal by šťastný konec. Sledovat, jak bere osud do svých rukou, můžete v prequelu Cesta Argosanů.

Morana z Dcery zimy myslí jen na jednu věc. Na to, jak zachránit sebe a svou sestru Vesnu z nekonečného prokletí, které je sužuje. Morana ji chce vysvobodit z věčného kola znovuzrození a platí za to vysokou daň, kterou je však ochotná platit. Znamená to však, že staletí putuje po Zemi sama a hledá způsoby, jak zvrátit jejich nelehký osud.

Mladší sestra Sherlocka, Enola Holmesová, rozhodně nemá čas na lásku! Musí řešit záhady, hledat vodítka a pátrat po odpovědích, na které doposud neexistují odpovědi (nebo je někdo záměrně velmi dobře skryl). Díky tomu se dost často dostává do nezávidění hodných situací, kde by ji rozptylování v podobě lásky jenom přitížilo. Přesvědčit se o tom můžete například v Případu pohřešovaného markýze.

S pradávnými tajemstvími vystupujícími na povrch má Arila ze Stříbrného města dost starostí sama se sebou. Spolu s nimi si je totiž čím dál vědomější svých vlastních démonů, kteří ji pronásledují. Do toho je tu malá drobnost v podobě speciální mise na záchranu města. Arila tak prakticky nemá čas na spánek, natož na lásku. Ten snad přijde, až se stane opravdovou hrdinkou a její město bude konečně v bezpečí.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *