7 nejlepších knih s romantikou od nenávisti k lásce

Romantické linky, kde se hlavní postavy nejdříve nenávidí, jsou něco speciálního! Všechny ty hádky, přimhouřené pohledy a samozřejmě… napětí všech druhů! Jestli mě něco dokáže udržet vzhůru do brzkých ranních hodin, tak je to právě tohle. Podívejte se na sedm knížek, které vás zaručeně nenechají spát.

Pozor, v článku na vás můžou čekat spoilery!

Znáte ten pocit, když se na někoho podíváte a okamžitě víte, že ten člověk vám bude sedět? Tak to se Bree a Selwynovi z Mýtonošů od Tracy Deonn rozhodně nestalo. Od jejich prvního poměrně katastrofálního setkání se to stále spíše jen zhoršuje. Až najednou přichází zlom a jejich pocity se postupně přeměňují v něco mnohem hezčího. Přeci jen se říká, že mezi láskou a nenávistí je jen tenká hranice.

Prázdné sliby od Lexi Ryanové toho nabízejí opravdu hodně. Mezi Brie a jejím protějškem to doopravdy vře – ze začátku hrozí i pár useknutých končetin a nechybí chuť ho zaškrtit holýma rukama. To se však poměrně rychle mění, protože Brie zjišťuje, že i když je on víla, tak srdci neporučíš. A záměrně jsem nepoužila jeho jméno, protože se v Prázdných slibech můžete těšit (ano, těšit!) na milostný trojúhelník, který vám na ně změní názor.

Holka v psychiatrické léčebně, co neustále počítá a kluk, co tam vykonává veřejně prospěšné práce a nemá respekt k ničemu a nikomu. Lea a Jay z Lásku nespočítáš od Kiry Gembri se na první dobrou rozhodně nemají v lásce. Možná je to i tím, že Lea se rozhodla Jaye tak trochu vydírat, poté co ho viděla při pokusu o krádež. Nebo Jayovými předsudky. Ti dva však postupem času pochopí, že srdci prostě poručit nedokážou.

Dopřejte si trochu léta i v zimě s Možná tentokrát od Kasie Westové. Kromě letní atmosféry vás teplem naplní i z jiného důvodu – energie mezi Sophie a Andrewem se totiž přenese ze stránek přímo k vám. Syn nóbl kuchaře a brigádnice místní floristky se nemůžou snést a jenom pohled na toho druhého jim brnká na nervy. Jenže je léto a akcí je hodně a oni jsou nuceni se pořád vídat. Zjišťují tak o tom druhém věci, které (ačkoliv se tomu brání) jim mění názor a nenávist postupně nahrazují úplně jiné pocity.

Liam. Spolužák, soused a věčný nemesis. Takhle ho Mei z Navždycky od Nofreeusernames odjakživa vidí. Od třetí třídy jí totiž ztrpčuje život a vypadá to, že s tím rozhodně nehodlá nikdy přestat. Proč taky, když je to taková zábava? Jenže osud má na zábavu jiný pohled a rád se směje naposledy. Stačil totiž jeden skoro až náhodný polibek a jak se situace drasticky otočila! Mei začíná objevovat Liamovy skryté stránky (nebo spíš stránky, které záměrně ignorovala) a rychle se mezi nimi začíná tvořit nezlomitelné pouto.

Zrazená od Kiery Cassové končí tam, kde Zaslíbená skončila. Hollis se vzpamatovává z tragédie, která ji potkala a pro dobro království se musí sebrat. Nečekanou oporu nachází v někom, koho odepsala a spíš by od něj čekala, že ji srazí zpět na zem. Přestože jejich začátek se rozhodně nedá popsat jako ideální, ukazuje se, že láska i hory (a království) přenáší.

Lou a Reida jsme poprvé potkali v Holubici a hadovi od Shelby Mahurinové, kde se rozhodně nedalo mluvit o lásce. Čarodějnice a lovec čarodějnic prostě není dobrá kombinace. Jenže čas ukazuje, že není vůbec tak neslučitelná jako třeba olej a voda, ale je spíš jako dvě zdánlivě nekompatibilní suroviny, po jejichž ochutnání však vidíte hvězdy. Jak to s nimi nakonec skončí se dozvíte v závěrečném díle trilogie Bohové a monstra.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *