7 nej knih se zakázanou láskou

Srdci neporučíš. Může existovat tisíce pravidel a tisíce důvodů, proč by se někdo neměl dát dohromady, ale jakmile srdce zavelí, tak se proti tomu jen těžko bojuje. Romantické linky, kde se vyskytuje zakázaná láska, nás dokážou vždy dostat do kolen. Vybrali jsme sedm z nich, které nás v poslední době dostali nejvíc.

Šanghaj, rok 1926. Dva znepřátelené gangy, dva zamilovaní lidé a jeden nadpřirozený nepřítel. Ten donutí Juliette a Romu z Našich zakázaných vášní od Chloe Gong spojit síly navzdory tomu, že normálně stojí na opačných stranách města a konců pušek v krvavém konfliktu. Snaží se ovládnout city, které k sobě cítí navzdory sporu jejich rodin a přitom zachránit své město před naprostou zkázou.

Jenny a Če-u z XOXO od Axie Oh se potkali v karaoke baru v L.A. a strávili spolu krásný večer, jenže on se jí pak přestal ozývat. Osud ale chtěl, aby se znovu potkali. Opět se setkávají o pár měsíců později v Jižní Koreji na prestižní konzervatoři. Ale je v tom háček, Če-u je totiž členem jedné z nejoblíbenějších k-popových kapel a má zakázáno s kýmkoliv randit.

Anně z Kouzla obsidiánu od Petry Martiškové se jednoho dne z ničeho nic změnil celý svět, když zjistila, že je zaklínačkou. Byla vhozena do nadpřirozeného světa, o kterém do té doby neměla ani tušení. Tento svět říká, že vztah s démony je zakázaný, avšak to její lásku k Damienovi nedokáže zastavit. Navíc to vypadá, že pradávné proroctví jejich cesty svede opět dohromady.

Poppy ze Z krve a popela od Jennifer L. Armentrout je vyvolená a musí dodržovat určitá pravidla. Nesmí ukazovat svůj obličej, bez stráží by se neměla pohybovat venku, a to i tak může jen ve velmi výjimečných případech. A rozhodně by se neměla do nikoho zamilovat. A už vůbec ne do svého strážce Hawkeho (kterého potkala – a velmi osobně se s ním seznámila – na jedné ze svých tajných výprav).

Jen pár vteřin stačí ke změně celého života. Izumi z Tokijského motýla od Emiko Jean se totiž dozví, že jejím otec není nikdo jiný než japonský korunní princ. Touží ho poznat, a tak se s ním vydává do Japonska, kde je její americká přímočarost a drzost trnem v oku spoustě lidem. Aby se vyhnula dalšímu průšvihu, musí drsně potlačit náklonnost, kterou začíná cítit ke svému bodyguardovi, i když jí to láme srdce.

Ostrovní národ Sorayů se v Limee od Lin Riny řídí přísnými pravidly. Limea touží po tom stát se tou nejlepší lovkyní a má k tomu dobře nakročeno, když se jí do cesty připlete cizinec, kterého vyplavilo moře. Rozhodně by ho dle pravidel neměla zachraňovat, ale přesně to dělá. Než se naděje, tak se tento cizinec dostane do jejího srdce stejně snadno jako její šípy do srdcí kořistí, které obvykle loví. A musí si vybrat – láska, nebo prestiž?

Upíři a zakázaná láska jdou tak trochu ruku v ruce. Gabriel a Astrid z Říše upíra od Jaye Kristoffa jsou členové stejného řádu a mají zakázáno být spolu. To je však nedokáže zastavit, protože je to k sobě neskutečně táhne. Oba si prožili těžké věci a rozumí tomu druhému na úrovni, kterou ostatní nemohou pochopit. Přese všechno nebezpečí se spolu schází a mezi tréninky a hony na upíry si nachází i čas na toho druhého bez ohledu na riziko, co by se stalo, kdyby se na jejich vztah přišlo.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *