7 nejlepších knih s romantikou protiklady se přitahují

To, že protiklady se přitahují, je příběh starý jako sám čas (a jestli Kráska a zvíře toho nejsou důkazem, tak už nevím, co jiného by bylo třeba). Je na nich něco, co nás jako čtenáře láká a nutí nás se k tomu vracet a od čeho se nemůžeme odtrhnout. Vybraly jsme sedm neodložitelných kousků, které jsme si zamilovaly.

Kmen, ve kterém Limea žije, má svá jasná pravidla. Ty však poruší, aby zachránila cizince na pláži. A tak se střetnou dva světy – ten Limein, kde ženy mají poslední slovo a v tom Nóatúnově jsou naopak umlčovány a jejich slova ignorována. Pochází z naprosto odlišných poměrů, ale ani skoro až propastné rozdíly mezi nimi nedokáží zastavit city, které k sobě začínají cítit. Přeci jen láska je univerzálním jazykem, kterému rozumí všichni.

Když jste ve škole stejně neviditelní jako Ava, vlastně kdokoliv je vaším protikladem. Ale obzvlášť oblíbený hráč fotbalu Chris, který ačkoliv je cokoliv, jen ne neviditelný, Avu vidí. Možná proto, že jí ve skutečnosti nejdříve poznal skrze smsky a pak už pro něj bylo příliš pozdě. A pro Avu taky. Pak už bylo totiž jedno, že jsou každý jiný. Protože postupně našli způsob, jak může vztah takových dvou naprosto jiných lidí fungovat.

Zkoumat, jestli někdo má špičaté uši není úplně ideálním začátkem vztahu. Ani to, že Elisabeth je člověk a Nathaniel čaroděj, který je pro většinu populace ztělesněním zla. A to že k Nathanielovi je připoutám démon, propůjčující mu svou moc, rozhodně moc plusových bodů nepřidává. Až na to, že srdci je jedno, že mu mozek říká „holka, tohle nemá smysl“, a dělá si to svoje. Třeba to, že rádoby kamenné srdce čaroděje začne bít.

Z naprosto opačných poměrů pochází i Coriolanus Snow a Lucy Gray. Snow je mladý student z Kapitolu a Lucy Gray je splátkyní za dvanáctý kraj, kterou má Snow za úkol mentorovat. A přestože oba dva jsou tak odlišní, jak to jen jde, tak je přeci jen něco spojuje. Oba jsou velmi vychytralí se špetkou zákeřnosti k tomu, což oba potřebují k tomu, aby přežili všechny nástrahy, které na ně čekají… I když víme, jak to nakonec se Snowem dopadlo.

Upír a člověk. O moc odlišnější postavy už být nemůžou. Ale ono to nakonec přeci jen funguje. Poté co Edward ovládne své pudy a přestane si představovat sedmdesát tři různých způsobů, jak by Bellu mohl zabít každé tři vteřiny. Přeci jen, vražedné pudy jsou „menší“ komplikací, ale nic, co by osudová láska nemohla přestát.

Svatba – vysněný den pro mnoho z nás. Louise si ho ale bohužel moc neužívá. Jako čarodějka je totiž donucena vzít si za muže Reida, lovce čarodějnic. Stačí tak jediné uklouznutí a může skončit mrtvá, což není úplně ideální začátek jakéhokoliv vztahu. Ale jsou nuceni spolu trávit čas, čímž dochází k překvapivým závěrům – třeba že na tom druhém je něco, co nečekali a co je táhne k sobě.

Na odlišných koncích spektra se nachází i Nova a Adrian. Adrian je Renegát, hrdina ochraňující lidstvo před zlotřilými Anarchisty, kteří tyranizují občany, mezi které patří i Nova. Ta v Renegátech nevidí hrdiny, na jaké si hrají. Jenže čím více poznává Adriana i další Renegáty, zjišťuje, že nic není tak černobílé, jak si původně myslela a nedokáže vzdorovat pocitům, které v ní Adrian vyvolává.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *